Αγριόχοιρος

Αυτος ειναι ο προορισμος των μαγκνουμ περισωτερα σκαγια απλα τα ενιαβολα εχουν καλυτερη διατρηση λογο μεγαλυτερης ταχυτυτας εγω παντως ειμαι οπαδως της κινητηκης ενεργιας και οχι της διατρησης
Πάντως πριν λίγο μ είπε φίλος ότι είναι καλύτερα τα συγγεκριμενα 15βολα απ τα αντίστοιχα 9βολα και 10βολα της ίδιας εταιρείας
 
Πάντως πριν λίγο μ είπε φίλος ότι είναι καλύτερα τα συγγεκριμενα 15βολα απ τα αντίστοιχα 9βολα και 10βολα της ίδιας εταιρείας
Τα 10βολα ειναι μεγεθος 000buck δηλαδη 9.1mm! Και εχουν ταχυτητα 1225fps (380m/s) ενω τα 15 βολα ειναι οπως ειπαμε 8.45mm με ιδια ταχυτητα, οποτε τυπικα τα 10βολα θα εχουν μεγαλυτερη κινητικη ενεργεια (η καθε μπαλα) απο το 15βολο! Τωρα στην πραξη θα δεις αν διαφερει!!
 
Η ελληνες ποτε δε ακολουθουμε τπτ κανουμε οτι να και μετα ψαχνουμε τι πηγε στραβα μας φευγει το θυραμα και μετα δωκιμαζουμε τα φυσιγγια για να διαπιστωσουμε αυτο που επρεπε να κανουμε πριν πχ η ψυχρες βαφες κανης τη καναμε σκατα και μετα διαβαζαμε τις οδηγιες πασαλειματα δλδ μια ζωη
 
Last edited:
Τα 10βολα ειναι μεγεθος 000buck δηλαδη 9.1mm! Και εχουν ταχυτητα 1225fps (380m/s) ενω τα 15 βολα ειναι οπως ειπαμε 8.45mm με ιδια ταχυτητα, οποτε τυπικα τα 10βολα θα εχουν μεγαλυτερη κινητικη ενεργεια (η καθε μπαλα) απο το 15βολο! Τωρα στην πραξη θα δεις αν διαφερει!!
όχι πολύ... με πρόχειρους υπολογισμούς μόλις 25% περισσότερο... :p
 
Παρε μερικα απ αυτα που θες και δωκιμασε σε χαρτι για συγκεντρωση και μετα πανε στο βουνο σε μια πλαγια με μια μικρη κλιση και βαλε καπιον απο αποσταση ασφαλειας να σου αφεινει ενα ζαντολαστιχο να κατρακυλαει και κοπανα να εχεις μια ιδεα γ την προσκοπευση βοειθαει τρομερα στο χτισιμο αυτοπεπιθησης
Kαι το ζαντολαστοιχο μετα απο το ρεμα πιοιος θα το βγαλει μετα να το πεταξει εκει που πρεπει ρε φιλε; μαλλον κανεις και θα μεινει εκει να το βρουνε και τα εγγονια σου
 
Kαι το ζαντολαστοιχο μετα απο το ρεμα πιοιος θα το βγαλει μετα να το πεταξει εκει που πρεπει ρε φιλε; μαλλον κανεις και θα μεινει εκει να το βρουνε και τα εγγονια σου
Mε μια μικρή κλίση είπε...και ΝΑ σου αφήΝει..(αρα εννοεί να το επαναλάμβάνει συνέχεια)δηλαδή δεν το χάνει το ζαντολάστιχο αρα δεν αφήνει σκουπίδια.
 
Last edited:
Kαι το ζαντολαστοιχο μετα απο το ρεμα πιοιος θα το βγαλει μετα να το πεταξει εκει που πρεπει ρε φιλε; μαλλον κανεις και θα μεινει εκει να το βρουνε και τα εγγονια σου
Φιλε μου κανεις πολυ μεγαλο λαθος ενωειτε η αποκατασταση του τοπιου αλλα για να σκεφτεσε ετσι μαλων ετσι κανεις εσυ
 
Last edited:
Mε μια μικρή κλίση είπε...και ΝΑ σου αφήΝει..(αρα εννοεί να το επαναλάμβάνει συνέχεια)δηλαδή δεν το χάνει το ζαντολάστιχο αρα δεν αφήνει σκουπίδια.
Αλιμωνο αν πρεπει να το λεμε καν το να μην αφηνουμε σκουπιδια φιλε μου
 
