Άδεια Αγοράς Κυνηγετικού Όπλου

ωπα..απαντησαν..
1) το οπλο
2) δελτιο κατοχης
3) 1 φωτο
4) 2 παραβολα 6025

μετα θα κανουμε και τις δηλωσεις μου ειπε
Επειδή είναι σε ισχύ ακόμη το χαρτί για το ποινικό σου μητρώο δεν χρειάζεται αναμονή για να σου βγάλουν την άδεια αγοράς και θα σου την βγάλουν κατευθείαν εκείνη την στιγμή μαζί όπως και την αίτηση για την άδεια κατοχης. Για αυτό σου ζητάνε και τα 2 παράβολα ένα για άδεια αγοράς και ένα για την κατοχής.
 
ωπα..απαντησαν..
1) το οπλο
2) δελτιο κατοχης
3) 1 φωτο
4) 2 παραβολα 6025

μετα θα κανουμε και τις δηλωσεις μου ειπε
Γι αυτό είναι δύο τα παράβολα των 2,04 ευρώ.... ένα για την άδεια αγοράς και ένα για το δελτίο κατοχής στο δικό σου όνομα
 
Άφησέ το όπως είναι, όσο θα είναι σε ισχύ τα χαρτιά από γιατρούς και πήγαινε πριν λήξουν να το κάνεις!Θα κάνεις την μεταβίβαση που θες και όταν θα κοντεύει στην λήξη της η οπλοκατοχή, περνώντας το στο όνομά σου, θα είναι σαν να την ανανέωσες!
 
Last edited:
Άφησέ το όπως είναι, όσο θα είναι σε ισχύ τα χαρτιά από γιατρούς και πήγαινε πριν λήξουν να το κάνεις!Θα κάνεις την μεταβίβαση που θες και όταν θα κοντεύει στην λήξη της η οπλοκατοχή, περνώντας το στο όνομά σου, θα είναι σαν να την ανανέωσες!
Το ίδιο ακριβώς θα κάνει είτε τώρα είτε στην λήξη....τι θα κερδίσει αν περιμένει.... απλώς θα πάει έξι μήνες πίσω....
 
Καλησπέρα. Τι κάνουμε στην περίπτωση που θέλουμε άδεια αγοράς και το τμήμα της περιοχής μας δεν έχει κανέναν για τμήμα όπλων μιας και οι δύο που ασχολούνται με τα όπλα συμπτωματικά έχουν αναρωτικη εδώ και 2 εβδομάδες ;
Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ηλεκτρονικά μέσω gov; Αρχές καλοκαιριού έκανα ανανέωση άδειας ενός όπλου που έχω οπότε χαρτιά ψυχιάτρου κτλπ τα έχω ήδη δώσει.
 
Καλησπέρα. Τι κάνουμε στην περίπτωση που θέλουμε άδεια αγοράς και το τμήμα της περιοχής μας δεν έχει κανέναν για τμήμα όπλων μιας και οι δύο που ασχολούνται με τα όπλα συμπτωματικά έχουν αναρωτικη εδώ και 2 εβδομάδες ;
Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ηλεκτρονικά μέσω gov; Αρχές καλοκαιριού έκανα ανανέωση άδειας ενός όπλου που έχω οπότε χαρτιά ψυχιάτρου κτλπ τα έχω ήδη δώσει.
Μέσω gov δε γίνεται. Κανονικά θα έπρεπε να υπήρχε αντικαταστάτης.
 
Ο αντικαταστάτης έτυχε και αυτός αναρωτικής ..δυστυχώς. Κ προφανώς κάνεις άλλος δεν ξέρει αλλά ουτε κ ποτέ θα γυρίσει ξέρουν. Τέλος πάντων
Νομιζω ειναι υποχρεωμενοι απο το νομο να καλυπτουν τις επιμερους θεσεις με αντικαταστατες ακομα και απο αλλα τμηματα. Ζητησε να δεις τον δοιηκητη και πες του οτι θες να προχωρησεις το θεμα σου.
 
Νομιζω ειναι υποχρεωμενοι απο το νομο να καλυπτουν τις επιμερους θεσεις με αντικαταστατες ακομα και απο αλλα τμηματα. Ζητησε να δεις τον δοιηκητη και πες του οτι θες να προχωρησεις το θεμα σου.
Είναι γνωστό πλέον το θέμα γιατί το συγκεκριμένο τμήμα εξυπηρετεί αρκετό κόσμο και είναι σχεδόν μήνα πλέον έτσι..η χειρότερη περίοδος. Από βδομάδα θα πάω να βρω απευθείας τον διοικητή.
 
Ξερει καποιος το ακριβες κειμενο που γραφει ο παθολογος , στη βεβαιωση για ανανεωση αδειας οπλου ;
Θα μου το κανει φιλος που ειναι σε δημοσιο νοσ. αλλα μου λεει πες μου τι ακριβως να γραψω, δεν το εχω ξανακανει .
 
Ξερει καποιος το ακριβες κειμενο που γραφει ο παθολογος , στη βεβαιωση για ανανεωση αδειας οπλου ;
Θα μου το κανει φιλος που ειναι σε δημοσιο νοσ. αλλα μου λεει πες μου τι ακριβως να γραψω, δεν το εχω ξανακανει .
Κώστα το έχω δει παλια αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς να στο πω...

