Άρβυλα ( Αγορά )

Τα AKU είναι πολύ καλά μποτάκια όντως ,εάν θες κάτι αλλο δες σε crispi ,τι είδος μποτάκι επιλέγεις συνήθως ;


συνήθως μονοκόματο δέρμα με περιφερειακό λάστιχο εαν είναι δυνατόν για προστασία....και νούμερο 48 .cofee..cofee.

κάτι σαν και αυτά...το σχέδιο λίγο άλλαζε ανά χρονιά

119.050-side_-146x146.jpg 88138-400x400.jpg
 
συνήθως μονοκόματο δέρμα με περιφερειακό λάστιχο εαν είναι δυνατόν για προστασία....και νούμερο 48 .cofee..cofee.

κάτι σαν και αυτά...το σχέδιο λίγο άλλαζε ανά χρονιά

View attachment 11223 View attachment 11224
Κώστα ρίξε μια ματιά στα asolo.πολυ γερό ορειβατικό.
 
Οι φωτο αυτές δεν είναι δικές μου.
Έχω όμως αυτό το αρβυλο.
View attachment 11248
Είσαι ευχαριστημένος και γω της ίδιας εταιρείας έχω αλλά σκεφτομουνα και την αγορά για αυτό το αρβυλο έχει καλό πάτημα στο βουνό??Και νερό πιστεύω δεν περνουν
 
Είσαι ευχαριστημένος και γω της ίδιας εταιρείας έχω αλλά σκεφτομουνα και την αγορά για αυτό το αρβυλο έχει καλό πάτημα στο βουνό??Και νερό πιστεύω δεν περνουν
Η σόλα του δεν έχει το καλύτερο γαντζωμα μου έχω δει.
Είναι όμως οκ!!!
Στο βρεγμένο τώρα που είναι φαγωμενη γλιστράει πάρα πολύ.

Πάμε τώρα πιο πάνω....το περιφερειακό λάστιχο γύρω απ το άρβυλο είναι εξωπραγματικης αντοχής.
Δεν ξεκολλάει και δεν ξεφτιζει εκεί που ενώνεται με το δέρμα.

Μετά το δέρμα δεν γρατζουνιεται με τίποτα.
Έχει πάνω ένα ψεκασμό που μοιάζει με ανθρακονημα.
Δεν είναι ανθρακονημα Φυσικά είναι ένας ψεκασμός με ένα υλικό που κάνει το αρβυλο πολύ ανθεκτικό στη σκληρή χρήση.
Επίσης ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΒΑΣΗ ΕΔΩ
όταν βραχεί το αρβυλο δεν αποροφαει το δέρμα το νερό λόγω αυτού του υλικού που αναφέρω πιο πάνω και έτσι δεν βαραίνει το αρβυλο όταν έρθει σε επαφή με το νερό.

Αυτή είναι μεγάλη διαφορά σε σχέση με άλλα αρβυλα.

Κατά τ αλλά στην αρχή δεν βάζει νερό αλλά αργότερα που θα ταλαιπωρηθεί με το λίπος πάλι δεν βάζει νερό.

Θέλει όμως το λίπος διότι έχει έρθει σε επαφή με χιλιάδες αγκάθια και πολλά χτυπήματα.

Αν δεν βάλεις λιπος και περνάς συνέχεια από νερό ίσως κάποια στιγμή περάσει ελάχιστη υγρασία.
Πολύ λίγο όμως.

Χωρίς κακουχίες Δηλαδή αν πάρεις ένα καινούργιο ζευγάρι και μέσα στο νερο να το αφήσεις δεν θα πάρει νερό.

Αυτά για το αρβυλο αυτό.
 
Η σόλα του δεν έχει το καλύτερο γαντζωμα μου έχω δει.
Είναι όμως οκ!!!
Στο βρεγμένο τώρα που είναι φαγωμενη γλιστράει πάρα πολύ.

Πάμε τώρα πιο πάνω....το περιφερειακό λάστιχο γύρω απ το άρβυλο είναι εξωπραγματικης αντοχής.
Δεν ξεκολλάει και δεν ξεφτιζει εκεί που ενώνεται με το δέρμα.

Μετά το δέρμα δεν γρατζουνιεται με τίποτα.
Έχει πάνω ένα ψεκασμό που μοιάζει με ανθρακονημα.
Δεν είναι ανθρακονημα Φυσικά είναι ένας ψεκασμός με ένα υλικό που κάνει το αρβυλο πολύ ανθεκτικό στη σκληρή χρήση.
Επίσης ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΒΑΣΗ ΕΔΩ
όταν βραχεί το αρβυλο δεν αποροφαει το δέρμα το νερό λόγω αυτού του υλικού που αναφέρω πιο πάνω και έτσι δεν βαραίνει το αρβυλο όταν έρθει σε επαφή με το νερό.

Αυτή είναι μεγάλη διαφορά σε σχέση με άλλα αρβυλα.

Κατά τ αλλά στην αρχή δεν βάζει νερό αλλά αργότερα που θα ταλαιπωρηθεί με το λίπος πάλι δεν βάζει νερό.

Θέλει όμως το λίπος διότι έχει έρθει σε επαφή με χιλιάδες αγκάθια και πολλά χτυπήματα.

Αν δεν βάλεις λιπος και περνάς συνέχεια από νερό ίσως κάποια στιγμή περάσει ελάχιστη υγρασία.
Πολύ λίγο όμως.

Χωρίς κακουχίες Δηλαδή αν πάρεις ένα καινούργιο ζευγάρι και μέσα στο νερο να το αφήσεις δεν θα πάρει νερό.

