Άρβυλα ( Αγορά )

Βάλε αλλά 35€ μιλτο και πήγαινε εδώ φίλαρακι... ότι πρέπει για πολύ περπάτημα.. ελαφρύ ανατομικό αδιάβροχο με την ανάλογη ποιότητα από την crispi... νομίζω δεν χρήζει σύγκριση μεταξύ των δυο εταιριών....
https://www.hobbystore.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=86&product_id=2752&page=3
Τα εχω δει και τα crispi αλλα λιγο ακριβα..τα ντιοτο τα βρηκα 195 συν το οτι ειναι στεγανο ενω στα crispi λεει αδιαβροχο..ας παρω και αλλες προτασεις και βλεπουμε..το σιγουρο ειναι οτι θελω ενα αρβυλο να μου αντεξει για καποια χρονια και μια καλη εταιρια στο προσφερει αυτο
 
Τι στεγανό μπορεί να είναι και αναπνεον?
Λογικα ναι γιατι η διαπνοη γινεται απο το υφασμα του παπουτσιου και η στεγανοτητα κρινεται απο το αν το αρβυλο εχει ραφες ή μονοκομματη κοψη που εμποδιζει το νερο να περασει απο τις ραφες..ετσι τουλαχιστον το σκεφτομαι εγω
 
Καλησπερα στην παρεα..εχω μπει στο τριπακι αγορας αρβυλου για την μπεκατσα και γλυκοκοιταζω τα diotto beccaccia που ειναι στεγανα χωρις ραφες και μονοκομματο δερμα..τα εχει καποιος να μας πει εντυπωσεις;αν υπαρχει και καμια αλκη προραση καλοδεχουμενη..τα εδαφη που κυνηγαω ειναι τα πλεον κακοτραχαλα με πολυ πετρα πουρναρι και ασφακα
Πολύ σκληρό μποτάκι φίλε μου και πολύ άκαμπτο ,νομίζω θα σε κουράσει παρα πολύ ,δες αυτό ,είναι εξαιρετικό https://www.aku.it/en/product/catalogo_en/backpacking/superalp-nbk-gtx_en.html
 
Μετα απο πολυ ψαξιμο και πολυ υπομονη προχωρησα στην αγορα των παρακατω με 166 ευρω τελικη τιμη....

https://www.pecheur.com/en/gr/buy-man-shoes-crispi-valdres-gtx-brown-127205.html

Απο τις πιο καλες προσφορες που εχω πετυχει...
100 ευρω κατω απο internetικες τιμες στην ελλαδα ;)
 
Last edited:
Μετα απο πολυ ψαξιμο και πολυ υπομονη προχωρησα στην αγορα των παρακατω με 166 ευρω τελικη τιμη....

https://www.pecheur.com/en/gr/buy-man-shoes-crispi-valdres-gtx-brown-127205.html

Απο τις πιο καλες προσφορες που εχω πετυχει...
100 ευρω κατω απο internetικες τιμες στην ελλαδα ;)
Κώστα είναι εξαιρετική τιμή! Να τα ευχαριστηθείς. Πες μας και εντυπώσεις μόλις τα δοκιμάσεις.
 
Κώστα είναι εξαιρετική τιμή! Να τα ευχαριστηθείς. Πες μας και εντυπώσεις μόλις τα δοκιμάσεις.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..
Τα εχω ηδη δοκιμασει απο φιλο που τα εχει..
Απιστευτο παπουτσι.
Νεοτερα με την παραλαβη!
 
Επειδη πλεον ειμαι στην αναζητηση ενος καλου παπουτσιου για το κυνηγι σκεφτομαι τα συν του να εχεις ενα καλο αρβυλο στο κυνηγι..μεχρι τωρα κυνηγουσα με αρβυλα γυρω στα 50-80 ευρω και σε ακραιες καταστασεις απο αφορητο κρυο γυρω στο -20 με χιονια και παγο κατω μεχρι τις κοφτερες πετρες και τα νερα που εχουμε στο νησι εχω φαει μεγαλη ταλαιπωρια με αυτα και λεω τι μα..κιες εχω κανει και ποσες τουμπες εχω ριξει δεν αξιζει..μια φορα να χει κλεισει τα ματια ο Θεος που λεμε να γλιστρησεις και πεσεις με το κεφαλι σε μια κοφτερη πετρα ή κατα το πεσιμο να σπασεις χερι ποδι ή στην χειροτερη να πεσει και το οπλο μαζι και να σκασει πανω σου..δεν αξιζει ρε παιδια το κεφι μας παμε να κανουμε και να γυρισουμε σπιτια μας σ αυτους που μας αγαπανε ας περπαταμε ανετα και σταθερα εξαλλου τοσα δινουμε σε λοιπο εξοπλισμο εκει θα κανουμε τσιγκουνιες; εγω προσανατολιζομαι παντως σε aku zenith, fitwell jek,crispi ή diotto
 
