Έκθεση 2018 Κυνηγεσία

Θα ερχομουν και εγω παιδιά οπως εχω έρθει δυο φορές αλλα φετος δεν θα το καταφερω αλλά του χρόνου γεροί να είμαστε και θα σας έρθω .my man.


εση να κατεβεις προςτα κατω να κατσεις μια βδομαδα και σου υποσχομαι οτη θα παρεις 1,5 κιλο την μερα απο τα ξυδια που θα πηνουμαι..
 
Στην έκθεση υπάρχει λόγος να πάει κάποιος; .xm.

Γιώργο επειδή είσαι από τα άτομα που έχω συμπαθήσει έλα να κάτσουμε παρέα στο περίπτερο να τα πούμε και από κοντά.

Ούτε σαμποτάζ, ούτε τίποτα Βασίλη, επί της ουσίας μιλάω. Εκατοντάδες κόσμος με άδειες τσέπες και γεμάτες σακούλες με φυλάδια. Δεν ξέρω πως βοηθάει η φυσική μας παρουσία στο να υπάρχουν περισσότεροι εκθέτες. Παίρνουν οι εκθέτες μερίδιο από τα 5€ του εισιτηρίου;

Εννοείται πως Όχι....
 
Η εκθεση ως γεγονος ειναι μια ευκαιρια σε εταιριες να δειξουν νεα προιοντα. Αυτο προυποθετει ομως την φυσικη παρουσια των μεγαλων του χωρου, και την ορεξη να στηθουν περιπτερα με σκοπο το να δελεασουν τους επισκεπτες.

Η εκθεση επισης ως γεγονος πρεπει να ειναι μια ευκαιρια να ξεστοκαρουν απο προιοντα που "καθονται" σε τιμες ομως που οντως να σε βαζουν σε σκεψεις.

Επσης η εκθεση θα επρεπε να απευθυνεται αμιγως σε οτι εχει σχεση με το κυνηγι, το ψαρεμα, και την κυνοφιλια. Ειναι προτιμοτερο να ειναι λιγοτερα τα περιπτερα αλλα αμιγως του ενδιαφεροντος μας, παρα να ειναι πολλα και γεματα με ασχετα προιοντα.

Επειδη εχω να παω τουλαχιστον 10 χρονια πανω, δεν ξερω αν καποιο απο τα παραπανω ισχυει, ειμαι ομως σιγουρος οτι αρκετα δεν ισχυουν.
 
Η εκθεση ως γεγονος ειναι μια ευκαιρια σε εταιριες να δειξουν νεα προιοντα. Αυτο προυποθετει ομως την φυσικη παρουσια των μεγαλων του χωρου, και την ορεξη να στηθουν περιπτερα με σκοπο το να δελεασουν τους επισκεπτες.

Η εκθεση επισης ως γεγονος πρεπει να ειναι μια ευκαιρια να ξεστοκαρουν απο προιοντα που "καθονται" σε τιμες ομως που οντως να σε βαζουν σε σκεψεις.

Επσης η εκθεση θα επρεπε να απευθυνεται αμιγως σε οτι εχει σχεση με το κυνηγι, το ψαρεμα, και την κυνοφιλια. Ειναι προτιμοτερο να ειναι λιγοτερα τα περιπτερα αλλα αμιγως του ενδιαφεροντος μας, παρα να ειναι πολλα και γεματα με ασχετα προιοντα.

Επειδη εχω να παω τουλαχιστον 10 χρονια πανω, δεν ξερω αν καποιο απο τα παραπανω ισχυει, ειμαι ομως σιγουρος οτι αρκετα δεν ισχυουν.
Πέρυσι είχα αγοράσει καλούς τραχανάδες και χυλοπίτες.
.sarcastic.
 
Στις τελευταίες υπήρχε και ένας Εβρίτης που πούλαγε καβουρμά ;)
Τραχανοπλαγιάς και συ, τραχανά θα έπαιρνες...:p
Ασχετο ,αλλά τον καβουρμά στον Εβρο τον ξεφτίλησαν.Καμιά σχεση μ αυτο που ετρωγα πριν χρόνια.Ενα ασπρο λιπαρό και άνοστο πράμα.Οσο για τον κόκκινο ; άλλη μαλακία .....
 
