Αγορές μέσω Internet

Τι να την κανετε την καθετη με βαρκα,fishfinder κλπ;vertical jigging για συναγριδες,ροφους,μαγιατικα,παλαμιδες κλπ
Θοδωρή, δεν σκαμπάζω από τέτοια!!!!:rolleyes:
Αυτό όμως απαιτεί μεγάλο fishfinder και εξοπλισμό που δεν γνωρίζω...
Πολύ θα ήθελα όμως να προσπαθούσα αλλά δεν ξέρω καν αν στην περιοχή που κινούμαι έχει ενδιαφέρον, (Ευβοϊκό στο ύψος μεταξύ Βασιλικού και της Ερέτριας)
Αν εσύ ψαρεύεις έτσι, είμαι όλος αυτιά!!!!:cool:

Υ.Γ. Μήπως πρέπει να μεταφερθούμε σε άλλο νήμα; .think.
 
Παλικάρια μια ερώτηση θέλω να φέρω μερικά κομμάτια stainless steel round tube από ebay Αμερικής θα έχω κανένα θέμα με τα συγκεκριμένα θέλει κάποια άδεια γιατί στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη δεν βρίσκω προορίζεται για ιδιοκατασκευη ( όχι οπλισμού προς αποφυγή παρεξηγήσεων)
 
Παλικάρια μια ερώτηση θέλω να φέρω μερικά κομμάτια stainless steel round tube από ebay Αμερικής θα έχω κανένα θέμα με τα συγκεκριμένα θέλει κάποια άδεια γιατί στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη δεν βρίσκω προορίζεται για ιδιοκατασκευη ( όχι οπλισμού προς αποφυγή παρεξηγήσεων)
Στείλε μήνυμα στον πωλητή αν θες να έχεις σίγουρη απάντηση. Θα το έχει ξανακανει και θα ξέρει.
 
Στείλε μήνυμα στον πωλητή αν θες να έχεις σίγουρη απάντηση. Θα το έχει ξανακανει και θα ξέρει.
Το πιο σωστό φίλε μου
Πάντως δείχνει να έχει την επιλογή να το αγοράσεις κανονικά οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα ( στο τρακτέρ κάτι θέλω να κάνω και το συγκεκριμένο δεν υπάρχει Ελλάδα στην Ελλάδα έχουν μαλακά πολυ ενω εκεί βρήκα ένα από τα καλύτερα θεωρητικά)
 
Το πιο σωστό φίλε μου
Πάντως δείχνει να έχει την επιλογή να το αγοράσεις κανονικά οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα ( στο τρακτέρ κάτι θέλω να κάνω και το συγκεκριμένο δεν υπάρχει Ελλάδα στην Ελλάδα έχουν μαλακά πολυ ενω εκεί βρήκα ένα από τα καλύτερα θεωρητικά)
Στο 90% των περιπτώσεων ισχύει αυτό που λες. Ότι δηλαδή αφού έχεις την δυνατότητα να προχωρήσεις την αγορά τότε δεν θα έχεις θέμα. Απλά από Αμερική μερικές φορές έχεις κόλλημα αργότερα. Αν και θα πάρεις τα λεφτά σου θα έχεις χάσει πολύτιμο χρόνο. Για αυτό εγώ πλέον πάντα επικοινωνώ με τον πωλητή ακόμα και σε πιο απλά πράγματα.
 
Παλικάρια μια ερώτηση θέλω να φέρω μερικά κομμάτια stainless steel round tube από ebay Αμερικής θα έχω κανένα θέμα με τα συγκεκριμένα θέλει κάποια άδεια γιατί στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη δεν βρίσκω προορίζεται για ιδιοκατασκευη ( όχι οπλισμού προς αποφυγή παρεξηγήσεων)
Για τι αξία μιλάμε;
 
Το πιο σωστό φίλε μου
Πάντως δείχνει να έχει την επιλογή να το αγοράσεις κανονικά οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα ( στο τρακτέρ κάτι θέλω να κάνω και το συγκεκριμένο δεν υπάρχει Ελλάδα στην Ελλάδα έχουν μαλακά πολυ ενω εκεί βρήκα ένα από τα καλύτερα θεωρητικά)
Γιατί δεν κοιτάς Ευρώπη; Γερμανία πολύ δύσκολα δεν θα έχει αυτό που ψάχνεις και δεν θα μπλέξεις με τελωνεία. Πες τι ακριβώς ψάχνεις ή βάλε ένα λινκ, μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.
 
Γιατί δεν κοιτάς Ευρώπη; Γερμανία πολύ δύσκολα δεν θα έχει αυτό που ψάχνεις και δεν θα μπλέξεις με τελωνεία. Πες τι ακριβώς ψάχνεις ή βάλε ένα λινκ, μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.
https://stockcarsteel.com/chrome-moly-round-bar-4130-normalized-1.html
Το συγκεκριμένο στην Ελλάδα έχω βρει άλλους κωδικούς οι οποίοι δεν έχουν τις ίδιες αντοχές και ιδιότητες!!!
 
Αναλογα ποσο θα βράσει. .sarcastic.
Α ρε Νικο που ειναι οι εποχές που ολοι εκαναν παραγγελίες με το τσουβάλι με 20€ μεταφορικά απο cabelas και χωρις τελωνείο.
Δυστυχώς εγώ δεν τις πρόλαβα αυτές τις εποχές...Είμαι σε δίλημμα πάντως να παραγγείλω...Το ψάχνω να δω τι γίνεται
 
Παλικάρια μια ερώτηση θέλω να φέρω μερικά κομμάτια stainless steel round tube από ebay Αμερικής θα έχω κανένα θέμα με τα συγκεκριμένα θέλει κάποια άδεια γιατί στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη δεν βρίσκω προορίζεται για ιδιοκατασκευη ( όχι οπλισμού προς αποφυγή παρεξηγήσεων)
Τελη σε τι διαμετρο και μηκος θελεις τα κομματια;μεχρι 1 μετρα και 8 χιλ διαμετρο βρισκεις ελλαδα
 
Τελη σε τι διαμετρο και μηκος θελεις τα κομματια;μεχρι 1 μετρα και 8 χιλ διαμετρο βρισκεις ελλαδα
Σε διάμετρο πιο μεγάλα μέχρι 20-25 χιλ
Σε μήκος δεν με πειράζει το κόβω όσο θέλω αν και πάνω από μισό μέτρο δεν νομίζω να με χρειαστεί
 
Back
Top