Αεροβόλο gas power

Καλημέρα παιδιά....Ερώτηση, πως γεμιζεται ένα αεροβολο gas power?με τρόμπα η με αμπουλες?Και Πόσο κοστίζει το κάθε ένα?συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το cometa 400 fenix compact gp.ευχαριστω
 
Καλημέρα παιδιά....Ερώτηση, πως γεμιζεται ένα αεροβολο gas power?με τρόμπα η με αμπουλες?Και Πόσο κοστίζει το κάθε ένα?συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το cometa 400 fenix compact gp.ευχαριστω
Καλημέρα! Τα gas ram αεροβόλα δεν γεμίζονται διότι δεν χάνεται ο αέρας που έχουν μέσα στο πιστόνι.. συγκεκριμένα το πιστονι εσωτερικά διαθέτει άζωτο το οποίο συμπιέζεται κατά τον οπλισμό και εκτονώνεται κατά το πάτημα τις σκανδαλης.. εξαλείφει τους κραδασμούς και τον θόρυβο του ελατηρίου με μια πιο μαλακή βολή.. δεν χρειάζεται συμπληρώσει και αντέχει για αρκετές βολες.. λέγεται ότι μπορείς να αφήσεις το οπλο οπλισμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα ακριβός επειδή δεν χάνεται η δύναμη όπως σε ένα αεροβόλο με ελατήριο που η απόδοση του πέφτει μετά από καιρό..εγώ δε στο συνιστώ αυτό βέβαια γιατί δεν είναι σωστό και για ασφάλεια και λειτουργικα να μένει οπλισμένο.. τώρα όσον αφορά το cometa τα παλιά μοντέλα ήταν πολύ αξιόπιστα και από θέμα ευθυβολίας απλά καλά .. για μένα βάλε αλλα λίγα χρήματα και πηγενε στο hw 90 πάλι gas ram και το καλύτερο σπαστης καννης που υπάρχει (για μένα)... η περίμενε και κάποιο θα βγει στο σφυρί σε καλή τιμη.. τα καινούργια κομετα δε τα ξέρω καθόλου...
 
Καλημέρα παιδιά....Ερώτηση, πως γεμιζεται ένα αεροβολο gas power?με τρόμπα η με αμπουλες?Και Πόσο κοστίζει το κάθε ένα?συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το cometa 400 fenix compact gp.ευχαριστω
Το HW 90 ειναι το μοναδικο gasram που γεμιζει και αδειαζει οταν θελουμε αρκει να εχουμε την τρομπα που χρειαζεται.......ειναι οτι καλιτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη σε gasram...και επισκευασιμο αν καποτε χρειαστει με κοστος λιγωτερα απο 3 ευρω........μπορει να κοστιζει αλλα αξιζει .......
 
Εγω εχω το BSA GRT(Gas Ram Technology) Supersport.
Θεωρω ειναι αξιοπιστο ευθυβολο και με φημη της εταιρειας στην κατασκευη κανων.
Εδω και πολλα χρονια την BSA την εχει παρει η GAMO.....η φημη περι καννων δεν ισχυει......θα το λεγαμε στα παλια μοντελα της εταιριας.
 
πριν ποσα χρονια , εγω εχω το R10 5,5 αγορα το 2012 ,
το 1986..
Δεν το εχω ψαξει αλλα νομιζω οτι δεν εχει αλλαξει κατι....δηλαδη τα bsa εξακολουθουν να φτιαχνονται Αγγλια κ οχι στο εργοστασιο της gamo στην Ισπανια..
 
Last edited:
το 1986..
Δεν το εχω ψαξει αλλα νομιζω οτι δεν εχει αλλαξει κατι....δηλαδη τα bsa εξακολουθουν να φτιαχνονται Αγγλια κ οχι στο εργοστασιο της gamo στην Ισπανια..
Aφου δεν το εχεις ψαξει πως λες οτι δεν εχει αλαξει τιποτα....πολλα εχουν αλαξει και η ποιοτητα εχει πεσει κατα πολυ....δεν ειναι τα BSA που ηταν καποτε.
 
Αλήθεια δεν το ήξερα.
Πάνω στην κάνω γράφει made in UK η Gamo Σπανιολικη δεν είναι?
Ναι...Ισπανικη ειναι και δεν ειναι και οτι καλιτερο.......μακραν καλιτερη η Ισπανικη COMETA.....οτι καλιτερο σε αεροβολα απο αυτην την χωρα.
 
Aφου δεν το εχεις ψαξει πως λες οτι δεν εχει αλαξει τιποτα....πολλα εχουν αλαξει και η ποιοτητα εχει πεσει κατα πολυ....δεν ειναι τα BSA που ηταν καποτε.
Δεν αναφερθηκα στην ποιοτητα γιατι εκει μπορει να εχουν αλλαξει τα παντα σε σχεση με τα παλαιοτερα bsa..
Ειπα πολυ απλα οτι νομιζω(οχι οτι ειμαι σιγουρος)πως τα bsa δεν κατασκευαζονται στην Ισπανια..
http://www.bsaguns.gr/
Και ισως να εχω δικιο βλεπωντας κ το post του Σταυρου πιο πανω..
 
Last edited:
Aφου δεν το εχεις ψαξει πως λες οτι δεν εχει αλαξει τιποτα....πολλα εχουν αλαξει και η ποιοτητα εχει πεσει κατα πολυ....δεν ειναι τα BSA που ηταν καποτε.
Χωρίς ίχνος ειρωνείας πες μου σε παρακαλώ τι έχει αλλάξει γιατί είχα BSA Supersport μοντέλο 1995 και μοντέλο 2017 και δεν βλέπω καμιά έκπτωση στην ποιότητα.
Θα ήθελα να ακούσω εμπεριστατωμένα τη γνώμη σου
 
Χωρίς ίχνος ειρωνείας πες μου σε παρακαλώ τι έχει αλλάξει γιατί είχα BSA Supersport μοντέλο 1995 και μοντέλο 2017 και δεν βλέπω καμιά έκπτωση στην ποιότητα.
Θα ήθελα να ακούσω εμπεριστατωμένα τη γνώμη σου
Την βαφη στα μεταλα που ειχαν τα παλια δεν την εχουν τα καινουργια....εσωτερικα εχει πεσει λιγο η ποιοτητα αν και ποτε δεν ηταν τα καλιτερα...επισεις εχουν βρεθει καινουργια μοντελα με εκεντρες καννες.......αυτο βεβαια ισχυει και σε αλλες μαρκες και οχι μονο στην BSA.....Η Gamo εχει αγωρασει τα δικαιωματα αλλα τα οπλα κατασκευαζωνται Αγγλια τουλαχιστον ακομα.....τα ''Αγγλικα'' Webley φτιαχνωνται Τουρκια πλεον απο την Hatsan......εκεινα που εχουν μηνει στην κορυφη και συνεχιζουν να ειναι σημειο αναφορας για τα αεροβολα ελατηριου ειναι τα AIR ARMS.....TX 200.....PROSPORT και το ποιο παλιο που δεν βγαινει αλλο και εχει γινει συλεκτικο πλεον το PROELITE
 
Back
Top