Καθαρισμός

Το πόσο θα το ξανασφίξεις παίζει κάποιο ρόλο στη βλητική ή κάπου αλλού;
Όχι, εξάλλου δεν έχεις επιλογές, πρέπει τα παξιμάδια να τερματίσουν. Το από πάνω παίζει τον ρόλο της ασφάλειας λογικά.
Ελατήριο βαριών γομώσεων η 302 δεν έχει... (για αυτό τα σπάμε άμα λάχει να 'ούμε τα κλείστρα μας!!!.lazy.)
Είναι magnum? .xm.
Εμένα και χωρίς το ελατήριο την ζωή δύσκολη ελαφρώς μου την κάνει!! ;)
Όντως :)
 
Μπορεί να γίνει πιο εύκολο στον καθαρισμό, αν ξεβιδώσεις το ελατήριο της εκτόνωσης των βαριών γομώσεων και το αφαιρέσεις μαζί με τον κύλινδρο που το συγκρατεί. Ούτως η άλλως η εταιρία προτείνει την αποσυναρμολόγηση του κάθε 1000 φυσίγγια. Στην σειρά 391 το όπλο συνοδεύεται και από το ανάλογο κλειδάκι για την δουλειά αυτή. Απλά θέλει λίγο προσοχή στο πως θα βγει για να ξαναμπεί με τον ίδιο τρόπο.
Γιώργο εκτός από το ποτήρι του πιστονιού, σκέφτεσαι να χρησιμοποιήσεις το καθαριστικό για φούρνους και στο ελατήριο με τον κύλινδρο;
 
Γιώργο εκτός από το ποτήρι του πιστονιού, σκέφτεσαι να χρησιμοποιήσεις το καθαριστικό για φούρνους και στο ελατήριο με τον κύλινδρο;
Δεν είναι ανάγκη Χρήστο, αυτό δεν με έχει δυσκολέψει ποτέ στον καθαρισμό του. Εκεί που θα προσέξω να μην πάει είναι στη βάση (ergal), στα πλαστικά και στο εξωτερικό της κάννης.
 
Δεν είναι ανάγκη Χρήστο, αυτό δεν με έχει δυσκολέψει ποτέ στον καθαρισμό του. Εκεί που θα προσέξω να μην πάει είναι στη βάση (ergal), στα πλαστικά και στο εξωτερικό της κάννης.

Λέω να το δοκιμάσω αλλά η μόνη μου επιφύλαξη όπως ανέφερα και εχθές, είναι αν υπάρχει πρόβλημα με τις ροδέλες του πιστονιού...
 
Εδωσα το οπλο για καθαρασμα σε οπλουργο στο περιστερι αλλα δυστυχως εκανα λαθος.Η κανη ακαθαριστη ενω το οπλο δεν πιανεται απο την καπνα.Δεν πρεπει να το αγγιξε καθολου.Λυπαμαι για την συμπεριφορα του,δεν προκειται να ξαναπαω.Το πηγα γιατι δεν εχω τις καταλληλες γνωσεις,του πηγα τσοκ σκουριασμενα και καθαρισμενα απο μενα και μου ειπε πως ειναι γρασσο ενω δεν τα καθαρισε καθολου.Νομιζω καλυτερα με εναν φιλο που εχει καποιιες γνωσεις παρα 30ευρω τσαμπα
Πρώτον επρεπε να του το πεις μήπως έγινε λάθος.Αν οχι ,απαράδεκτο.
Πάντως ειναι κριμα να δινεις τα 30 €για καθάρισμα.Πάρε μια σειρά απο καθαριστικά , δυο βούρτσες και διαβάζοντας δυο πραγματάκια ,θα εισαι εντάξει.
Ασε που θα το ευχαριστιέσαι.
Να φανταστείς οτι εγώ το κάνω τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα.Οταν βέβαια είμαι στο χωριό μπορεί και κάθε βράδυ..asking.
Τώρα με το τελευταίο που σου έγραψα ,θα πεταχτούν μερικά φιλαράκια να μου κάνουν πλακίτσα και να μου την πούνε..sarcastic.
 