Αυτά για το αρβυλο αυτό.
Και άλλο ένα επειδή είναι πολύ ψηλό σε βολεύει στις κινήσεις στο βουνό γτ η περδικα έχει όλες τις κλεισεις στο βουνό
 
Και άλλο ένα επειδή είναι πολύ ψηλό σε βολεύει στις κινήσεις στο βουνό γτ η περδικα έχει όλες τις κλεισεις στο βουνό
Φίλε μου ναι με βολεύει αλλά και με προστατεύει πολύ ικανοποιητικά από ψηλές αγκαθες και χτυπήματα όπως επίσης και από το να μπει νερό από διάβαση υδάτων.

Παίζει το ρόλο του και πως δένω τα κορδόνια και γι αυτό έφτιαξα και ανέβασα και βιντεάκι.

Διότι δεν μεταφέρεται το σφίξιμο στο επάνω μέρος εκεί που ξεκινάει η γάμπα.
Μεταφερετε έτσι το σφίξιμο πιο κάτω που το πόδι είναι πιο στενό και δεν ενοχλείται....Αλλά και μοιράζεται το σφίξιμο πιο ομοιόμορφα.

Να προσθέσω ότι όλα τα αρβυλα θέλουν καμία 10αρια βόλτες για να στρώσουν και ότι βοηθάει αρκετά να έχουν περαστεί με λιπος διότι τα μαλακώνει.

Όλα αυτά τα αρβύλα όταν τα βάζουμε πρώτη φορά είναι λες και μας έβαλαν το πόδι σε γύψο.
Μετά όμως στρώνουν και είναι τέλεια.

Υπομονή στην αρχή θέλει.
 
Φίλε μου ναι με βολεύει αλλά και με προστατεύει πολύ ικανοποιητικά από ψηλές αγκαθες και χτυπήματα όπως επίσης και από το να μπει νερό από διάβαση υδάτων.

Παίζει το ρόλο του και πως δένω τα κορδόνια και γι αυτό έφτιαξα και ανέβασα και βιντεάκι.

Διότι δεν μεταφέρεται το σφίξιμο στο επάνω μέρος εκεί που ξεκινάει η γάμπα.
Μεταφερετε έτσι το σφίξιμο πιο κάτω που το πόδι είναι πιο στενό και δεν ενοχλείται....Αλλά και μοιράζεται το σφίξιμο πιο ομοιόμορφα.

Να προσθέσω ότι όλα τα αρβυλα θέλουν καμία 10αρια βόλτες για να στρώσουν και ότι βοηθάει αρκετά να έχουν περαστεί με λιπος διότι τα μαλακώνει.

Όλα αυτά τα αρβύλα όταν τα βάζουμε πρώτη φορά είναι λες και μας έβαλαν το πόδι σε γύψο.
Μετά όμως στρώνουν και είναι τέλεια.

Υπομονή στην αρχή θέλει.
Καλώς φίλε μου ευχαρηστω για το χρόνο σου και τοις απαντήσεις
 
Καλώς φίλε μου ευχαρηστω για το χρόνο σου και τοις απαντήσεις
Αν έχεις υπόνοια ότι ένα ψηλό αρβυλο ότι θα σε ενοχλεί καλό είναι να μην το επιλέξεις ή να μην επιλέξεις κάποιο άλλο εξίσου ψηλό.

Είχα κι εγώ αυτήν την ανησυχία όμως το ρισκαρα και δεν μου βγήκε σε κακό.

Παρακαλώ....Είμαι στη διάθεσή οποιουδήποτε συναδέλφου.

Ανταλασωντας εμπειρίες γνώμες και απόψεις κάνουμε το κυνήγι που αγαπάμε καλύτερο.
 
Αν έχεις υπόνοια ότι ένα ψηλό αρβυλο ότι θα σε ενοχλεί καλό είναι να μην το επιλέξεις ή να μην επιλέξεις κάποιο άλλο εξίσου ψηλό.

Είχα κι εγώ αυτήν την ανησυχία όμως το ρισκαρα και δεν μου βγήκε σε κακό.

Παρακαλώ....Είμαι στη διάθεσή οποιουδήποτε συναδέλφου.

Ανταλασωντας εμπειρίες γνώμες και απόψεις κάνουμε το κυνήγι που αγαπάμε καλύτερο.
Στο ύψος και το κράτημα είναι όπως του στρατού τα άρβυλα ή υπάρχει διαφορά??
 
Στο ύψος και το κράτημα είναι όπως του στρατού τα άρβυλα ή υπάρχει διαφορά??
Είναι πιο ψηλά απ του στρατού.

Στο κράτημα τι εννοεις στο πως πατάει στο εδαφος;

Αν εννοείς αυτό φυσικά πατάει καλύτερα.
Αν βάζαμε σε σύγκριση αυτό το αρβυλο με του στρατού θα ήταν σαν να συγκρίνουμε ένα φιατ με ένα μερσεντες.

Δεν το λέω για να θίξω το αμάξι του καθενός αλλά για να φανεί η διαφορά.

Αύριο θα βγάλω φώτο τον εσωτερικό πάτο για να δείτε πως είναι.
 
Βλέπω να το αγοράζω για του χρόνου
Ο γενικός αντιπρόσωπος είναι εδώ Κρήτη.
Κοντά στο σπίτι μου.

Εγώ ήθελα κάνα χρόνο να το πάρω και τελικά το αγόρασα σε μπλακ φραιντει που εγώ του πρότεινα να κάνει.
Δεν ξέρω αν το είχε ήδη σκεφτεί....πάντως μόλις έστειλα μήνυμα και του το είπα μέσω φβ μου απάντησε και το έκανε.

Και έτσι τα πήρα και σε πολύ καλή τιμή.
 
Back
Top