Επειδη πλεον ειμαι στην αναζητηση ενος καλου παπουτσιου για το κυνηγι σκεφτομαι τα συν του να εχεις ενα καλο αρβυλο στο κυνηγι..μεχρι τωρα κυνηγουσα με αρβυλα γυρω στα 50-80 ευρω και σε ακραιες καταστασεις απο αφορητο κρυο γυρω στο -20 με χιονια και παγο κατω μεχρι τις κοφτερες πετρες και τα νερα που εχουμε στο νησι εχω φαει μεγαλη ταλαιπωρια με αυτα και λεω τι μα..κιες εχω κανει και ποσες τουμπες εχω ριξει δεν αξιζει..μια φορα να χει κλεισει τα ματια ο Θεος που λεμε να γλιστρησεις και πεσεις με το κεφαλι σε μια κοφτερη πετρα ή κατα το πεσιμο να σπασεις χερι ποδι ή στην χειροτερη να πεσει και το οπλο μαζι και να σκασει πανω σου..δεν αξιζει ρε παιδια το κεφι μας παμε να κανουμε και να γυρισουμε σπιτια μας σ αυτους που μας αγαπανε ας περπαταμε ανετα και σταθερα εξαλλου τοσα δινουμε σε λοιπο εξοπλισμο εκει θα κανουμε τσιγκουνιες; εγω προσανατολιζομαι παντως σε aku zenith, fitwell jek,crispi ή diotto

Στη ιδια μοιρα βρισκομαι κι εγω φιλε μου.

Κυνηγουσα με φτηνιαρικες λυσεις που το μονο που μου προσεφεραν τα χρονια που κυνηγαω ειναι τραυματισμοι και αγχος για την τουμπα που ερχοταν ανα πασα στιγμη.
Αποκορυφωμα το σημερινο που γλιστρησα και κατεβηκα μια σαρα με πετρες ευτυχως μονο με λιγες εκδορες στον μηρο.

Οταν ειχα προβαρει τα crispi που εχει ο κολητος και τα οποια τελικα παρηγγειλα , μουτζωνα τον εαυτο μου για την μα...κια που εκανα τοσα χρονια....
 
Επειδη πλεον ειμαι στην αναζητηση ενος καλου παπουτσιου για το κυνηγι σκεφτομαι τα συν του να εχεις ενα καλο αρβυλο στο κυνηγι..μεχρι τωρα κυνηγουσα με αρβυλα γυρω στα 50-80 ευρω και σε ακραιες καταστασεις απο αφορητο κρυο γυρω στο -20 με χιονια και παγο κατω μεχρι τις κοφτερες πετρες και τα νερα που εχουμε στο νησι εχω φαει μεγαλη ταλαιπωρια με αυτα και λεω τι μα..κιες εχω κανει και ποσες τουμπες εχω ριξει δεν αξιζει..μια φορα να χει κλεισει τα ματια ο Θεος που λεμε να γλιστρησεις και πεσεις με το κεφαλι σε μια κοφτερη πετρα ή κατα το πεσιμο να σπασεις χερι ποδι ή στην χειροτερη να πεσει και το οπλο μαζι και να σκασει πανω σου..δεν αξιζει ρε παιδια το κεφι μας παμε να κανουμε και να γυρισουμε σπιτια μας σ αυτους που μας αγαπανε ας περπαταμε ανετα και σταθερα εξαλλου τοσα δινουμε σε λοιπο εξοπλισμο εκει θα κανουμε τσιγκουνιες; εγω προσανατολιζομαι παντως σε aku zenith, fitwell jek,crispi ή diotto

δεν ξερω αν εισαι εξοικιωμενος με αγορες απο εξωτερικο αλλα ειναι φοβερη προσφορα ;) ;) ;)

https://www.pecheur.com/en/gr/buy-man-shoes-crispi-valdres-gtx-brown-127205.html
 
Στη ιδια μοιρα βρισκομαι κι εγω φιλε μου.

Κυνηγουσα με φτηνιαρικες λυσεις που το μονο που μου προσεφεραν τα χρονια που κυνηγαω ειναι τραυματισμοι και αγχος για την τουμπα που ερχοταν ανα πασα στιγμη.
Αποκορυφωμα το σημερινο που γλιστρησα και κατεβηκα μια σαρα με πετρες ευτυχως μονο με λιγες εκδορες στον μηρο.

