Browning Team

Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Εάν δεν μετρήσεις με αυλόμετρο για κανένα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος
Άλλο τι γράφει η κάννη και άλλο τι είναι στην πραγματικότητα, συμβαίνει με όλες τις εταιρίες να έχουν αποκλίσεις
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Το 425 που έχεις έβγαινε με 18,8 αυλό και ήταν μία έκδοση που στόχευε πιο πολύ για την αμερικάνικη αγορά!!!
Μετέπειτα τα πρώτα 525 βγήκανε με αυλό 18,4 και μετά το 2010 με 2012 δεν θυμάμαι ακριβώς τη χρονιά με αυλό 18,7 χωρίς να αποκλείεται να βρεις και 18,8 αλλά το θεωρώ πολύ σπάνιο!!!
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Άσε τα δέκατα του χιλιοστού και δες αν σου αρέσουν στον πίνακα ,όλα τα άλλα είναι θολούρα στο μυαλό και ζημιά στη τσέπη .
 
Εχει φιλος citori 1976 αγορασμενο *-** 76 ποντους αχρωμιωτο.
3 γενιες σε λαγο και υδροβια .
Θα εκανα την ιδια επιλογη σε **-***
Και εγώ το δικό μου Δημήτρη από 3-1 θα το κάνω 3-2 μόλις τελειώσει το κυνήγι.
 
διαβασα μια παρουσίαση για το gts έλεγε ότι είναι πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής στις Κάνες, βαφή σύγκλιση μεγάλους και γυαλισμένους κονους

Αυλος ο κλασικός 18.8 και τσοκ ινβεκτορ πλας
Φιλε απ οσο θυμαμαι ειναι 3,5 γιατι εχει γνωστος.ειναι λιγο πιο βαρυτο gp αν θυμαμαι καλα ακομα πιο βαρυ και μεγαλυτερους κώνους
 
Σου σκορπαει με διαφορα φυσιγγια το φουλ;
Απλά το φουλ το ήθελα για τον λαγό επειδή καθόμουν σε καρτέρι. Τώρα που κυνηγώ μόνο τσιχλοκότσυφα, φάσσες πιστεύω ότι θα με βολέψει περισσότερο.
 
Άσε τα δέκατα του χιλιοστού και δες αν σου αρέσουν στον πίνακα ,όλα τα άλλα είναι θολούρα στο μυαλό και ζημιά στη τσέπη .
δεν έχουμε αφήσει χαρτόνια από παλέτες....τα εχουμε εξαφανίσει με δοκιμές.
οχι τα ανοιγει πολύ
οχι τουφεκαει ψηλά
αλλαξε τσοκ
ριξε σε χαρτονι
ωχ....τελειωσε το χαρτονι
ξανα μανά
" εγω πήρα το 3.5αρι...μου τα παει σουπερ" λέει κάποιος.

α ωραια...θα παρω και εγω
ριξε σε χαρτονι
( μαλακια μου τα παει )
χαμενα λεφτα

ΤΕΛΟΣ...!
α400.- ( τελεία και παύλα )
 
Για το σύστημα Speed Loading της Browning, τι γνώμη έχετε; Με δεδομένο ότι είναι αρκετά παλιό, πώς και δεν μπήκε στον κόπο κάποια άλλη εταιρεία να βγάλει κάτι παρόμοιο;
Η remington εχει βγαλει μεμονομενες γλωσσες τροφοδοσιας που πανω κατω λειτουργουν ετσι.
Να παρουμε υποψην οτι το κουμπί της remington στην γλωσσα το βαλανε ως ασφαλεια.
Σε κυνηγια στο εξωτερικο που σκαγανε τα πουλια μπουλουκια,φανηκε χρησιμο
 
Για το σύστημα Speed Loading της Browning, τι γνώμη έχετε; Με δεδομένο ότι είναι αρκετά παλιό, πώς και δεν μπήκε στον κόπο κάποια άλλη εταιρεία να βγάλει κάτι παρόμοιο;
Κορυφή έτσι έπρεπε να γεμίζουν όλα τα όπλα
 
Εγώ πάλι μιας κ δεν το έχω συνηθίσει, δεν το έχω χρησιμοποιήσει κ ποτέ δύο χρόνια τώρα... Όπως μάθεις...
Αυτό που με χαλάει εμένα είναι που δεν μπορείς να αλλάξεις φυσίγγι στην θαλάμη αν δεν τραβήξεις μοχλούς κ τροχαλίες... 😜 Κ το χειρότερο είναι ότι αν ξεχάσεις να ξαναφέρεις το μοχλό στην σωστή θέση ρίχνει μόνο μια μετά 😭
 
Last edited:
Εγώ πάλι μιας κ δεν το έχω συνηθίσει, δεν το έχω χρησιμοποιήσει κ ποτέ δύο χρόνια τώρα... Όπως μάθεις...
Αυτό που με χαλάει εμένα είναι που δεν μπορείς να αλλάξεις φυσίγγι στην θαλάμη αν δεν τραβήξεις μοχλούς κ τροχαλίες... 😜 Κ το χειρότερο είναι ότι αν ξεχάσεις να ξαναφέρεις το μοχλό στην σωστή θέση ρίχνει μόνο μια μετά 😭
Έτσι ακριβώς....
Αν είχες Beretta - Benelli, είναι δύσκολο να το συνηθίσεις...
Πόσο μάλλον όταν τα χρησιμοποιείς και τα δύο..
 
Στις τριάρες που ρίχνουν μερικοί χρειάζεται!
Δεν αλλάζει κάτι δραματικά!
Αντί να χώσεις τρία από κάτω,πετάς ένα μέσα στο παραθυράκι,πατάς το κουμπί και χώνεις τα άλλα δύο.
Η διαφορά είναι στο δευτερόλεπτο.
 
Back
Top