Αγαπημένο φαγητό;;;;

Φαγητό: Μακαρόνια σπαγγετι με κεφτεδάκια και κόκκινη σάλτσα και τριμένο κεφαλοτύρι/μετσοβόνε απο πάνω.
Ολοκληρωμένο γεύμα : Ορεκτικό: σκουμπρί με 1 ποτηράκι τσίπουρο. Κυρίως Γεύμα:Μακαρόνια σπαγγετι με κεφτεδάκια και κόκκινη σάλτσα και τριμένο κεφαλοτύρι/μετσοβόνε απο πάνω. Σαλάτα:Πράσινη με μαρούλι-ρόκα-μαιντανό-κλπ πρασινάδες με λιαστές ντομάτες, ρόδια μπλαλσάμικο και λεμόνι. Συνοδευτικό: Μανιτάρια σχάρας με λιωμένο κασέρι, και σκορδάκι απο πάνω. Ποτό : 1 βαρέλι με θρυμματισμενο πάγο και μέσα μπουκάλια μπυρες . Γλυκό: τσιζκεικ με μαρμελάδα φράουλα.
 
Φαγητό: Μακαρόνια σπαγγετι με κεφτεδάκια και κόκκινη σάλτσα και τριμένο κεφαλοτύρι/μετσοβόνε απο πάνω.
Ολοκληρωμένο γεύμα : Ορεκτικό: σκουμπρί με 1 ποτηράκι τσίπουρο. Κυρίως Γεύμα:Μακαρόνια σπαγγετι με κεφτεδάκια και κόκκινη σάλτσα και τριμένο κεφαλοτύρι/μετσοβόνε απο πάνω. Σαλάτα:Πράσινη με μαρούλι-ρόκα-μαιντανό-κλπ πρασινάδες με λιαστές ντομάτες, ρόδια μπλαλσάμικο και λεμόνι. Συνοδευτικό: Μανιτάρια σχάρας με λιωμένο κασέρι, και σκορδάκι απο πάνω. Ποτό : 1 βαρέλι με θρυμματισμενο πάγο και μέσα μπουκάλια μπυρες . Γλυκό: τσιζκεικ με μαρμελάδα φράουλα.

Φιλαράκι είσαι μερακλής :)
 
Σορυ παιδες
Δεν μπορω να περιοριστω σε ενα φαη μονο.sarcastic.
Αλλα η αληθεια δεν τρω με τιποτε τα γκουρμε
Θελω φαι σπιτικο με τα τεριαστα του
Ειτε οσπριο ειναι ειτε μεζες ειτε κρεας φτανει να ναι σπιτικο και ειδικα απ τα χερια της γυναικας μου η της μανας μου
 
Σορυ παιδες
Δεν μπορω να περιοριστω σε ενα φαη μονο.sarcastic.
Αλλα η αληθεια δεν τρω με τιποτε τα γκουρμε
Θελω φαι σπιτικο με τα τεριαστα του
Ειτε οσπριο ειναι ειτε μεζες ειτε κρεας φτανει να ναι σπιτικο και ειδικα απ τα χερια της γυναικας μου η της μανας μου
τα ίδια ακριβώς
από μικρός έμαθα ότι μπαίνει στο τραπέζι πρέπει να τρώγεται :)
 
Εγω στο φαι δεν κανω διακρισεις. Σπιτικο, γκουρμε, οτιδηποτε. Θα δοκιμασω και αν μου αρεσει, γκουρμε ή το πιο ταπεινο πιατο, θα το τρωω οπου το βρω. Επισης λατρευω την εξωτικη κουζινα, που φυσικα πρεπει πρωτα να δοκιμασω για να αποδεχτω γευστικα. Ανατολιτικη, κινεζικη, γιαπωνεζικη, Αμερικανικη, ολες εχουν καποια ενδιαφεροντα πιατα. Οχι ολα αλλα αρκετα για να τα αγνοησω
 
Από που να αρχίσω ;;;;.sarcastic.
Ο γαύρος στον φούρνο με φρέσκια ντομάτα και σκορδάκι , οι γίγαντες στον φούρνο , οι λαχανοντολμάδες με κρέμα , ο πατσάς , ο μουσακάς ( όπως τον κάνει η μάνα μου) , η προβατίνα στα κάρβουνα, το μπριάμ και γενικώς όλα τα λαδερά ................Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα όλα μου αρέσουν:D , η Ελληνική κουζίνα έχει αμέτρητες γεύσεις και συνδυασμούς που και ο πιο "δύσκολος" θα βρει πολλά φαγητά να τον ξετρελάνουν :)
 
