Αγορές μέσω Internet

Oσοι ειναι πλαγιοκαννακηδες, εχουν χρησημοποιησει κατι τετοιο?
http://alfagame.gr/ΑΞΕΣΟΥΑΡ-kinigiou-κυνηγοι/vaketta-kalumma-kannhs#!prettyPhoto
Απο οτι βλέπω, το χέρι πιανει τις καννες απο την αρχη της παπιας....
εκανα μια δοκιμη(παρολο που εχω μακρια χερια .sarcastic. ) το καλο ειναι οτι <βαζεις> τις καννες πιο καλα στο στοχο...αλλα απο την αλλη, εχεις το χερι τεντωμενο και εκτός που σε κουράζει, ισως καποιες φορες, σε δυσκολευει να κανεις μια γρηγορη επωμιση καλά......think.
Δεν νομίζω να βρεις εδώ κάποιον που να το έχει χρησιμοποιήσει. Απ'όσο ξέρω δεν έχουμε Εγγλέζους λόρδους στο φόρουμ !!! .sarcastic. .big smile.
Πάντως πιστεύω ότι δεν θα σε δυσκολέψει στο πιάσιμο της πάπιας, το σχέδιο του είναι τέτοιο που την πιάνεις από όπου θέλεις. Αλλά εξάλλου αυτό είναι το σωστό πιάσιμο, από το μπροστινό τμήμα της.
Εγώ πάντως αν ήμουν φανατικός πλαγιοκαννάκιας (μου αρέσει πολύ το κλασικό στυλ με αγγλέ κοντάκι και λεπτή πάπια) θα το έπαιρνα σίγουρα αυτό το αξεσουάρ (hand guard το λένε αν θυμάμαι καλά). Όχι βέβαια για να μη μου καίνε το χέρι οι καυτές κάννες, όπως οι Εγγλέζοι στα driven game .yel.... αλλά γιατί γενικά αποφεύγω να πιάνω τα μεταλλικά μέρη του όπλου, λόγω της οξειδωτικής δράσης του ιδρώτα. Ίσως είναι ιδιοτροπία μου, αλλά ... έχουν δει πολλά τα μάτια μου !!! ;)
 
Πληροφοριακά σας λεω ότι απο Ali εχω παραγγείλει μονο δυο φορές . Το δεμα ήρθε σε 10 μερες Αθηνα και μετα κόλλησε αλλες 15 μερες στο τελωνείο για να πάρει την ένδειξη οτι ειναι τελωνειακώς ελεύθερο μιας και το κόστος ήταν στα 15€.
Απο ebay που εχω κάνει πάνω απο 100 παραγγελίες ,ποτέ κανένα δέμα δεν μου ήρθε με το πράσινο χαρτάκι του τελωνείου.
 
Δεν νομίζω να βρεις εδώ κάποιον που να το έχει χρησιμοποιήσει. Απ'όσο ξέρω δεν έχουμε Εγγλέζους λόρδους στο φόρουμ !!! .sarcastic. .big smile.
Πάντως πιστεύω ότι δεν θα σε δυσκολέψει στο πιάσιμο της πάπιας, το σχέδιο του είναι τέτοιο που την πιάνεις από όπου θέλεις. Αλλά εξάλλου αυτό είναι το σωστό πιάσιμο, από το μπροστινό τμήμα της.
Εγώ πάντως αν ήμουν φανατικός πλαγιοκαννάκιας (μου αρέσει πολύ το κλασικό στυλ με αγγλέ κοντάκι και λεπτή πάπια) θα το έπαιρνα σίγουρα αυτό το αξεσουάρ (hand guard το λένε αν θυμάμαι καλά). Όχι βέβαια για να μη μου καίνε το χέρι οι καυτές κάννες, όπως οι Εγγλέζοι στα driven game .yel.... αλλά γιατί γενικά αποφεύγω να πιάνω τα μεταλλικά μέρη του όπλου, λόγω της οξειδωτικής δράσης του ιδρώτα. Ίσως είναι ιδιοτροπία μου, αλλά ... έχουν δει πολλά τα μάτια μου !!! ;)


Σιγουρα, το μειονεκτημα των πλαγίων, ειναι επειδη ειναι παραλληλα οι καννες, η αριστερή με την επαφη του χεριου, αναποφευκτα, καποια στιγμη, θα αρχισει να...αλαζει χρωμα:) Και στο Franchi Highlander που εχω, η αριστερη, εχει λιγο αρχισει να οξειδψωεται...και επειδη δεν θελω να παθω το ιδιο και με το Grulla,μαλον θα το πάρω, και θα σας πω εντυπωσεις:)
 
Καλημερα!

Γνωριζει κανεις καποιο ευρωπαικο site η γκρουπ στο facebook με αγγελιες για πωληση κυν. πραγματων? Εχω κατι κοντακια σουπερ ποζε που ειναι ακριβα για την ελληνικη αγορα, και θα ηθελα να δοκιμασω μηπως τα δωσω καπου εξω.

