Έκθεση Κυνηγεσία 2024

Ο big hunter είναι μαγαζί και όταν πουλά είναι όπλο έχει και φόρους μέσα, όποτε μια χαρά είναι οι τιμές του από ότι έχω δει στο site παλιά αρκει να δίνει και εγγύηση.
Δεν σου συγκρίνω όμως με τιμές μεταχειρισμένων αλλά με τιμές καινούργιων που και αυτά έχουν ΦΠΑ, μεγαλυτερη εγγύηση και όλα τα σχετικά. Δεν γίνεται τα μεταχειρισμένα πλαγιόκαννα baikal με ηλικία 35+ χρονών να τα δίνει στην ίδια τιμή ή και πιο ακριβά από ότι τα αντίστοιχα καινούρια. Δεν είναι συλλεκτικά όπλα. Σχεδόν κανένα από αυτά που πουλάει σαν μεταχειρισμένα από τα 70 πλαγγιόκαννα στο site του δεν ειναι συλλεκτικό εκτός ίσως από 3-4 που η τιμή τους όντως ξεφεύγει.
 
Εγώ πάντα είμαι αρνητικά κάθετος να πουλάς καί να αγοράζεις μεταχειρισμένο όπλο από μαγαζί πάντα θα το πληρώσεις ακριβότερα απ'ότι σε ιδιώτη όπως καί φτηνότερα θα στο πάρει το μαγαζί.
Το θέμα είναι το οικονομικό του καθενός μας καί πόσο καβλ...μένος είναι να το πάρει με μετρητά ή με κάρτα πού όλα αυτά έχουν καπέλο μέσα στην τιμή
 
Εγώ πάντα είμαι αρνητικά κάθετος να πουλάς καί να αγοράζεις μεταχειρισμένο όπλο από μαγαζί πάντα θα το πληρώσεις ακριβότερα απ'ότι σε ιδιώτη όπως καί φτηνότερα θα στο πάρει το μαγαζί.
Το θέμα είναι το οικονομικό του καθενός μας καί πόσο καβλ...μένος είναι να το πάρει με μετρητά ή με κάρτα πού όλα αυτά έχουν καπέλο μέσα στην τιμή
Η αγορά μεταχειρισμένου όπλου είναι τζόγος εκτός αν το πάρεις από φίλο η γνωστό που ξέρεις τη χρήση που έχει κάνει.
 
Εξαρτάται από τη όπλο πάς να πάρεις βασικά.
Εκεί είναι να το ελέγξεις ή να το πάς να το ελέγξουν άλλωστε δεν είναι και πολλά πράγματα πού πρέπει να δεις 2-3 πράγματα είναι
αν εχει κανει κωνο στο οπλο μπορεις να το καταλαβεις?
 
Καί να πω καί κάτι απλό εάν για οποιοδήποτε λόγο κάτι δεν σού αρέσει ή σε κάνει να φοβάσαι ότι μπορεί να πάει στραβά το απορρίπτεις καί πάς παρακάτω.
Αν καί το προσεγμένο όπλο φαίνεται όπως καί αυτός πού το πουλάει εάν είναι νοικοκύρης η σιδεροφαγος
 
Εσύ! Όχι οι πιο πολλοί, μην σου πω η πλειοψηφία δεν ξέρει.

Άμα δε ξέρεις και θες να πάρεις ένα μεταχειρισμένο,πας μαζί με κάποιον που ξέρει...
Να συμπληρώσω μόνο ότι υπάρχουν πράγματα που δε φαίνονται με το μάτι,μια δυσλειτουργία του μηχανισμού μιας καραμπινας,η μικρή (αλλά υπαρκτή)αποκλειση μιας κάνης... Η σύγκλιση στα δίκανα κτλ...
Αυτά παίζουν κ σε καινούργια όπλα! Εκεί όμως μιλάς αλλιώς...
 
Εύκολα... Το μόνο πράγμα που έχει ρίσκο είναι η κεραμική βαφή!
Δε ξέρεις τι έχει από κάτω!
Κανένα ρισκο δεν έχει.δεν ριχνησ σοφαντισμα.. και εξωτερικά σκαψίματα να έχει μια καννη η βάση θα Φανει είναι πολύ λεπτό το στρώμα που πέφτει ....
 
Κανένα ρισκο δεν έχει.δεν ριχνησ σοφαντισμα.. και εξωτερικά σκαψίματα να έχει μια καννη η βάση θα Φανει είναι πολύ λεπτό το στρώμα που πέφτει ....

Σα το toyota του παππού!
2 δάχτυλα στόκο και βάψιμο!!! 🤣🤣🤣
 
Back
Top