Ασχετο ,αλλά τον καβουρμά στον Εβρο τον ξεφτίλησαν.Καμιά σχεση μ αυτο που ετρωγα πριν χρόνια.Ενα ασπρο λιπαρό και άνοστο πράμα.Οσο για τον κόκκινο ; άλλη μαλακία .....
Δημήτρη μήπως μπέρδεψες τον τραχανά με τον καβουρμά; .xm.
 
Η εκθεση κ για μενα καλο ειναι να υπαρχει...
Δεν περιμενω να παω στην εκθεση για να δω κατι που ενδιαφερομια σοβαρα, θα το δω με ησυχια σε καποιο μαγαζι...
Καλο ειναι βεβαια να υπαρχουν οι μεγαλες εταιριες του χωρου κ να μην την σνομπαρουν...
Μπορει να ειναι πλεον φτωχη, οπως και η ζωη μας, αλλα ακομα κ ετσι κατι γινεται γυρω απο το κυνηγι...
Προσωπικα το βλεπω σαν μια ευκαιρια να περασω λιγες ωρες περιτριγυρισμενος απο αντικειμενα που εχουν να κανουν με την αγαπημενη μου δραστηριοτητα κ να πω δυο κουβεντες με πεντε ανθρωπους...
Μακαρι οι εκθετες να ειχαν πραγματικες προσφορες σε ειδη στοκ, να αποκτουσε κ λιγο πιο εμπορικα κερδοφορο χαρακτηρα, αλλα απο οτι βλεπω λιγοι εμποροι σκεπτονται πλεον ετσι...

Με λιγα λογια, αμεσα εμπορικο ενδιαφερον δεν εχει η εκθεση, αλλα νομιζω δεν ειναι κ αυτος ο σκοπος της... Δεν ειναι Bazaar, εκθεση σημανει ανα τον κοσμο να παρουσιαζουν οι μεγαλες εταιριες τα νεα προιοντα τους... Η τουλαχιστον οποιοι θελου κ οσοι το κανουν ακομα σε αυτους τους καιρους ΜΠΡΑΒΟ τους...

Αρα ναι, εμπορικα δεν εχει καποιο σοβαρο ενδιαφερον, σαν θεσμος ομως κ σαν "κυνηγετικη γιορτη" εχει σοβαρο ενδιαφερον κ για μενα αξιζει η βολτα εστω κ για λιγες ωρες να αδειασει το μυαλο απο αλλα πραγματα...
Ελπιζω εστω κ αυθημερον να την κανω την βολτα μου κ φετος...
 
Πέρυσι πήγα 3 φορές στην έκθεση όπως κάνω κάθε χρόνο,χωρίς να έχω χάσει καμμία
Είδα φίλους από το φόρουμ φίλους από άλλες περιοχές φίλους από τον σύλλογο και 2 που είχα 20-25 χρόνια να δώ
Φίλος από το φόρουμ έψαχνε οπλοβαστό κάναμε την βόλτα ψάχνοντας
Είδα την sx4 σε ξύλινη πλαστική,ο φίλος μου Στέλιος αποφάσισε κι αργότερα αγόρασε την ξύλινη το ίδιο κι ο θείος του....από το κυνηγομάγαζο της περιοχής μας
Πέρασα ώρες σε περίπτερα με όπλα....γι αυτό και πήγα 3 φορές
Έμεινα πολλή ώρα στο χώρο με τους κυνηγητικούς σκύλους,είδα όλο το πρόγραμμα παρουσίασης των κόκερ σπάνιελ
Αρκετές μέρες μετά μιλούσα με φίλους του φόρουμ από την περιφέρεια για όπλα περισσότερο κ.λ.π.
Έφυγα και τις 3 μέρες γεμάτος
Οι απουσίες μεγάλων εταιριών με στεναχωρούν κι εμένα αλλά τι να κάνουμε προσπαθώ <<όσο μπορώ να τους παραβλέπω>>π.χ.maxus γούσταρα sx3 πήρα ;)για να πώ την αμαρτία μου.....αν βέβαια μαζέψω τα χρήματα για ένα s.pose μάλλον brow θα είναι :)
Έκανα και τα μικροψώνια μου


