Αγώνες - δημοσκόπηση

Για ποιον λόγο παίρνω μέρος σε αγώνες; (Μπορείτε να επιλέξετε πάνω από 1 και να προσθέσετε επιλογές)

  • Για να κερδίσω

    Votes: 11 29,7%
  • Για την εμπειρία

    Votes: 23 62,2%
  • Γιατί απολαμβάνω τον ανταγωνισμό

    Votes: 13 35,1%
  • Γιατί θέλω να διαπιστώσω το επίπεδό μου σε σχέση με τους συναδέλφους σε αντικειμενικές συνθήκες

    Votes: 16 43,2%
  • Γιατί έτσι κάνουν και άλλοι

    Votes: 0 0,0%
  • Για να ανεβάσω φωτογραφίες απ'το βάθρο στα social media

    Votes: 1 2,7%
  • Γιατί απολαμβάνω την ατμόσφαιρα

    Votes: 15 40,5%

  • Total voters
    37
3. γιατί απολαμβάνω τον ανταγωνισμό
7. γιατί απολαμβάνω την ατμόσφαιρα
8. γιατί προτιμώ να φάω λεφτά στα φυσίγγια παρά στον ψυχίατρο
9. γιατί όσο μεγαλώνω όλο και πιό παιδί γίνομαι και θέλω πιο πολλά παιχνίδια
10. ........... γιατί έτσι μας αρέσει ...........

και σε όποιον αρέσουμε , για τους άλλους δυστυχώς , δεν θα μπορέσουμε ......... ;) ;) ;)


............... λέω εγώ τώρα.
 
Ας δούμε απόψεις
Oχι πές εσύ τώρα...Πόσοι περιμένεις να απαντήσουν? Αφού οι περισσότεροι σκοπευτές που συμμετέχουν σε αγώνες μας διαβάζουν και δεν είναι μέλη ή δεν γράφουν και το ξέρεις. Εδώ μέσα είμαστε 10 - max 15 άτομα?
 
Για τον ανταγωνισμό, την ατμόσφαιρα, για να βρεθώ με φίλους. Θεωρώ ότι ένας σκοπευτής ολοκληρώνεται και βελτιώνεται μόνο όταν θα πάρει μέρος σε αγώνες. Η πίεση για το καλό σκορ, για την επιτυχία στον αγώνα, αναγκάζει τον αθλητή να φτάνει στα όρια του, να τα ξεπερνά να ορίζει νέα. Βασικά μου αρέσουν τόσο πολύ οι αγώνες που αν ήταν δυνατόν θα έπαιζα ένα κάθε βδομάδα!
 
αν ήταν δυνατόν θα έπαιζα ένα κάθε βδομάδα!
αν έπαιζες ένα κάθε εβδομάδα , έπρεπε να έχεις ένα μεγαααααλο , αλλά πολύ μεγαααααααααλο δωμάτιο ,
για να βάζεις τα κύπελα .

οπότε άστο .......... δεν συμφέρεις ....................... .yel. .yel. .yel.

στα άλλα συμφωνούμε 100% ;) ;)
 
Για τον ανταγωνισμό, την ατμόσφαιρα, για να βρεθώ με φίλους. Θεωρώ ότι ένας σκοπευτής ολοκληρώνεται και βελτιώνεται μόνο όταν θα πάρει μέρος σε αγώνες. Η πίεση για το καλό σκορ, για την επιτυχία στον αγώνα, αναγκάζει τον αθλητή να φτάνει στα όρια του, να τα ξεπερνά να ορίζει νέα. Βασικά μου αρέσουν τόσο πολύ οι αγώνες που αν ήταν δυνατόν θα έπαιζα ένα κάθε βδομάδα!
Ετοιμάσου για Κύπρο!
 
Για να κερδισω, για την εμπειρια, γιατι θελω να διαπιστωσω το επιπεδο μου, και τελος γιατι απολαμβανω την ατμοσφαιρα.

Και για να μην παρεξηγηθω, κανενας δεν κατεβαινει σε αγωνα, ασχετως επιπεδου, μην εχοντας στο μυαλο του τη νικη. Μπορει να ειναι απιαστο ονειρο συνηθως, αλλα αν δεν θεσεις το στοχο ψηλα, δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις το κινητρο ωστε να ριξεις συγκεντρωμενος και να κανεις το καλυτερο που μπορεις. Επειτα ειναι η εμπειρια, πολυτιμη και αυτη, η ατμοσφαιρα επισης (και το αγχος προσωπικα) που υπαρχει σε καθε αγωνα, γιατι περαν του διαγωνισμου, η σκοποβολη ειναι και διασκεδαση και καλο ειναι να μην αποστειρωνεται εντελως.

