Ένα και μοναδικό...

Για να το σκεφτειτε καλυτερα θα σας το πω ετσι:
Πεστε οτι ξαφνικα βγενει ενας νομος που λεει οτι πρεπει ο καθε κυνηγος να κατεχει μονο ενα οπλο..
Η πλειοψηφια εχει πανω απο ενα+ οπλα..
ποιο θα επιλεγατε να κρατησετε και αν θελετε λετε ποια θα απορριπτεται κ τους λογους...
Μονο απο τα οπλα που εχετε στην κατοχη σας..
Μην μου πειτε θα τα δωσω ολα κ θα παρω το ταδε..οπως καταλαβενεται εδω θα μετρησει πολυ η αξιοπιστια για τον λογο αυτο εγω θα κρατουσα το δικαννο baikal...με μεγαλο πονο ψυχης βεβαια για την mossberg...
Αλλα ειπαμε ενα..και μοναδικο!
 
Last edited:
Για να το σκεφτειτε καλυτερα θα σας το πω ετσι:
Πεστε οτι ξαφνικα βγενει ενας νομος που λεει οτι πρεπει ο καθε κυνηγος να κατεχει μονο ενα οπλο..
Η πλειοψηφια εχει πανω απο ενα+ οπλα..
ποιο θα επιλεγατε να κρατησετε και αν θελετε λετε ποια θα απορριπτεται κ τους λογους...
Μονο απο τα οπλα που εχετε στην κατοχη σας..
Μην μου πειτε θα τα δωσω ολα κ θα παρω το ταδε..οπως καταλαβενεται εδω θα μετρησει πολυ η αξιοπιστια για τον λογο αυτο εγω θα κρατουσα το δικαννο baikal...με μεγαλο πονο ψυχης βεβαια για την mossberg...
Αλλα ειπαμε ενα..και μοναδικο!
Θα επέλεγα το baikal, πλαγιοκαννο, 18.4 και τσοκ 2-4!!!
 
Πολύ δύσκολη ερώτηση !
Στον οπλοβαστο μου έχω ένα σούπερ ποζε δώρο του νονου μου , μία καραμπίνα δώρο του πατέρα μου και ένα μονοκαννο κληρονομιά του παππού μου . Λυπάμαι δεν μπορώ να διώξω κανένα θα τους έλεγα . Όχι για τα όπλα αλλά για την αξία που έχουν για μένα τα άτομα που μου τα έδωσαν .
 
Έχω τρία όπλα Βeretta A302 που ήταν του πατέρα μου, Βeretta πλάγιο κοκκοροτούφεκο που ήταν του πατέρα μου επίσης και κυνήγησα με αυτό πολλά χρόνια (πρώτο μου όπλο) και αυτό που κυνηγάω τα τελευταία χρόνια Fabarm beta 3Τ .
Πολύ δύσκολη επιλογή! Πραγματικά μου μοιάζει αδιέξοδο...
 
Εγω εχω 2 οπλα, το 725 και την accademia, θα κρατούσα την accademia σίγουρα. Βολικό όπλο, πανέμορφο και καραμπίνα. Δυστυχώς το εχω κυνηγήσει 1 ημέρα μόνον και δεν εχω πολλα να πω για τα βλητικα του αποτελέσματα αλλα με οσα εχω δει στο σκοπευτήριο αυτό θα κρατούσα.
 
1) Baikal ελατηρίου 76cm 1* (σταθερό)
2) Fabarm Jupiter 71cm 2* (σταθερό)
3) S/P Rizzini Hombra 66cm 3*&5* (σταθερό)
4) Winchester SX1 76cm 1*
(σταθερό & αχρωμίωτο)... .sarcastic.

Άντε πείτε μου εσείς τώρα τη να κρατούσα....κι όμως τα όπλα του πατέρα μου θα με πονούσε ΠΟΛΥ να τα αποχωριστώ...(2 + 4 παράγραφος).
 
Εχω 7 οπλα στον οπλοβαστο Καποια εχουν καθαρα συναισθηματικη αξια δεν τα κυνηγαω καποια εχουν συλλεκτικη αξια και με καποια εχω παρει πολλα θυραματα ,Ποτε να μην μπουμε σε αυτο το διλημμα ,Αλλα στη υστατη στιγμη θα διαλεγα το 16αρι μου τη μεγαλη μου αγαπη
 
Εχω
1) Μόνοκανο cal32, το πρώτο μου οπλο δώρο των γονιών μου για το βαθμό που έβγαλα στην Α λυκειου
2) Δίκαννο πλάγιο Eibar κληρονομιά από τον παππού μου
3) Franchi 610 vsl, δώρο των γονιών μου που μπήκα στο πανεπιστημιο
4) Franchi 612 grifone, δώρο των γονιών μου που τελειωσα το πανεπιστημιο
5) Winchester Sx3 Field, δώρο στον εαυτό μου για την 10η επιστημονική μου δημοσιευση
6) Browning B725 sporter II, δώρο στον εαυτό μου για τη θέση που έχω στο πανεπιστημιο

Όλα έχουν τεράστια συμβολική αξία και με όλα πλην του όπλου του παππού μου έχω κυνηγήσει ολόκληρες χρονιές. Αν έπρεπε να έχω μονο 1 και επειδη σε αυτή την υποθετική κατάσταση μετραει η χρηστικότητα, χωρίς δεύτερη σκέψη, παραμικρο ενδοιασμό και αμφιβολία την SX3... Οπλο που στο πεδίο δεν το αλλάζω με τιποτα...
 