Οταν ειχα προβαρει τα crispi που εχει ο κολητος και τα οποια τελικα παρηγγειλα , μουτζωνα τον εαυτο μου για την μα...κια που εκανα τοσα χρονια....
Απο τουμπες και αλλα τετοια φιλε τι να σου π παρα πολλες..εχω κυνηγησει σε -20 με γαλοτσα γουρουνια ευτυχως δεν εφαγα τουμπα τοτε αλλα τα ποδια για να συνελθουν απο το κρυο περασαν 40 λεπτα σιγουρα..μυαλο πουθενα βλεπεις 20 χρονων τοτε που να καταλαβω τι κανω..τις πιο πολλες τουμπες τις εχω φαει εδω στο νησι που επειδη εχουμε παρα πολυ υγρασια και πολλες βροχες τα χορτα ειναι σαν ταουληθρα και εχω κανει τον κωλο μου μαυρο παρα πολλες φορες και τα χερια αχρηστα οταν εσκαγα πανω σε πετρες..πλεον εχω φτασει 30 και εχω γυναικα και παιδι σπιτι δεν χωρανε μ..κιες πια..αποδεχοντε την τρελα που εχω αλλα θελουν και να γυρναω σπιτι σωος..οποτε κατι θα στερηθω να παρω ενα καλο ζευγαρι..καο τα δικα σου τα ειδα και να σου πω τα ζαχαρωνω να τα παρω θα το ψαξω γιατι εχουμε και αγριο εδαφος εδω αν αντεχουν τοσο βιασμο
 
Απο τουμπες και αλλα τετοια φιλε τι να σου π παρα πολλες..εχω κυνηγησει σε -20 με γαλοτσα γουρουνια ευτυχως δεν εφαγα τουμπα τοτε αλλα τα ποδια για να συνελθουν απο το κρυο περασαν 40 λεπτα σιγουρα..μυαλο πουθενα βλεπεις 20 χρονων τοτε που να καταλαβω τι κανω..τις πιο πολλες τουμπες τις εχω φαει εδω στο νησι που επειδη εχουμε παρα πολυ υγρασια και πολλες βροχες τα χορτα ειναι σαν ταουληθρα και εχω κανει τον κωλο μου μαυρο παρα πολλες φορες και τα χερια αχρηστα οταν εσκαγα πανω σε πετρες..πλεον εχω φτασει 30 και εχω γυναικα και παιδι σπιτι δεν χωρανε μ..κιες πια..αποδεχοντε την τρελα που εχω αλλα θελουν και να γυρναω σπιτι σωος..οποτε κατι θα στερηθω να παρω ενα καλο ζευγαρι..καο τα δικα σου τα ειδα και να σου πω τα ζαχαρωνω να τα παρω θα το ψαξω γιατι εχουμε και αγριο εδαφος εδω αν αντεχουν τοσο βιασμο

Φιλε μου διαβαζω οτι εχεις γραψει και ειναι σαν να ακουω τον εαυτο μου .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Γιώργο μακριά απο aigle για μένα φίλε.... 3 ζευγάρια είχα πάρει δεν έμεινα ποτε ευχαριστημένος...
Εγω ενα ζευγαρι ειχα παρει πριν καποια χρονια με τιμη κοντα στα 200€ και ηταν οτι πιο αθλιο ειχα φορεσει! Δεν ξερω αν τωρα τα διορθωσανε αλλα δεν θα ξαναπαρω..
 
εγώ πάντα meindl έπαιρνα φέτος είπα να αλλάξω και να δοκιμάσω και τα crispi που άκουγα καλά λόγια επελεξα το laponnia πιο πολύ λόγω βάρους λες και δε φορές αρβυλο είναι παναλαφρο θα τα δούμε και επί τ πεδίου
Καλοφορετα! Τα ειχε φιλος μου (ο οποιος διαλυει οτι παπουτσι φορεσει μεσα στο χρονο) παγανιερης και τους εβγαλαν 4ετια!
 
Το laponia τωρα το κοιταζα και φαινεται ποκυ καλο παπουτσι παντως..απο νερα εχει θεματα;η σολα του κραταει καλα στην πετρα;
Απο γνωστο που τα χει δεν εχει θεμα απο νερο τωρα ποσο θα πανε ση πετρα δε το ξερω μιλτο δε τα χω ξαναπαρει απο θεμα κρατηματος παντωςδε ξομιζω να χει θεμα αμα τα κυνηγησω θ γραψω εντυπωσεις
 
Μετα απο πολυ ψαξιμο και πολυ υπομονη προχωρησα στην αγορα των παρακατω με 166 ευρω τελικη τιμη....

https://www.pecheur.com/en/gr/buy-man-shoes-crispi-valdres-gtx-brown-127205.html

Απο τις πιο καλες προσφορες που εχω πετυχει...
100 ευρω κατω απο internetικες τιμες στην ελλαδα ;)
Κωστή καλοφορετο...από βάρος τι λέει;;
 
Απο γνωστο που τα χει δεν εχει θεμα απο νερο τωρα ποσο θα πανε ση πετρα δε το ξερω μιλτο δε τα χω ξαναπαρει απο θεμα κρατηματος παντωςδε ξομιζω να χει θεμα αμα τα κυνηγησω θ γραψω εντυπωσεις
Θα περιμενω εντυπωσεις Παναγιωτη..πιο πολυ το κρατημα του και η αντοχη στην πετρα με ενδιαφερουν..για το νερο λογω goretex ειναι αναμενομενο να μην περνει
 
Back
Top