ΕΧΕΤΕ και εσεις με τα βερεττα τα προβληματα σας.sarcastic..sarcastic.
Μιλας εση που το μπενελακη το περνας βουρτσα και λαδακι ανα δευτερη μερα ακομα και το καλοκερη σου προτηνο αυτερσαν φιλε τωρα γιατη ξεκηναν οι πικες
 
Μιλας εση που το μπενελακη το περνας βουρτσα και λαδακι ανα δευτερη μερα ακομα και το καλοκερη σου προτηνο αυτερσαν φιλε τωρα γιατη ξεκηναν οι πικες
Μην τους ακους φιλος απο ζηλεια τα λενε,συνεχησε δυναμικα το καθαρισμα........θα σου φερω και τα δικα μου.sarcastic..sarcastic.
 
Οχι ρε φυλε, αλλα εκτος απο τα καθαριστηκα του οπλου πρεπει να εχεις και καθ. κουζινας .Οπος λεμε ,αυτο το οπλο ειναι κουζινα?Και οχι επηδη τα μαγειρευει..yelling.
.RESPECT..RESPECT.Που τα βρισκεις και τα λες ετσι ωραια.......εχω παθει τη πλακα μου
 
Οχι ρε φυλε, αλλα εκτος απο τα καθαριστηκα του οπλου πρεπει να εχεις και καθ. κουζινας .Οπος λεμε ,αυτο το οπλο ειναι κουζινα?Και οχι επηδη τα μαγειρευει..yelling.
.sarcastic.... μου θύμισες μια ψυχή.... κατσαρόλα η beretta....sarcastic.. Η αλήθεια είναι ότι όσοι δουλεύουμε καραμπινες, κατσαρόλες έχουμε ;)
 
.sarcastic.... μου θύμισες μια ψυχή.... κατσαρόλα η beretta....sarcastic.. Η αλήθεια είναι ότι όσοι δουλεύουμε καραμπινες, κατσαρόλες έχουμε ;)
Εχεις δηκιο. Ακομα θημαμε τα καψηματα απο ενα fabarm gama lux poy eixa.
 
Πρώτον επρεπε να του το πεις μήπως έγινε λάθος.Αν οχι ,απαράδεκτο.
Πάντως ειναι κριμα να δινεις τα 30 €για καθάρισμα.Πάρε μια σειρά απο καθαριστικά , δυο βούρτσες και διαβάζοντας δυο πραγματάκια ,θα εισαι εντάξει.
Ασε που θα το ευχαριστιέσαι.
Να φανταστείς οτι εγώ το κάνω τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα.Οταν βέβαια είμαι στο χωριό μπορεί και κάθε βράδυ..asking.
Τώρα με το τελευταίο που σου έγραψα ,θα πεταχτούν μερικά φιλαράκια να μου κάνουν πλακίτσα και να μου την πούνε..sarcastic.
Το εκανα μονος μου αλλα μου ειχαν σκουριασει τα τσοκακια και το σπειρωμα. Τα καθαρισα τα λαδωσα αλλα παλι ξερναγαν σκουρια .Του τα πηγα οπως και ολα το οπλο πιο πολυ για το πιστινι αεριων που δεν λυνεται χωρις εργαλεια.Ουτε το πειραξε καν και ισχυριστηκε οτι δεν ηταν σκουρια στα τσοκακια αλλα ειδικο καφε γρασσο.
 
Δεν είναι ανάγκη Χρήστο, αυτό δεν με έχει δυσκολέψει ποτέ στον καθαρισμό του. Εκεί που θα προσέξω να μην πάει είναι στη βάση (ergal), στα πλαστικά και στο εξωτερικό της κάννης.
.xm.Για το εσωτερικό?
.sarcastic.... μου θύμισες μια ψυχή.... κατσαρόλα η beretta....sarcastic.. Η αλήθεια είναι ότι όσοι δουλεύουμε καραμπινες, κατσαρόλες έχουμε ;)
Στη γιορτή μου θα' θελα να μου κανεις δώρο μια κατσαρόλα...απ' αυτες τις Ιταλικές μωρε...COSMI νομίζω τις λένε....sarcastic.
 
.xm.Για το εσωτερικό?

Στη γιορτή μου θα' θελα να μου κανεις δώρο μια κατσαρόλα...απ' αυτες τις Ιταλικές μωρε...COSMI νομίζω τις λένε....sarcastic.
Ούτε για το εσωτερικό, ότι καθαρίζει εύκολα δεν υπάρχει λόγος.
 
Last edited by a moderator:
Μήπως ξεφύγαμε λίιιγο απο το θέμα του καθαρισμού ;
Ανοίξαμε νέο θέμα για την Cosmi και τα σχετικά posts μεταφέρθηκαν εκεί.Το ίδιο έγινε και στα σχετικά με την beretta τα οποία μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.
 
Last edited:
Back
Top