το μαύρο καπέλο της browning μόλις ήρθα σπίτι ο γιός μου είπε ευχαριστώ και το <<καπέλωσε>> ha haaa
Φέτος λοιπόν πάλι εκεί θα είμαι,πρώτα ο θεός,όσες φορές μπορέσω γιατί απλά δεν βλέπω λόγο-ους να μην πάω σε μια κυνηγητική έκθεση :)
 
Last edited:
την καλημερα στα κοπελια..
εκανα μια παραγγελια για ενα οπλο beretta 486 paralero
το αποτελεσμα χρονος αναμονης παραδοσης 8 μηνες:( και η ετηολογια οτη με αγγλε κοντακη δεν υπαρχει στην ελαδα αυτη τη στηγμη.
το λαθοςμου ηταν οτη επρεπε να περιμενω την εκθεση και να παω με τα χρηματα και πηστεβω οτη θα εβρισκα το συκγεκριμενο τουφεκη και σε καλη τημη εαν ελεγα του πολητη οτη τα χρηματα ειναι ολα εδω..

θα ηθελα μια χαρη απο ενα οπου θα παει στην εκθεση..
εαν κανει μια βολτα και πεσει το ματητου πανω στο συκγεκριμενο οπλο αλλα με ακγλε κοντακη και οχι με πιστολε (διοτη υπαρχει με πιστολε αλλα δεν το θελω)
να ρωτησει εαν ειναι για πουλημα και ποσο θα του το αφησει..


ευχαριστω εκτων προτερων .....
 
την καλημερα στα κοπελια..
εκανα μια παραγγελια για ενα οπλο beretta 486 paralero
το αποτελεσμα χρονος αναμονης παραδοσης 8 μηνες:( και η ετηολογια οτη με αγγλε κοντακη δεν υπαρχει στην ελαδα αυτη τη στηγμη.
το λαθοςμου ηταν οτη επρεπε να περιμενω την εκθεση και να παω με τα χρηματα και πηστεβω οτη θα εβρισκα το συκγεκριμενο τουφεκη και σε καλη τημη εαν ελεγα του πολητη οτη τα χρηματα ειναι ολα εδω..

θα ηθελα μια χαρη απο ενα οπου θα παει στην εκθεση..
εαν κανει μια βολτα και πεσει το ματητου πανω στο συκγεκριμενο οπλο αλλα με ακγλε κοντακη και οχι με πιστολε (διοτη υπαρχει με πιστολε αλλα δεν το θελω)
να ρωτησει εαν ειναι για πουλημα και ποσο θα του το αφησει..


ευχαριστω εκτων προτερων .....
θα σ έχω υπ όψιν μου φίλε αλλά δεν νομίζω τέτοιο όπλο να υπάρχει σε περίπτερο
η Beretta θα απουσιάζει από την εκθεση όπως κάνει τα τελευταία χρόνια :)
 
Τέτοια όπλα η αλήθεια είναι ότι δεν πωλούνται κάθε μέρα και οι αντιπρόσωποι έχουν μεγάλα περιθώρια κέρδους. Γιατί δεν το εκμεταλλεύεσαι αυτό ώστε να πετύχεις την καλύτερη τιμή που μπορείς ανεξάρτητα λαβής, ειδικά με μετρητά αυτή μπορεί να είναι εξαιρετική και στην συνέχεια να αγοράσεις μια όμορφη καρυδιά που να αρμόζει σε αυτό το όπλο και να απευθυνθείς σε έναν κοντακά να σου φτιάξει κοντάκι κομμένο και ραμμένο πάνω σου. Τα μαμά ξύλα τα ανεβάζεις προς πώληση στο ebay. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα σε reviews , την χαμηλότερη βαθμολογία σε αυτό το όπλο την έχουν τα ξύλα, οπότε θα βγεις κερδισμένος και από ουσία (μέτρα custom) και από ομορφιά.
 
νασται καλα κοπελια..
δεν γυνεται τυποτα τωρα εχει γηνει παραγγελια και εχουν δωθει και τα περισοτερα χρηματα αλλα το ειπα ετση για να μου φηγει η ιδεα....


ασε που για να φτιαξω κοντακη δεν πεζει εδω κατω και συγουρα πρεπει να απευθηνθω στη προτεβουσα οπου δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα το πανω κατω.
 
Back
Top