Έλληνες κυνηγοί που ζουν στο εξωτερικό.

Είναι κίνηση με μεγάλα ποσοστά αποτυχίας ( κλοπής ) άλλα θα το κάνω σύντομα και θα δούμε αν τελικά είναι η τύχη με το μέρος μου .
Βρήκα αυτή που σου έδειξα στο url στα 200 δολάρια συν φόρος και εχει ενα πακέτο με 100 φώτο το μήνα και βγαίνει δωρεάν αλλα και αν θες πιο πολλές τότε πας για συνδρομή ανά μήνα.
ζευγάρι + πάνε αυτές, η μια φυλάει την άλλη...
 
Σήμερα τα πρόλαβα στην πρωινή βοσκή . Περσυ τρεις μήνες τίποτα ... φέτος μέσα σε δέκα μέρες
Είναι και τύχη άλλοι πάνε χρόνια και ούτε που το βλέπουν, ειδικά μεγάλο αρσενικό σε δημόσιες περιοχές λαχείο;;;;
 
θα ήθελα να κυνηγήσω κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν θα τραβούσα την σκανδάλη όταν έρχονταν η ώρα. Πόσες μέρες ήσουν εκεί?
Πέρσι δεν είχα την τύχη να πετύχω ελάφι , φέτος ήρθε νωρίς στο άνοιγμα της περιόδου του ελαφιού , συνολικά 20 με 25 φορές πήγα πέρσι και φέτος ( προετοιμασία κυνηγότοπου και κυνήγι ) , αυτό μεταφράζεται σε 450 χλμ πήγαινε έλα κάθε φορά , συν πέντε με έξι ώρες μέσο όρο αναμονής στο καρτέρι με θερμοκρασίες απο 10 εως και -20 . Δεν αναφέρω το θέμα κόστους γιατί ξεφεύγει πολυ επάνω .
 
Είναι και τύχη άλλοι πάνε χρόνια και ούτε που το βλέπουν, ειδικά μεγάλο αρσενικό σε δημόσιες περιοχές λαχείο;;;;
Αυτό που έγινε σήμερα δεν έχει προηγούμενο Κωνσταντίνε ! Μέσα σε λιγότερο απο μια ώρα στο καρτερι και βλέπω απο την μεριά του δάσους τρία ελάφια να έρχονται προς εμένα .
 
Αυτό που έγινε σήμερα δεν έχει προηγούμενο Κωνσταντίνε ! Μέσα σε λιγότερο απο μια ώρα στο καρτερι και βλέπω απο την μεριά του δάσους τρία ελάφια να έρχονται προς εμένα .
Καλοχρονια φαίνεται , αλλά παίζει ρόλο και η περιοχή.
 
Καλοχρονια φαίνεται , αλλά παίζει ρόλο και η περιοχή.
Τα είχα δει και την προηγουμένη εβδομάδα που περνούσαν κοντά στη σκάλα μου , τώρα πρέπει να δούμε στα δυο σημεία που είναι οι άλλοι δυο της παρέας ( Ελληνες και αυτοί fgr ) , στον έναν τουλάχιστον βγαίνουν πολλά ελάφια πάνω από πέντε σίγουρα . Πιστεύω θα πάει καλά φέτος . Το αρνητικό είναι οτι έχουν εξαφανιστεί οι γαλοπούλες απο το σημείο και πολύ φοβάμαι οτι παίζουν ρόλο τα κογιοτ .... άλλα έχει και για αυτά ... απο τον νέο χρόνο ;) .
 
Back
Top