Παιδιά : ΟΠΑΑΑΑ!!!
Αν, για να σηκώσω τουφέκι εγω, σε γουρούνι, θα παραξηγηθειτε 2 απο τους καλύτερους φίλους μας, εδω μέσα, κάνω "Κράτει" και θα πάω μόνο για τσιχλες.
Όλα καλά παιδιά. Δεν χρειάζονται σε όλα επεξηγήσεις και επίλογος.
Και μια κουβέντα να πει κάποιος μην την παρεξηγούμε.
Ειδικα αν προέρχεται απο μέλη που μοιράζονται μαζι μας και τις καλές και τις ανάποδες εμπειρίες τους.
Και, το κυριότερο έχουν χιούμορ και αυτοσαρκάζονται συχνά.
ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ:
Να το πάρει το ποτάμι, για να πάω την Κυριακή το οπλο ....βόλτα;;;.big smile.
 
Την εκανε παλι την ζημια η παρεα μου με ενα ωραιο καπρακι
View attachment 3889
Μπράβο στη παρέα Μιλτο! Εμείς στη παρέα μου αν και έχουμε καρπωθει 7 γουρούνια μέχρι τώρα δεν έχουμε πάρει κάποιο μεγάλο αρσενικό ακόμα. Τα καπρακια μας γράφουν!
 
Ωραίο το καπρακι .shake hands. ..... πολύ άσχημο το δεσηματακι στο αυτοκίνητο ......no.
Φιλε μου που βλεπεις δεσιμο και βγαζεις αυτο το συμπερασμα;δεν ημουν εκει αλλα ξερω οτι τα θηραματα τα μεταφερουμε με 2 αγροτικα που εχουμε στην καροτσα συν το οτι επειδη ξερω αυτον που εχει το τζιπ οτι ειναι λιγο ψειρας δεν θα αφηνε να ξεραθει πανω το αιμα απ το γουρουνι επειδη ως γνωστον χαλαει το χρωμα στο αμαξι..ας μην λεμε οτι θελουμε για ΜΚΟ κλπ..ας κοιταζουν λιγο τα δικα τους τα χαλια και να μην τους δινουμε και μεις τροφη με κατι που δεν ειναι κατακριτεο..δεν κανουμε επιδειξη θηραματων δεν κανουμε βασανισμο και αλλα πολλα δεν..
 
Φιλε μου που βλεπεις δεσιμο και βγαζεις αυτο το συμπερασμα;δεν ημουν εκει αλλα ξερω οτι τα θηραματα τα μεταφερουμε με 2 αγροτικα που εχουμε στην καροτσα συν το οτι επειδη ξερω αυτον που εχει το τζιπ οτι ειναι λιγο ψειρας δεν θα αφηνε να ξεραθει πανω το αιμα απ το γουρουνι επειδη ως γνωστον χαλαει το χρωμα στο αμαξι..ας μην λεμε οτι θελουμε για ΜΚΟ κλπ..ας κοιταζουν λιγο τα δικα τους τα χαλια και να μην τους δινουμε και μεις τροφη με κατι που δεν ειναι κατακριτεο..δεν κανουμε επιδειξη θηραματων δεν κανουμε βασανισμο και αλλα πολλα δεν..
Το γουρουνι πανω στην μπροστινη μπαριερα του αυτοκινητου , το αιμα να τρεχει στους προφυλακτηρες μαρσπιεδες , διπλα κατω στο χωμα μια τριχια αδεσποτη . Ειναι εικονα αυτη ? Τι δεν ειναι κατακριτεο ?
 
Φιλε μου που βλεπεις δεσιμο και βγαζεις αυτο το συμπερασμα;δεν ημουν εκει αλλα ξερω οτι τα θηραματα τα μεταφερουμε με 2 αγροτικα που εχουμε στην καροτσα συν το οτι επειδη ξερω αυτον που εχει το τζιπ οτι ειναι λιγο ψειρας δεν θα αφηνε να ξεραθει πανω το αιμα απ το γουρουνι επειδη ως γνωστον χαλαει το χρωμα στο αμαξι..ας μην λεμε οτι θελουμε για ΜΚΟ κλπ..ας κοιταζουν λιγο τα δικα τους τα χαλια και να μην τους δινουμε και μεις τροφη με κατι που δεν ειναι κατακριτεο..δεν κανουμε επιδειξη θηραματων δεν κανουμε βασανισμο και αλλα πολλα δεν..
Δεν κανουμε επιδειξη θηραματων μου λες ... οκ ... και το γουρουνι πως βρεθηκε πανω στην μπαριερα ? ανεβηκε μονο του ? ... να βγαζουμε οσες φωτο θελουμε αλλα με σεβασμο !
 
Back
Top