Αγριόχοιρος

Κωνσταντινο το χω δει πολλες φορες..καπως ετσι κανουμε και στην παρεα..κυνηγι μετα τσιπουρα κλαρινο και κοψιδια μεχρι να πεσουμε τ ανασκελα..αχαχαχαχα!
Αυτή είναι ζωή Μίλτο, και ωραίο κυνήγι μακάρι να αξιωθω να το κάνω κάποτε.
 
Αυτή είναι ζωή Μίλτο, και ωραίο κυνήγι μακάρι να αξιωθω να το κάνω κάποτε.
Αυτα αναπολω Κωνσταντινε και κοντευω να σκασω..και σημερα που πηγα για τρυγονια ειχα την καραμπινα μου που εδω και 30 χρονια εχει παρει μερος σε πολλα γουρουνοκυνηγια και εχει πολλα σημαδια πανω της..οσο τα βλεπα θυμωμουν αυτες τις στιγμες..στο ευχομαι ολοψυχα να αξιωθεις να κανεις ενα τετοιο κυνηγι..εμπειρια ζωης ειναι!
 
Αυτα αναπολω Κωνσταντινε και κοντευω να σκασω..και σημερα που πηγα για τρυγονια ειχα την καραμπινα μου που εδω και 30 χρονια εχει παρει μερος σε πολλα γουρουνοκυνηγια και εχει πολλα σημαδια πανω της..οσο τα βλεπα θυμωμουν αυτες τις στιγμες..στο ευχομαι ολοψυχα να αξιωθεις να κανεις ενα τετοιο κυνηγι..εμπειρια ζωης ειναι!
Να σε καλά φίλε, αυτά είναι τα παράσημα που ξυπνούν αναμνήσεις.
 
Να σε καλά φίλε, αυτά είναι τα παράσημα που ξυπνούν αναμνήσεις.
Ετσι ειναι φιλε..παρασημα διηγησεις και εικονες που σου ρχοντε στο μυαλο..μπορω και γω και ο πατερας μου που το ειχε το οπλο πριν απο μενα να διηγηθουμε την ιστορια καθε σημαδιου..αυτος ειναι και ενας λογος που ποτε δεν θα βαψω ή ανανεωσω τα ξυλα του οπλου μου..θα ναι σαν να καιω ενα βιβλιο
 
Ετσι ειναι φιλε..παρασημα διηγησεις και εικονες που σου ρχοντε στο μυαλο..μπορω και γω και ο πατερας μου που το ειχε το οπλο πριν απο μενα να διηγηθουμε την ιστορια καθε σημαδιου..αυτος ειναι και ενας λογος που ποτε δεν θα βαψω ή ανανεωσω τα ξυλα του οπλου μου..θα ναι σαν να καιω ενα βιβλιο
Φίλε Μίλτο έγραψες .shake hands.
 
Εγω κυνηγαω παντα με μποτακι ειδικα απο Νοεμβρη και μετα που αρχιζουν τα κρυα μου κραταει το ποδι ζεστο..μια φορα σε παγετο εβαλα γαλοτσα και δεν το ξανακανω τα ποδια μου ειχαν γινει ξυλο απ το κρυο..ασε που επειδη περπαταω παρα πολυ θελω να φοραω κατι ανετο..οσο για μαχαιρι ενα γενικης χρησης θα ναι οτι καλυτερο γιατι μπορει να χρειαστει να κοψεις κανενα κλαδι να γδαρεις οποτε θα σε καλυψει σε ολα
 
Για γενικής χρήσης έλεγα να κοιτάξω, να το χω στην ζώνη σαν τον τζονυ;)
Και καρτερι θα είμαι και με τα σκυλια. Ανάλογα..

Φορα καλα μποτακια τοτε για να μην ξυλιασεις και να αποφυγεις τις τουμπες.
Οσο για το μαχαιρι θα σου προτεινα ενα Muela pioneer,ειναι γενικης χρησης και πολυ καλο για την τιμη του.
 
Παιδες για το κυνήγι του προτιμάτε γαλότσες με καλή εφαρμογή η αρβυλα;
Επισης κάποιο μαχαίρι ζώνης να μου προτείνετε έχετε;
Άμα δεν έχει πολύ λασπουργια....αρβύλα είναι πολύ πιο σταθερά στα δύσκολα εδάφη!
 
Καλη χρονια γουρουναδες μου παντα με ασφαλεια για να περναμε καλα και να γυρναμε σπιτια μας σωοι και αβλαβεις..καλα κυνηγια να χουμε και πολλες συναντησεις με τον βασιλια των Ελληνικων βουνων!
 
Παλληκάρια μου καλή χρονιά να έχουμεε πολύ προσοχή και ασφάλεια. Τα κέφια μας θα τα κάνουμε σίγουρα. Η έναρξη θα με βρει στη συρα με τη γυναίκα και 2 φίλους να διακοπαρω αλλά θα επανέλθω με ένα καλό καπρι σε κάποιο από τα επόμενα σκ, επιφυλασσομαι.
 
Back
Top