Έλληνες κυνηγοί που ζουν στο εξωτερικό.

Πήγα σήμερα το απόγευμα και άλλαξα κάρτα στην κάμερα , γύρισα σπίτι να δω τα βίντεο ( μεσώ σιμ στέλνει μόνο τις φωτογραφίες , τα βίντεο τα κρατάει στην κάρτα / στην κάμερα) ... τι το θελα ? θα αρρωστήσω ..... .pray to God..think.
 
Εδω κυκλοφορησαν κατι ιταλικα PEDERSOLI εμπροσθογεμη καλα ειναι ριξε μια ματια εχει και ραβδωτα
Μεγάλη απάτη τα έφερε ο μάγκας πούλησε τα άντερα του εκμετάλλευτηκε τον ρομαντισμό τον ανθρώπων . Και μετά από αναλοσιμα δεν ξέρω δεν είδα δεν άκουσα. Αυτοί δεν είναι επαγγελματίες.
 
Ένας έμπορος που βγάζει χρήματα από τους κυνηγούς
Το θέμα είναι τι κάνουμε εμεις
Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να τους βγάζουμε στα "Μανταλάκια" τους απατεώνες ? Δηλαδή εννοείς οτι ο τύπος πούλησε τουφέκια άλλα απο οσο καταλαβαίνω τα αναλώσιμα για τα τουφέκια δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά ή απαγορευονται ?
 
Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να τους βγάζουμε στα "Μανταλάκια" τους απατεώνες ? Δηλαδή εννοείς οτι ο τύπος πούλησε τουφέκια άλλα απο οσο καταλαβαίνω τα αναλώσιμα για τα τουφέκια δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά ή απαγορευονται ?
Η μαυρη πυριτιδα απαγορευτε
 
Κατάλαβα , όποτε όποιος αγόρασε δεν μπορεί να το χρισημοποιησει πλέον .
Ακριβως εγω εχω το παππου μου νομιμο δηλωμενο και καθετε στον οπλοβαστο παρολο που θα ηθελα να κανω 4-5 κυνηγια το χρονο γιατι με αυτο ξεκινησα το κυνηγι
 
Ακριβως εγω εχω το παππου μου νομιμο δηλωμενο και καθετε στον οπλοβαστο παρολο που θα ηθελα να κανω 4-5 κυνηγια το χρονο γιατι με αυτο ξεκινησα το κυνηγι
Δυστιχως για 5-10 τσογλανια που θελουν να κανουν τους επαναστατες την πληρωνουμε ολοι
 
Δυστυχώς κύριε Νίκο τα δεδομένα αλλάζουν σε ολο το κόσμο , εδω ακούγεται οτι θέλει η κυβέρνηση να απαγορέψει με νόμο όλα τα ραβδωτά ημιαυτόματα τυφέκια που παίρνουν γεμιστήρα . Μιλάμε για πολλές χιλιάδες τυφεκίων που θα πρέπει αν περάσουν τον νόμο να τα παραδώσουμε στις αρχές .
 
Δυστυχώς κύριε Νίκο τα δεδομένα αλλάζουν σε ολο το κόσμο , εδω ακούγεται οτι θέλει η κυβέρνηση να απαγορέψει με νόμο όλα τα ραβδωτά ημιαυτόματα τυφέκια που παίρνουν γεμιστήρα . Μιλάμε για πολλές χιλιάδες τυφεκίων που θα πρέπει αν περάσουν τον νόμο να τα παραδώσουμε στις αρχές .
Παντου τα ζοριζουν τα πραγματα δυστηχως
 
Δεν ξερω νομιζω οτι τοτε συγκυριακα αλλαξε ο νομος και την μαυρη την εβαλαν στο νομο για εκρηκτικα
Πληροφοριακά δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά έχουν βγάλει πυρίτιδα σε σχήμα πελετ όπου το κάθε πελετ είναι 50 γκρεινς για πιο εύκολη και σχετικά ασφαλή γέμιση .
 
Παντου τα ζοριζουν τα πραγματα δυστηχως
Φέτος απαγόρεψαν τα αρ 15 , οποίος το κατέχει δεν μπορεί να το πουλήσει ή να το μεταβιβάσει . Τα καταστήματα απαγορεύεται να το πουλάνε . Μιλάμε για μια χώρα όπου υπάρχουν περίπου 70.000 αρ 15 σε χέρια πολιτών νόμιμα .
 
Χτες πήγαμε με δυο Έλληνες φίλους που κυνηγάμε να ρυθμίσουνε τα τουφεκια , μιας και ανοίγει το κυνήγι με όπλα την επόμενη εβδομάδα και ο ένας φίλος , μεγαλύτερος σε ηλικία εχει ένα μαουσερ ... εκπληκτικό τουφέκι , 80 χρόνων όπλο αλλά βάζει κάτω πολλα καινουργια τουφεκακια μπορώ να πω .
 
Δεν ξερω νομιζω οτι τοτε συγκυριακα αλλαξε ο νομος και την μαυρη την εβαλαν στο νομο για εκρηκτικα
Δεν ήταν συγκυριακά τα πουλούσε πολύ πριν άλλαξει ο νόμος έφερε κάτι λίγα αναλοσιμα στην αρχή και περίμενε την εισαγωγή που δεν έγινε ποτέ και φτάσαμε στον νόμο. Είχε κάνει και διαφημιστικό αφιέρωμα το περιοδικό κυνηγεσία και κύβο φιλία με κυνήγι φασιανού στην ρεζέρβα της παρνασιδας.
 
Δεν ήταν συγκυριακά τα πουλούσε πολύ πριν άλλαξει ο νόμος έφερε κάτι λίγα αναλοσιμα στην αρχή και περίμενε την εισαγωγή που δεν έγινε ποτέ και φτάσαμε στον νόμο. Είχε κάνει και διαφημιστικό αφιέρωμα το περιοδικό κυνηγεσία και κύβο φιλία με κυνήγι φασιανού στην ρεζέρβα της παρνασιδας.
Το θυμαμε το αφιερωμα
 
Back
Top