Μακαρόνια με κιμά από την κυρά Λίτσα και τέλος!!
drooling-smiley.png
 
Λοιπον εμενα μου αρεσουν ολα τα φαγητα λαδερα , ψητα , φουρνου οταν ειναι μερακλιδικα φτιαγμενα , εχω ομως μια παραπανω ιδιαιτερη αδυναμια στα ψαρια απο τα ποιο μικρα μεχρι τα ποιο μεγαλα .Ποτε δεν ειμουν της ποσοτητας...ομως απεναντι σε μια καλη μακαροναδα με κιμα ποτε δεν μου φτανει ενα πιατο ffff
Και φυσικα ειμαι fan σε ενα καλο επιδορπιο...sarcastic. ..ειμαι καλοφαγας τι να κανουμε !!!!!!!!!!
gif uploadercertificity.com
 
Βασικα ειμαι fun της Πολιτικης-Ποντιακης-Μικρασιατικης κουζινας με ολα τα παρελκομενα τους και παντα σπιτικα :D
τουτεστιν καυτερα γευματα με μπολικο μπουκοβο-σκορδο-κρεμμυδι σε ολα τα γευματα μου ειναι μεσα :D
Αηδιαζω με τις κρεμες γαλακτος και με τα γκουρμε γευματα που μου πασαρουν τα τελευταια χρονια διαφορες χαζοεκπομπες
Γενικα ειμαι παραδοσιακος θελω και το λαδερο μου τα οσπρια τα θαλασσινα αλλα και τα κοψιδια μου
αλλωστε ειναι εμφανες οτι ειμαι καλοφαγας πως αλλιως συντηρουνται τα 110 κιλα + - .very funny..very funny.
 
Μια καλή σπαλομπριζολα με πατάτες σαλάτα και καλό κρασί η παγωμένη μπυρα αναλόγως .

Βασικα ειμαι fun της Πολιτικης-Ποντιακης-Μικρασιατικης κουζινας με ολα τα παρελκομενα τους και παντα σπιτικα :D
τουτεστιν καυτερα γευματα με μπολικο μπουκοβο-σκορδο-κρεμμυδι σε ολα τα γευματα μου ειναι μεσα :D
Αηδιαζω με τις κρεμες γαλακτος και με τα γκουρμε γευματα που μου πασαρουν τα τελευταια χρονια διαφορες χαζοεκπομπες
Γενικα ειμαι παραδοσιακος θελω και το λαδερο μου τα οσπρια τα θαλασσινα αλλα και τα κοψιδια μου
αλλωστε ειναι εμφανες οτι ειμαι καλοφαγας πως αλλιως συντηρουνται τα 110 κιλα + - .very funny..very funny.

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα γράφει ο Κώστας παραπάνω
 
.big smile..big smile..very funny..very funny..very funny..very funny..very funny.εμεις οι 3 φιλαρακι πρεπει να βγουμε σαλονικα για νυχτερινο ;)
Καταδρομικες στα μπαρακια και στο τελος μπουζουκια..εκει να δεις αγριογατες.asking..sex hard.
Και επειδη ειμαστε σε τοπικ με φαγητο θα παμε και σαββικο.badboys.
 
Καταδρομικες στα μπαρακια και στο τελος μπουζουκια..εκει να δεις αγριογατες.asking..sex hard.
Και επειδη ειμαστε σε τοπικ με φαγητο θα παμε και σαββικο.badboys.
Ποιον Σαββικο;; θα σου μαριναρω μπριζολες απο χοιρο δικο μου, που ξερω τι τον εχω ταισει. Μαριναδα σε λαδι, αλατι, πιπερι, ελαιολαδο, κρεμυδι πιπερια, (και λιγο ακτινιδιο αν ειναι σκληρο το κρεας το μαλακωνει), ψησιμο στο μπαλκονι με τσιπουρο άνευ και μετα παμε πετώντας στον καρρα-σφακιανακη στο Φιξ.
 
Ποιον Σαββικο;; θα σου μαριναρω μπριζολες απο χοιρο δικο μου, που ξερω τι τον εχω ταισει. Μαριναδα σε λαδι, αλατι, πιπερι, ελαιολαδο, κρεμυδι πιπερια, (και λιγο ακτινιδιο αν ειναι σκληρο το κρεας το μαλακωνει), ψησιμο στο μπαλκονι με τσιπουρο άνευ και μετα παμε πετώντας στον καρρα-σφακιανακη στο Φιξ.
.RESPECT..RESPECT..RESPECT.
 
Back
Top