Έλληνες κυνηγοί που ζουν στο εξωτερικό.

Τα είχα δει και την προηγουμένη εβδομάδα που περνούσαν κοντά στη σκάλα μου , τώρα πρέπει να δούμε στα δυο σημεία που είναι οι άλλοι δυο της παρέας ( Ελληνες και αυτοί fgr ) , στον έναν τουλάχιστον βγαίνουν πολλά ελάφια πάνω από πέντε σίγουρα . Πιστεύω θα πάει καλά φέτος . Το αρνητικό είναι οτι έχουν εξαφανιστεί οι γαλοπούλες απο το σημείο και πολύ φοβάμαι οτι παίζουν ρόλο τα κογιοτ .... άλλα έχει και για αυτά ... απο τον νέο χρόνο ;) .
Από κόσμο Γιώργο πως πάει η περιοχή? Εκτός την παρέα σας έχει και άλλους.
 
Από κόσμο Γιώργο πως πάει η περιοχή? Εκτός την παρέα σας έχει και άλλους.
Στις γύρω φάρμες δεν έχω δει ποτέ κυνηγούς , μόνο ο ενας που εχει την δίπλα φάρμα την εποχή που ανοίγουν τα πυροβόλα όπλα μάλλον να κυνηγάει ( εχω ακούσει πυροβολισμό μια φορά ) . Τον χειμώνα πάει κάποιος κυνηγός , εκεί απο την περιοχή , στην φάρμα που κυνηγάμε για κογιοτ απο οτι μας είπε ο φαρμαδορος αλλα δεν υπάρχει πρόβλημα να πάμε και εμείς για κογιοτ.
 
Στις γύρω φάρμες δεν έχω δει ποτέ κυνηγούς , μόνο ο ενας που εχει την δίπλα φάρμα την εποχή που ανοίγουν τα πυροβόλα όπλα μάλλον να κυνηγάει ( εχω ακούσει πυροβολισμό μια φορά ) . Τον χειμώνα πάει κάποιος κυνηγός , εκεί απο την περιοχή , στην φάρμα που κυνηγάμε για κογιοτ απο οτι μας είπε ο φαρμαδορος αλλα δεν υπάρχει πρόβλημα να πάμε και εμείς για κογιοτ.
Public land είναι?
 
Όχι Κωνσταντίνε , είναι ιδιοκτήτες φάρμες που ανάμεσα υπάρχουν κομμάτια δάσους και μερικοί χωματόδρομοι . Τα δασικά κομμάτια ανήκουν στις παρακείμενες φάρμες ( κάθε φάρμα έχει και ένα κομμάτι από το δάσος )
 
Όχι Κωνσταντίνε , είναι ιδιοκτήτες φάρμες που ανάμεσα υπάρχουν κομμάτια δάσους και μερικοί χωματόδρομοι . Τα δασικά κομμάτια ανήκουν στις παρακείμενες φάρμες ( κάθε φάρμα έχει και ένα κομμάτι από το δάσος )
Οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις κάμερες (κλοπή) αν οι φαρμαδοροι αφήνουν συγκεκριμενα άτομα να κυνηγούν. Εδώ στις δημόσιες περιοχές γίνεται το αδιαχώρητο και ειδικά στην έναρξη των υδρόβιων που είπα να κάνω μια φορά, παρέες με αμάξια παρκαρισμενα στην είσοδο μια βδομάδα με βάρδιες εναλλάξ για να πιάσουν καλύτερα πόστα την πρώτη μέρα. Όπου και να πήγαινα περιμετρικά της λίμνης κυνηγοί από τότε δεν ξαναπατησα.
 
Οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις κάμερες (κλοπή) αν οι φαρμαδοροι αφήνουν συγκεκριμενα άτομα να κυνηγούν. Εδώ στις δημόσιες περιοχές γίνεται το αδιαχώρητο και ειδικά στην έναρξη των υδρόβιων που είπα να κάνω μια φορά, παρέες με αμάξια παρκαρισμενα στην είσοδο μια βδομάδα με βάρδιες εναλλάξ για να πιάσουν καλύτερα πόστα την πρώτη μέρα. Όπου και να πήγαινα περιμετρικά της λίμνης κυνηγοί από τότε δεν ξαναπατησα.
Πριν λίγα χρόνια φάγανε μια σκάλα δικια μας μέσα από την φάρμα . Ο φαρμαδορος είπε δεν ξέρει κάτι και όντως ο άνθρωπος δεν κυνηγάει ούτε ο γιος του κυνηγάει . Δεν είναι περιφραγμένες οι φάρμες .
 
Στεκακια βλέπω, κάνα λουκάνικο έφτιαξε Γιώργο? Και jerkys κάπνιστα ωραίο μεζεδάκι .
Παιδακια , κομμάτια κυβάκια για κατσαρόλα χωρίς κόκαλο , κιμα μιξ με χοιρινό μαζί , λίγα κομμάτια με
Κόκαλο για κατσαρόλα και αυτά
 
Μου έχει καρφωθεί να πάρω μια μπροστογεμη για κάνα ελαφάκι έχω πολύ καιρό που μου γιριζει στο μιαλο έχετε κάτι να μου προτείνετε;
Εδω κυκλοφορησαν κατι ιταλικα PEDERSOLI εμπροσθογεμη καλα ειναι ριξε μια ματια εχει και ραβδωτα
 
Μου έχει καρφωθεί να πάρω μια μπροστογεμη για κάνα ελαφάκι έχω πολύ καιρό που μου γιριζει στο μιαλο έχετε κάτι να μου προτείνετε;
άστο να γυρίζει μην ασχολείσαι, έχει αποδειχθεί ότι εάν το αφήσεις θα αυτοκαταστραφεί!! :)
 
Back
Top