Μαλλον ξεκινησα αργα, στη χειροτερη περιοδο για ενα πολυεξοδο αθλημα οπως αυτο, και δυστυχως η εμπειρια και η συμμετοχη μου σε αγωνες δεν ειναι αυτη που θα θελα να ειχα. Παρολα αυτα, καθε ενας απο αυτους ειναι ενα μικρο πολυτιμο μαθηματακι
 
1, 2, 3, 4 ,7
Η ατμόσφαιρα που υπάρχει σε αγώνες με συμμετοχή 70+ ατόμων που όλα κυλάνε ομαλά, οι φίλοι που θα βρεις εκεί και θα ρίξετε μαζί και το χαβαλε που θα κάνετε, η πίεση που νιώθεις να ξεπεράσεις τον εαυτό σου σε κάθε ένα από το σύνολο των πιάτων που θα ρίξεις, η αγωνία στο τέλος για το αν θα διακριθείς τελικά έπειτα από το αποτέλεσμα που πέτυχες η αν αυτό το ένα χαζό πιάτο που έχασες θα σου κοστίσει τη θέση..
Όλα αυτά και πολλά ακόμα κάνουν τη συμμετοχή σε αγώνα μια εμπειρία αξέχαστη αλλά και ταυτόχρονα σε προκαλεί να ξανά πας στον επόμενο για να ξεπεράσεις την προηγούμενη επίδοση σου!
 
Δάσκαλε είναι λίγο παγίδα οι ερωτήσεις γιατί οι απόψεις και τα δεδομένα τού καθένα είναι διαφορετικά τώρα έπρεπε να υπάρχει ένα κουτάκι που να λέει "όλα τά παραπάνω".
 
Δεν έχω μπει ποτέ σε αγώνα για να κερδίσω. Ρίχνω καλά όταν το μυαλό μου είναι στο να βγάλω τον καλύτερο εαυτό μου. Τις πιο πολλές φορές που κάποιος αγώνας κατέληγε σε νίκη, το καταλάβαινα μέσα στον αγώνα και ξεκινούσα τότε να το θέλω και να το πιστεύω. Υπήρξαν αγώνες που αισθανόμουν από πριν ότι θα ρίξω καλά, αλλά ποτέ δεν περνούσε η νίκη απ'το μυαλό, ποτέ πριν ξεκινήσω να αγωνίζομαι.

Θαυμάζω αυτούς που μπαίνουν με τεράστια όρεξη για νίκη σε κάθε αγώνα. Εγώ δυσκολεύομαι πολλές φορές να θέλω καν να ρίξω καλά. Ίσως λόγω ιδιότητας είμαι πολλές φορές τόσο απορροφημένος στο να ρίξουν άλλοι καλά που ξεχνάω να το θελήσω και για εμένα.

Είμαι ιδιάζουσα περίπτωση, το ξέρω.
 
Δεν έχω μπει ποτέ σε αγώνα για να κερδίσω. Ρίχνω καλά όταν το μυαλό μου είναι στο να βγάλω τον καλύτερο εαυτό μου. Τις πιο πολλές φορές που κάποιος αγώνας κατέληγε σε νίκη, το καταλάβαινα μέσα στον αγώνα και ξεκινούσα τότε να το θέλω και να το πιστεύω. Υπήρξαν αγώνες που αισθανόμουν από πριν ότι θα ρίξω καλά, αλλά ποτέ δεν περνούσε η νίκη απ'το μυαλό, ποτέ πριν ξεκινήσω να αγωνίζομαι.

Θαυμάζω αυτούς που μπαίνουν με τεράστια όρεξη για νίκη σε κάθε αγώνα. Εγώ δυσκολεύομαι πολλές φορές να θέλω καν να ρίξω καλά. Ίσως λόγω ιδιότητας είμαι πολλές φορές τόσο απορροφημένος στο να ρίξουν άλλοι καλά που ξεχνάω να το θελήσω και για εμένα.

Είμαι ιδιάζουσα περίπτωση, το ξέρω.
Εισαι λιγο, ναι!

Να κανω αξιοπρεπη εμφανιση, να βαλω τα δυνατα μου, να υπερβαλλω εαυτον, αυτο εννοουσα με το να κερδισω. Δεν ειναι αυτοσκοπος το να κερδισεις, ειναι ομως ενας στοχος που υπαρχει στο μυαλο, αρκει να μη γινει εμμονη και σε τρωει σε καθε εμφανιση
 
Back
Top