Ευχαριστω
 
Σιγουρα, το μειονεκτημα των πλαγίων, ειναι επειδη ειναι παραλληλα οι καννες, η αριστερή με την επαφη του χεριου, αναποφευκτα, καποια στιγμη, θα αρχισει να...αλαζει χρωμα:) Και στο Franchi Highlander που εχω, η αριστερη, εχει λιγο αρχισει να οξειδψωεται...και επειδη δεν θελω να παθω το ιδιο και με το Grulla,μαλον θα το πάρω, και θα σας πω εντυπωσεις:)
Η καλύτερη λύση είναι τα καλοκαιρινά γάντια. Και μπορείς να ακουμπάς το όπλο άφοβα.
 
Δεν νομίζω να βρεις εδώ κάποιον που να το έχει χρησιμοποιήσει. Απ'όσο ξέρω δεν έχουμε Εγγλέζους λόρδους στο φόρουμ !!! .sarcastic. .big smile.
Πάντως πιστεύω ότι δεν θα σε δυσκολέψει στο πιάσιμο της πάπιας, το σχέδιο του είναι τέτοιο που την πιάνεις από όπου θέλεις. Αλλά εξάλλου αυτό είναι το σωστό πιάσιμο, από το μπροστινό τμήμα της.
Εγώ πάντως αν ήμουν φανατικός πλαγιοκαννάκιας ( θα το έπαιρνα σίγουρα αυτό το αξεσουάρ (hand guard το λένε αν θυμάμαι καλά). Όχι βέβαια για να μη μου καίνε το χέρι οι καυτές κάννες, όπως οι Εγγλέζοι στα driven game .yel.... αλλά γιατί γενικά αποφεύγω να πιάνω τα μεταλλικά μέρη του όπλου, λόγω της οξειδωτικής δράσης του ιδρώτα. Ίσως είναι ιδιοτροπία μου, αλλά ... έχουν δει πολλά τα μάτια μου !!! ;)


"μου αρέσει πολύ το κλασικό στυλ με αγγλέ κοντάκι και λεπτή πάπια"
Eίμαστε μακρυά....άλλως θα σε έκανα πλαγιοκαννακια .sarcastic.
 
Φίλε woodman βολεύουν όταν ρίχνεις ή έχεις την αίσθηση ότι δεν έχεις επαφή με το όπλο; Εγώ με όσα έχω δοκιμάσει έχω αυτή την αίσθηση.

Πέρυσι τα έβαλα μόνο μια φορά...σίγουρα δεν είναι όπως το γυμνό χέρι...Δεν είναι όμως χοντρά. Σαν τα χειμερινά.. ..εάν τα φορές αρκετές φορές, θα τα συνηθίσεις...
 
εχω αυτα...
https://www.ebay.co.uk/itm/Browning...hash=item36221d605d:m:mfIYgBrQ7FKZ3z8Bqc94Ekg

Αλλα θα δοκιμασω και το hand quard ;)
Σε παλαιότεροι ταξίδι στην Αγγλία είχα φέρει ένα ζευγάρι γάντια για γκολφ......μακράν η καλύτερη αίσθηση που είχα από γάντι. Και από ιδρώτα τίποτα σαν να μην τα φόραγα. Δυστυχώς τα ξέχασα στον κυνηγότοπο. Τώρα έχω παραγγείλει από eBay τα macwet τα λεπτά, ελπίζω να είναι αντάξια. Τα γάντια του γκολφ γενικά είναι πολύ καλά σαν αίσθηση, το πρόβλημα είναι να βρεις ανάλογο χρωμα γιατί τα περισσότερα είναι άσπρα ή παρδαλά!!!
 
ότι πιο λεπτό σε γάντι δεν γλιστράει και έχει την αίσθηση σχεδόν γυμνού χεριού
εδώ
HTB1jhzXMNnaK1RjSZFBq6AW7VXaI.jpg
 
από τον ali τα είχα πάρει μου έπεσε λίγο μικρο το L τα πάσαρα στην σύζυγο και πήρα το XL .sarcastic.
Να πω την αλήθειά είμαι πολύ περίεργος με τα γάντια με συνδυασμό το όπλο και δεν φορούσα πότε μόνο με αυτά ταίριαξε ίδιος την αίσθηση που δίνει στο κράτημα .
 
Αν πατήσεις στο "εδώ" σε πάει στο link άμεσα ;)
Ευχαριστώ Μητσάκο....:D
Είδα πως έχει κ τσάντα πλάτης "max 5".....
Μάλλον τν άλλο μήνα θα κάνω παραγγελία...: Γάντια-Τσάντα πλάτης και θα ψάξω κ σκούφο....όοοολα waterfowl max5.....love.
 
από τον ali τα είχα πάρει μου έπεσε λίγο μικρο το L τα πάσαρα στην σύζυγο και πήρα το XL .sarcastic.
Να πω την αλήθειά είμαι πολύ περίεργος με τα γάντια με συνδυασμό το όπλο και δεν φορούσα πότε μόνο με αυτά ταίριαξε ίδιος την αίσθηση που δίνει στο κράτημα .
Αντρέα από τη μέρα που τα παρήγγειλες, σε πόσες μέρες τα παρέλαβες...;;
Και από μεταφορικά...;;; hippo
 
Back
Top