Σας εβαλα δυσκολα κ σας τρομαξα...sarcastic.
...καθε αποψη σεβαστη... .sarcastic.

Εχω
1) Μόνοκανο cal32, το πρώτο μου οπλο δώρο των γονιών μου για το βαθμό που έβγαλα στην Α λυκειου
2) Δίκαννο πλάγιο Eibar κληρονομιά από τον παππού μου
3) Franchi 610 vsl, δώρο των γονιών μου που μπήκα στο πανεπιστημιο
4) Franchi 612 grifone, δώρο των γονιών μου που τελειωσα το πανεπιστημιο
5) Winchester Sx3 Field, δώρο στον εαυτό μου για την 10η επιστημονική μου δημοσιευση
6) Browning B725 sporter II, δώρο στον εαυτό μου για τη θέση που έχω στο πανεπιστημιο

Όλα έχουν τεράστια συμβολική αξία και με όλα πλην του όπλου του παππού μου έχω κυνηγήσει ολόκληρες χρονιές. Αν έπρεπε να έχω μονο 1 και επειδη σε αυτή την υποθετική κατάσταση μετραει η χρηστικότητα, χωρίς δεύτερη σκέψη, παραμικρο ενδοιασμό και αμφιβολία την SX3... Οπλο που στο πεδίο δεν το αλλάζω με τιποτα...
Να ενα ωραιο post !
Εκανες ακρη τα οπλα που εχουν συναισθηματικη αξια για εσενα για ενα οπλο απροβληματιστο που αγορασες εσυ κ σου εκατσε πολυ καλα!
 
Δυσκολη αποφαση να επιλεξεις μονο ενα οπλο. Εγω εχω μια Browning fusion, Δυο Browning 2000, ενα πλαγιοκαννο Beretta, μια Remington wingmaster και μια Mossberg590. Για ενα και μοναδικο κυνηγετικο οπλο θα κρατουσα την Remington. Ειναι ενα αξιοπιστο οπλο,που μου εχει τεριαξει στην επωμηση με καλη τουφεκια, με απλο μηχανισμο που αν θες το καθαριζεις για να ειναι παντα σαν καινουριο αν παλι δεν θες δεν θα σταματησει να ριχνει. Αν ποτε χρειαστει ανταλλακτικο υπαρχει παντα γιατι αυτο το μοντελο εχει ξεπερασει σε πωλησεις τα 10.000.000 κομματια αρκετα χρονια πριν.Αν θελω να παω σκοπευτηριο το κανω δεκασφαιρο, αν θελω να παω για κυνηγι το επαναφερω ευκολα και απλα. Αυτο το οπλο θα επελεγα σε ενα τετοιο υποθετικο σεναριο.
 
Για να το σκεφτειτε καλυτερα θα σας το πω ετσι:
Πεστε οτι ξαφνικα βγενει ενας νομος που λεει οτι πρεπει ο καθε κυνηγος να κατεχει μονο ενα οπλο..
Η πλειοψηφια εχει πανω απο ενα+ οπλα..
ποιο θα επιλεγατε να κρατησετε και αν θελετε λετε ποια θα απορριπτεται κ τους λογους...
Μονο απο τα οπλα που εχετε στην κατοχη σας..
Μην μου πειτε θα τα δωσω ολα κ θα παρω το ταδε..οπως καταλαβενεται εδω θα μετρησει πολυ η αξιοπιστια για τον λογο αυτο εγω θα κρατουσα το δικαννο baikal...με μεγαλο πονο ψυχης βεβαια για την mossberg...
Αλλα ειπαμε ενα..και μοναδικο!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ / ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ... .sarcastic.
Το καλό που σου θέλω ,να μη βγει τέτοιος νόμος...`
Τάσο !!! Αυτό σου λέω κι εγώ, μόνο !!! :mad:.hair.

.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Για να το σκεφτειτε καλυτερα θα σας το πω ετσι:
Πεστε οτι ξαφνικα βγενει ενας νομος που λεει οτι πρεπει ο καθε κυνηγος να κατεχει μονο ενα οπλο..
Η πλειοψηφια εχει πανω απο ενα+ οπλα..
ποιο θα επιλεγατε να κρατησετε και αν θελετε λετε ποια θα απορριπτεται κ τους λογους...
Μονο απο τα οπλα που εχετε στην κατοχη σας..
Μην μου πειτε θα τα δωσω ολα κ θα παρω το ταδε..οπως καταλαβενεται εδω θα μετρησει πολυ η αξιοπιστια για τον λογο αυτο εγω θα κρατουσα το δικαννο baikal...με μεγαλο πονο ψυχης βεβαια για την mossberg...
Αλλα ειπαμε ενα..και μοναδικο!

ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΤΑΙ ΙΔΕΕΣ!!!!!
:)
 
Back
Top