Βεβαιώνει οτι ο τάδε γιατρός εξέτασε τον τάδε κ δεν πασχει από κάποιο ψυχικό νόσημα, κ δεν κάνει χρήση ναρκωτικών ουσιών..

Οσοι κάνουν τέτοιες βεβαιώσεις εχουν τέτοια χαρτια έτοιμα όπου απλά συμπληρώνουν το όνομα τους κ το όνομα του αιτών για ακκο..

Μετά καλό είναι να μπει μέσα σε φακελλο κ να σφραγιστει γιατί μερικά ΑΤ δεν το δέχονται έτσι "χυμα"...

Και στο ΑΤ να ρωτήσεις θα σου πουν πως ακριβώς το θέλουν γραμμένο, η ρωτάς κάποιο άλλο γιατρό που πιθανόν να ξέρεις..

Ίσως κάποιο μέλος να μπορεί να σε βοηθήσει καλυτερα..
 
Κώστα το έχω δει παλια αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς να στο πω...

Βεβαιώνει οτι ο τάδε γιατρός εξέτασε τον τάδε κ δεν πασχει από κάποιο ψυχικό νόσημα, κ δεν κάνει χρήση ναρκωτικών ουσιών..

Οσοι κάνουν τέτοιες βεβαιώσεις εχουν τέτοια χαρτια έτοιμα όπου απλά συμπληρώνουν το όνομα τους κ το όνομα του αιτών για ακκο..

Μετά καλό είναι να μπει μέσα σε φακελλο κ να σφραγιστει γιατί μερικά ΑΤ δεν το δέχονται έτσι "χυμα"...

Και στο ΑΤ να ρωτήσεις θα σου πουν πως ακριβώς το θέλουν γραμμένο, η ρωτάς κάποιο άλλο γιατρό που πιθανόν να ξέρεις..

Ίσως κάποιο μέλος να μπορεί να σε βοηθήσει καλυτερα..
Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτά είναι του ψυχιάτρου νομίζω. Ο παθολογος πρέπει να γράψει κάτι του τύπου, Βεβιαωνω ότι είναι οργανικά υγιής και δεν έχει καμμία σωματικη αναπηρία
 
Ξερει καποιος το ακριβες κειμενο που γραφει ο παθολογος , στη βεβαιωση για ανανεωση αδειας οπλου ;
Θα μου το κανει φιλος που ειναι σε δημοσιο νοσ. αλλα μου λεει πες μου τι ακριβως να γραψω, δεν το εχω ξανακανει .
Παράγραφος Β6. Θες και ψυχίατρου
https://www.athlos.info/docs
 
Κώστα το έχω δει παλια αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς να στο πω...

Βεβαιώνει οτι ο τάδε γιατρός εξέτασε τον τάδε κ δεν πασχει από κάποιο ψυχικό νόσημα, κ δεν κάνει χρήση ναρκωτικών ουσιών..

Οσοι κάνουν τέτοιες βεβαιώσεις εχουν τέτοια χαρτια έτοιμα όπου απλά συμπληρώνουν το όνομα τους κ το όνομα του αιτών για ακκο..

Μετά καλό είναι να μπει μέσα σε φακελλο κ να σφραγιστει γιατί μερικά ΑΤ δεν το δέχονται έτσι "χυμα"...

Και στο ΑΤ να ρωτήσεις θα σου πουν πως ακριβώς το θέλουν γραμμένο, η ρωτάς κάποιο άλλο γιατρό που πιθανόν να ξέρεις..

Ίσως κάποιο μέλος να μπορεί να σε βοηθήσει καλυτερα..
Ο παθολόγος ΔΕΝ μπορεί να αποφανθεί και να υπογράψει γνωμάτευση ότι ο τάδε ασθενής δέν πάσχει από ψυχικά νοσήματα - αυτή είναι αρμοδιότητα άλλης ειδικότητας - του ψυχιάτρου.

Τα μόνα που μπορεί να βεβαιώσει είναι η αρτιμέλεια του ατόμου και πώς δεν πάσχει από σοβαρά χρόνια νοσήματα που μπορούν να επιφέρουν αιφνίδια αποτελέσματα (αυτό είναι το γενικό νόημα - δυστυχώς δεν γνωρίζω το ακριβές κείμενο)
 
Ο παθολόγος ΔΕΝ μπορεί να αποφανθεί και να υπογράψει γνωμάτευση ότι ο τάδε ασθενής δέν πάσχει από ψυχικά νοσήματα - αυτή είναι αρμοδιότητα άλλης ειδικότητας - του ψυχιάτρου.
Αν μιλάς για τώρα που ζητάνε κ χαρτί από ψυχίατρο ίσως....
Τα προηγουμενα χρόνια που ήθελαν απο ειδικό παθολογο βεβαιωνε οτι προειπα, είχα διαβάσει όλο το κείμενο...
 
Αν μιλάς για τώρα που ζητάνε κ χαρτί από ψυχίατρο ίσως....
Τα προηγουμενα χρόνια που ήθελαν μόνο απο ειδικό παθολογο βεβαιωνε οτι προειπα, είχα διαβάσει όλο το κείμενο...
Ναι - αναφέρομαι στην τρέχουσα κατάσταση.
Τα παλιότερα χρόνια όντως χρειαζόταν χαρτί ψυχιάτρου ή παθολόγου.
 
Back
Top