Ένδυση

Καλησπερα στην παρεα. Πολλες φορες στο περπατητο φορωντας μαλλινη καλτσα ιδρωνει το ποδι με αποτελεσμα μολις σταματησεις να κρυωνεις. Υπαρχει καλτσα που να αποτρεπει τον ιδρωτα στο ποδι? Πως χειριζεστε αυτο το θεμα?
Για μένα περπατητο βαμβακερες και αν είναι δυνατόν και λίγο ενυσχημενες.
 
Καλησπερα στην παρεα. Πολλες φορες στο περπατητο φορωντας μαλλινη καλτσα ιδρωνει το ποδι με αποτελεσμα μολις σταματησεις να κρυωνεις. Υπαρχει καλτσα που να αποτρεπει τον ιδρωτα στο ποδι? Πως χειριζεστε αυτο το θεμα?
Καλη μαλλινη καλτσα σε συνδυασμο με παπουτσι που να αναπνεει!!
 
Βγ
Καλησπερα στην παρεα. Πολλες φορες στο περπατητο φορωντας μαλλινη καλτσα ιδρωνει το ποδι με αποτελεσμα μολις σταματησεις να κρυωνεις. Υπαρχει καλτσα που να αποτρεπει τον ιδρωτα στο ποδι? Πως χειριζεστε αυτο το θεμα?
βγαζει κάτι πολύ καλές η Columbia και ζεστές και δεν ιδρώνει το πόδι ακόμα και όταν κανείς πολλά χιλιόμετρα
 
Κάτι τέτοιες έχω βρει και γω ότι καλύτερο, άσπρες με γκρι ενισχυμένη πατούσα.
Αυτές λες αδερφέ;

Λέω να πάρω ένα ζευγάρι από αυτές.. γιατί με χιόνι και τα meindl το πόδι μελανιαζει...


Έχει κάποιος άποψη;
 
Αυτές λες αδερφέ;

Λέω να πάρω ένα ζευγάρι από αυτές.. γιατί με χιόνι και τα meindl το πόδι μελανιαζει...


Έχει κάποιος άποψη;
https://www.mundsocks.com/en/socks/invierno/tesla
Αυτές εδώ είχα πάρει στην Αλεξανδρούπολη Γιώργο και είναι καλές, αν και έχει χρειαστεί μόνο 2-3 φορές να τις φορέσω. Γύρω στα 14€ τις είχα πάρει τότε αν θυμάμαι καλά, πριν 5 χρόνια.
 
https://www.mundsocks.com/en/socks/invierno/tesla
Αυτές εδώ είχα πάρει στην Αλεξανδρούπολη Γιώργο και είναι καλές, αν και έχει χρειαστεί μόνο 2-3 φορές να τις φορέσω. Γύρω στα 14€ τις είχα πάρει τότε αν θυμάμαι καλά, πριν 5 χρόνια.
Ευχαριστώ bill.. επειδή τις δίνει για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες -15-20 ιδρώνει το πόδι σε νορμαλ χειμώνα; -5 ας πούμε;
 
Ευχαριστώ bill.. επειδή τις δίνει για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες -15-20 ιδρώνει το πόδι σε νορμαλ χειμώνα; -5 ας πούμε;
Γιώργο τη μια φορά που θυμάμαι να τις φοράω σίγουρα ήταν μέσα σε χιόνια με γαλοτσες. Η δεύτερη πρέπει να είναι στο Μπάνσκο με πολιτικό παπούτσι αλλά και γαλοτσομποτακι και θυμάμαι το πόδι στεγνό και ζεστό που είχα απορήσει και εγώ. Αλλά οι θερμοκρασίες πρέπει να ήταν λίγο χαμηλότερες απο -5. Πάντως νομίζω ότι είναι ποιοτική κάλτσα με καλή διαπνοή.
Επίσης καλές μου έχουν βγει και απ' τα Lidl ένα ζευγάρι κάλτσες σκιέρ μέχρι το γόνατο, στα κυνήγια με κρύο το καταχείμωνο αυτές βάζω συνήθως με θερμοκρασίες κοντά στους 0 +/-.
 
Ποιος τυπος ειναι Μιχαλη θυμασαι? Για trekking η για τρεξιμο? Ειναι ζεστες; που ειναι το βασικοτερο?
Τώρα θα σε γελάσω, τις είχα παρει από μαγαζιά με κυνηγετικά ήδη στην Αμερική. Θα κοιτάξω αν γράφουν πάνω κάτι έτσι ώστε να σε βοηθήσει. Παρά πολύ ζεστές αλλά το πόδι δεν ιδρώνει.
 
Αυτές λες αδερφέ;

Λέω να πάρω ένα ζευγάρι από αυτές.. γιατί με χιόνι και τα meindl το πόδι μελανιαζει...


Έχει κάποιος άποψη;
Έχω φάει τον κόσμο δεν τις βρήκα μάλλον ήταν discontinued model ,ευτυχώς έστειλα κάμποσες κάτω. Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει στα περδικοκυνηγια. Καλές και οι carhartt βαρβατη εταιρεία και αυτή για είδη ρουχισμού.
 
Δεν ειναι κ οτι καλύτερο....σε χοντρο κρύο και βαρια υγρασια ανετα παθένεις κρυοπαγήματα.....δεν ηξερα και παραλίγο να την πατήσω.
Κοιτα,κυνηγαω αττικη βοιωτια κ γενικα σε οχι κ τοσο ακραιες συνθηκες κ απ οτι ειδα εισαι Αρτα που το κρυο ειναι περισσοτερο αλλα επειδη υπηρετησα ειδικες δυναμεις κ βγαλαμε ασκησεις οπως ανταρτη στα ελληνοαλβανικα συνορα,χειμερινη διαβιωση στο βολο,σχοινακια κ πορεια βολη σε κακες συνθηκες δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα.βεβαια πριν απο 14 χρονια ηταν αλλες οι καλτσες εκεινης της εποχης αλλες αυτες που δινουν τα τελευταια χρονια κ αλλες του εμποριου που πλασαρουν σαν στρατιωτικες
 
Back
Top