Beretta Team

Αν σκέφτεσαι να την πάρεις, πήγαινε στην vitoria es 100
Έχω Vittoria, την deluxe κιόλας. Απλά μ'αρέσει σχεδιαστικά, είναι πολύ κοντά σε αυτήν που έχω και σκεφτόμουν να πάρω και ένα να ρίχνει ατσάλινα. Είμαι ανάμεσα στην bellmonte 2 και την sl80 pasion.
H Vittoria/ es100 πλέον δεν βγαίνουν σαν όπλα, μόνο μεταχειρισμένα ή κανένα ξεχασμένο από τον Θεό αν βρεις σε κατάστημα.
 
Έχω Vittoria, την deluxe κιόλας. Απλά μ'αρέσει σχεδιαστικά, είναι πολύ κοντά σε αυτήν που έχω και σκεφτόμουν να πάρω και ένα να ρίχνει ατσάλινα. Είμαι ανάμεσα στην bellmonte 2 και την sl80 pasion.
H Vittoria/ es100 πλέον δεν βγαίνουν σαν όπλα, μόνο μεταχειρισμένα ή κανένα ξεχασμένο από τον Θεό αν βρεις σε κατάστημα.
Η es100 είναι κατά πολύ ανώτερη ποιοτικά από την bellmonde.
 
Οι
Έχω Vittoria, την deluxe κιόλας. Απλά μ'αρέσει σχεδιαστικά, είναι πολύ κοντά σε αυτήν που έχω και σκεφτόμουν να πάρω και ένα να ρίχνει ατσάλινα. Είμαι ανάμεσα στην bellmonte 2 και την sl80 pasion.
H Vittoria/ es100 πλέον δεν βγαίνουν σαν όπλα, μόνο μεταχειρισμένα ή κανένα ξεχασμένο από τον Θεό αν βρεις σε κατάστημα.
Οι deluxe έχουν τον κρίνο στην κάννη,αν όχι όλες,τα τελευταία μοντέλα σίγουρα....
 
Οι

Οι deluxe έχουν τον κρίνο στην κάννη,αν όχι όλες,τα τελευταία μοντέλα σίγουρα....
Μύρο, η δικιά μου είναι από τις πρώτες. Είναι με την μεταλλική σκανδαλοθήκη, 1320 μπαρ δοκιμή και δεν έχει τον κρίνο. Γιαυτό και σκέφτομαι να πάρω ένα ακόμα.
 
Μύρο, η δικιά μου είναι από τις πρώτες. Είναι με την μεταλλική σκανδαλοθήκη, 1320 μπαρ δοκιμή και δεν έχει τον κρίνο. Γιαυτό και σκέφτομαι να πάρω ένα ακόμα.
Εγώ έχω με την πλαστική σκανδαλοθηκη αλλά κρίνο δεν βλεπω
 
Τώρα αν πώ εγώ (που έφαγα τα λυσσακά μου με τον κρίνο και έχω πουλήσει και όπλο για αυτό), ότι τελικά ο κρίνος δεν έχει και τόση μεγάλη σημασία θα με βρίσετε;
Μάλλον, οπότε το βουλώνω.
Στα πόσα μπαρ είναι δοκιμασμένη?
Νομίζω 1200 ή 1300 κάτι.
 
Τώρα αν πώ εγώ (που έφαγα τα λυσσακά μου με τον κρίνο και έχω πουλήσει και όπλο για αυτό), ότι τελικά ο κρίνος δεν έχει και τόση μεγάλη σημασία θα με βρίσετε;
Μάλλον, οπότε το βουλώνω.

Νομίζω 1200 ή 1300 κάτι.
Το θέμα είναι πως θέλω να ρίξω ''καλά'' ατσάλινα (high performance) για πάπιες και δεν μπορώ.
1300φευγα
Και μένα 1300 φεύγα είναι , για την ακρίβεια 1320 όπως προανέφερα. Ως συνήθως αυτές που είναι δοκιμασμένες στα 1370 bar έχουν χτυπημένο πάνω και τον κρίνο.
 
Έχω Vittoria, την deluxe κιόλας. Απλά μ'αρέσει σχεδιαστικά, είναι πολύ κοντά σε αυτήν που έχω και σκεφτόμουν να πάρω και ένα να ρίχνει ατσάλινα. Είμαι ανάμεσα στην bellmonte 2 και την sl80 pasion.
H Vittoria/ es100 πλέον δεν βγαίνουν σαν όπλα, μόνο μεταχειρισμένα ή κανένα ξεχασμένο από τον Θεό αν βρεις σε κατάστημα.
Άμα έχεις es100 ξέχνα την μπελμοντε

Ξεκάθαρο downgrade

Αναμονή και αποταμίευση να πάρεις ένα καλύτερο
 
Αναμονή και αποταμίευση να πάρεις ένα καλύτερο
Βάλε κάτι ακόμα και πάρε μια m2.η μην βάλεις κάτι ακόμα και πάρε μια affinity
Το οικονομικό μου δεν είναι το πρόβλημα. Το πρόβλημα μου (όντας λιγάκι κολλημένος) είναι στο ντιζάιν-σιλουέτα όπως θέλετε πείτε το του sl80-vittoria-bellmonte. Μ' αρέσει πάρα πολύ η σχεδίαση τους, η ίσορροπία του σε 71εκ κάνη και το εύκολο λύσε-δέσε-καθάρισε. Εξού και οι προτάσεις μου ανάμεσα σε sl80 και bellmonte. Βλέπετε, η es100 deluxe ήταν και το πρώτο μου όπλο...
Όπλο με υπερυψωμένη ρίγα δεν πρόκειται να αγοραστεί από μένα- για μένα γιατί ποτέ δεν τα βρήκα μαζί της οπότε η Μ2 και άλλα τέτοια με step rib διαγράφονται αυτόματα. Το μόνο που μου κεντράρει έντονα το ενδιαφέρον από τα λοιπά είναι η vinci με τη χαμηλή ρίγα. Και την franchi την σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω αν βγαίνει η καινούργια με χαμηλή ρίγα. Και την montefeltro extra light. Όλα αυτά σε 71εκ.
Αυτό που λες δεν παίζει. Είναι στην καύλα, πρέπει να πάρει τώρα.
@Nick M. i feel you bro
Σε αναμμένα κάρβουνα είμαι άσε 🤣 🤣 Τώρα που έχω κασέρι...
Υ.γ. Σκέφτομαι να αγοράσω το έκανα το beretta team χαχαχα.
 
Back
Top