Αλεπού

Μούφα ξεμουφα η μαλάκια έγινε και αυτό προβαλουνε.
Γιατί ρε συ άμα την έβρισκαν νεκρή πυροβολημένη νομίζεις ότι θα έκαναν τα στραβά μάτια? Δε λέω χαζομάρα να υποφέρει αλλά όσον αφορά αυτή τη φάρα νομίζεις ότι θα είχαν διαφορετική αντίδραση?
 
Γιατί ρε συ άμα την έβρισκαν νεκρή πυροβολημένη νομίζεις ότι θα έκαναν τα στραβά μάτια? Δε λέω χαζομάρα να υποφέρει αλλά όσον αφορά αυτή τη φάρα νομίζεις ότι θα είχαν διαφορετική αντίδραση?
Τελείως διαφορετική, καταρχήν δεν θα την επερνε να την σώσει, μια που θα την έβλεπε και μια που θα την άφηνε εκεί.
 
Ας βάλουμε σαν σενάριο, κάποιος να την πυροβόλησε και να έφυγε τραυματισμένη. Καλός ή κακός όσο συμπαθεί και να φαίνονται αυτά τα ζώα, έχουν μεγάλο υπερπληθυσμό και δημιουργούν πολλά προβλήματα σε άλλα ζώα (πουλιά, λαγους). Ειδικά τα τελευταία χρόνια όποιος κινείται σε επαρχιακούς δρόμους καταλαβαίνει το πρόβλημα που υπάρχει. Δε θέλω να πιστέψω ότι την πυροβολήσανε και ενώ είχαν την ευκαιρία για χαριστική βολή, προτίμησαν να αφήσουν το ζώο να ταλαιπωρείται.
 
Ζούγκλα έγινε η Αθήνα!
Τώρα μόλις έκατσα να πιω καφέ και στην βεράντα μπροστά μου πέρασε μια ΑΛΕΠΟΎ!
Κατέβηκε τα μπροστινά σκαλιά του σπιτιού και έφυγε προς το διπλανό οικόπεδο!
Προφανώς ήρθε από το κοντινό αεροδρόμιο λόγω έργων και φασαρίας.Τι άλλο μένει να δούμε; αγριογούρουνα στον κήπο και λύκους στον Υμηττο.
Πήγε η γυναίκα μου δίπλα και την φωτογράφησε. IMG-221258eeaef602a076d23fa8e781d1b1-V.jpgIMG-bcb44a1265b85e6b7571d439b55ebf23-V.jpgIMG-65dcd2b5a91521be6880dbcfab8a25ac-V.jpg
 
Ζούγκλα έγινε η Αθήνα!
Τώρα μόλις έκατσα να πιω καφέ και στην βεράντα μπροστά μου πέρασε μια ΑΛΕΠΟΎ!
Κατέβηκε τα μπροστινά σκαλιά του σπιτιού και έφυγε προς το διπλανό οικόπεδο!
Προφανώς ήρθε από το κοντινό αεροδρόμιο λόγω έργων και φασαρίας.Τι άλλο μένει να δούμε; αγριογούρουνα στον κήπο και λύκους στον Υμηττο.
Πήγε η γυναίκα μου δίπλα και την φωτογράφησε. View attachment 80149View attachment 80150View attachment 80151
Πολύ οικόσιτη τη βλέπω την αλεπού εδώ μολις δούνε άνθρωπο καπνός γίνονται.
 
Εδώ η άλλη χθες ήρθε και έκατσε δίπλα μου σαν σκύλος και μιλάγαμε.
Εγώ τάιζα και πότιζα ένα σκατζόχοιρο όταν ήμουν Λήμνο θητεία κάθε βράδυ ερχόταν την ίδια ώρα και με περίμενε αρκούδι τον είχα κάνει😂
 
Εδώ η άλλη χθες ήρθε και έκατσε δίπλα μου σαν σκύλος και μιλάγαμε.
Στα μπασιματα πριν 5-6 χρονια , δεν πεταγε τιποτα και πηγα στο καρτερι του κουμπαρου να πουμε καμια μλκια. Ερχεται μια αλεπουδαρα τεραστια και καθεται 20 μετρα απο την πλευρα του κουμπαρου. Κοιτα ρε μου λεει και της πεταει μια πετρα. Η αλεπου οχι μονο δεν εφυγε αλλα πηγε και μυριζε την πετρα. Το 3αρι που της πεταξα εγω παντως δεν το μυρισε....
 
Στα μπασιματα πριν 5-6 χρονια , δεν πεταγε τιποτα και πηγα στο καρτερι του κουμπαρου να πουμε καμια μλκια. Ερχεται μια αλεπουδαρα τεραστια και καθεται 20 μετρα απο την πλευρα του κουμπαρου. Κοιτα ρε μου λεει και της πεταει μια πετρα. Η αλεπου οχι μονο δεν εφυγε αλλα πηγε και μυριζε την πετρα. Το 3αρι που της πεταξα εγω παντως δεν το μυρισε....
Η πονηριά την έφαγε σίγουρα περίμενε να κλέψει κάνα θήραμα.
 
Γιατί ρε συ άμα την έβρισκαν νεκρή πυροβολημένη νομίζεις ότι θα έκαναν τα στραβά μάτια? Δε λέω χαζομάρα να υποφέρει αλλά όσον αφορά αυτή τη φάρα νομίζεις ότι θα είχαν διαφορετική αντίδραση?
Ποσους απο αυτους εχεις δει να τραβανε τα βυζια τους με τις πατημενες στον δρομο? Εγω κανεναν παντως...
 
Άστο, καταλάβαμε.....:D.yel.
coffin-dance-meme-man-men-african-ghana-africa-funeral-coffin.gif

.yel.

Μπα σε απαγορευμένο ήταν,δίπλα στο κτήμα με ελιές που έχω στο χωριό.
 
Φυσίγγια δεν είχες μαζί σου ?
εγω στο καρεκλακι με το οπλο στα χερια και αυτην καθονταν για απορτ !στο τελος της εξηγησα οτι αρχισε το κυνηγι και θα το φαει το κεφαλακι της και με χιλια ζορια εφυγε ,ουτε με πετρα δεν εφευγε .[ενα γουρουνι δεν μπορει να ερθει ετσι ρε φουστη μου .big smile. ]
 
εγω στο καρεκλακι με το οπλο στα χερια και αυτην καθονταν για απορτ !στο τελος της εξηγησα οτι αρχισε το κυνηγι και θα το φαει το κεφαλακι της και με χιλια ζορια εφυγε ,ουτε με πετρα δεν εφευγε .[ενα γουρουνι δεν μπορει να ερθει ετσι ρε φουστη μου .big smile. ]
Καλά ρε με κανεις ρεζίλι αυτά σε μαθαίνω εγώ
Μας βλέπει κόσμος και μου χαλάς την πιάτσα
 
Back
Top