Αγορά 20 διαμέτρημα

Ποιο πολυ για το βαρος θα ελεγα παρα για την ανακρουση
Επειδή κ εγώ έκανα τετεια επιλογή φέτος σε αυτό το διαμέτρημα άπλα εγώ κάνω κυνήγια φάρμας περισσότερο όποτε το 20αρι μια από τις στάνταρ επιλογές μου μια κ το βάρος επεφτε πολυ.
Τώρα για τα κυνήγια που κάνεις πρέπει να σκεφτείς τι όπλο θέλεις σε αυτό το διαμέτρημα ,δίκαννο καραμπίνα ?
πόσο μήκος κάννης και πόσο βάρος δίνουν η κάθε εταιρια .
μετά πρέπει να δεις ποιο όπλο διαθέτη τις διαστάσεις στο κοντάκι που σου ταιριάζει η να προσαρμόζεται (διαθετη ρυθμιζομενο κοντακι)
Απο σκοπευτικης πλευρας τα μικρα διαμετρετιμετα εχουν πιο μικρη κ στενη ουρα στα σκαγια οποτε θελει λιγο εξικιοση στις προσκοπευσεις
απο φυσιγγια η θα βαλεις το χερι βαθυα στην τσεπη να παρεις αυτα που σε ικανοποιουν στα κυνηγια που κανεις (υπαρχουν αρκετες μαρκες)
η θα ασχοληθεις με την ιδιωγωμοση
 
Επειδή κ εγώ έκανα τετεια επιλογή φέτος σε αυτό το διαμέτρημα άπλα εγώ κάνω κυνήγια φάρμας περισσότερο όποτε το 20αρι μια από τις στάνταρ επιλογές μου μια κ το βάρος επεφτε πολυ.
Τώρα για τα κυνήγια που κάνεις πρέπει να σκεφτείς τι όπλο θέλεις σε αυτό το διαμέτρημα ,δίκαννο καραμπίνα ?
πόσο μήκος κάννης και πόσο βάρος δίνουν η κάθε εταιρια .
μετά πρέπει να δεις ποιο όπλο διαθέτη τις διαστάσεις στο κοντάκι που σου ταιριάζει η να προσαρμόζεται (διαθετη ρυθμιζομενο κοντακι)
Απο σκοπευτικης πλευρας τα μικρα διαμετρετιμετα εχουν πιο μικρη κ στενη ουρα στα σκαγια οποτε θελει λιγο εξικιοση στις προσκοπευσεις
απο φυσιγγια η θα βαλεις το χερι βαθυα στην τσεπη να παρεις αυτα που σε ικανοποιουν στα κυνηγια που κανεις (υπαρχουν αρκετες μαρκες)
η θα ασχοληθεις με την ιδιωγωμοση
Δίκιο εχεις Νικο.
Ολα αυτα πρέπει να τα σκεφτεί κάποιος.
Οπως κ να έχει είναι λίγο τσιμπημένα τα 20αρια φυσιγγια σε σχεση με το 12αρι.
Ακομα δεν το εχω αποφασισει. Σκεψεις κάνω προς το παρον.
 
Δεν διαφωνώ έχεις δίκιο, αλλά με ένα φυσίγγιο φτιαγμένο για την περίσταση δεν θα έχει θέμα.
S4 η sipe σε 67αρι κάλυκα 28 γραμμαρια 6αρια η πεντάρια θα είναι μανούλα.
Εχω δει φιλο να κατεβαζει με 36αρι διαμετρημα (αν δεν κανω λάθος) πρασινοκεφαλο στα 30μ. Carreou οπως λένε κ οι φιλοι μας οι Γάλλοι. Εντυπωσιάστηκα. Δεν το περίμενα να είμαι ειλικρινής
 
Εγώ στο λέω από την άποψη της ψυχολογίας, μην μπεις στο τριπάκι που πάω τώρα με το εικοσαρακι. Δεν είναι καθόλου εικοσαρακι, ειναι εικοσαρι και είναι αποτελεσματικοτατο.
Σιγουρα ειναι όπλο κ δεν πρεπει να ξεχναμε τι κραταμε στο χερι μας. Θα κοιταξω να βρω (αν μπορεσω) απο κανα γνωστο-φιλο κανα 20αρακι να ριξω να το πιασω στα χερια μου να το δω
 
Καλημέρα ,Στο παρελθόν είχα ένα Super pose cal.20.
Δεδομένο είναι φυσικά ότι θέλεις σωστή επωμηση και κοντάκι στα μέτρα σου γιατί έβγαζε πιο σφιχτή τουφέκια όπως λένε παιδιά παραπάνω.
Αν θυμάμαι καλά, στο εμπόριο κυρίως υπήρχαν τα nsi sipe, b&p f2,rc20 και κάποια του Δορκά . Γενικά ήταν δύσκολη η προμήθεια και το κυριότερο κανένας από αυτούς που αγόραζα φυσίγγια ιδιογομωσης δεν ασχολείτο με γεμίσεις cal.20.

Αυτός ήταν και ο λόγος που το είχα δώσει, ίσως τώρα να υπάρχει μεγάλη γκάμα επιλογών στην αγορά. Θα ήταν ενδιαφέρον να γίνει μια λίστα με φυσίγγια της αγοράς και τιμές να έχουν μια εικόνα οι μελλοντικοί ενδιαφερόμενοι.
 
Καλησπέρα παίδες.
Σκέφτομαι για 20αρι διαμέτρημα.
Αξίζει τον κόπο ή είναι ένα καλό μαρκετιγκ;
Ποια είναι τα θετικά ή τα αρνητικά σε σχέση με το 12αρι;
Τα θετικά του είναι το μειωμένο βάρος.Στα αρνητικά όπως ήδη έχουν αναφέρει η προσφορά φυσιγγίων και τα λιγότερα γραμμάρια που απαιτεί καλό σκοπευτή.Επίσης να συμπληρώσω,ανάλογα τι κυνηγάς,καλύτερα να είναι οι κάνες 76cm.Τούτο διότι έχεις καλύτερο swing(για πιο μακρινές βολές,στις κοντινές μπηχτές δεν μετράει τόσο ).
 
Back
Top