Σκέφτομαι να αγοράσω...

Εχω ενα όπλο 3200γρ αερίων και το εχ 15χρονια..
Δεν εχει ζητήσει τίποτα.
Είναι λίγο μπροστοβαρο.. αλλα το εχω συνηθίσει..
Το λέω για θέμα αξιόπιστο αν είναι λέμε να αντέχει σε βάθος χρόνου..
Συνοψιζοντας....
Εχεις την Beretta ,οποτε θες :
1) Eνα αδρανειας ως 3 κιλα.
2) Με κανη 66cm.
3) Να ειναι αξιοπιστο , να μη σου βγαζει προβληματα
4) Να εχει καλη κανη και να μη θελει καθαρισμα ( αυτα τα λεω εγω )

Αντε τωρα να βρεις τετοιο οπλο... :cool:

426828377_295371629899241_7546243772994475163_n.jpg
 
Last edited:
Συνοψιζοντας....
Εχεις την Beretta ,οποτε θες :
1) Eνα αδρανειας ως 3 κιλα.
2) Με κανη 66cm.
3) Να ειναι αξιοπιστο , να μη σου βγαζει προβληματα
4) Να εχει καλη κανη και να μη θελει καθαρισμα ( αυτα τα λεω εγω )

Αντε τωρα να βρεις τετοιο οπλο... :cool:

View attachment 86017
Εσύ Παναγιώτη έχεις την δεύτερης γενιάς. Η δικιά μου είναι πρώτης με την μεταλλική σκανδαλοθήκη. Πρέπει να έχει και σφραγίδα για ατσάλινα η δικιά σου, έτσι?
 
Συνοψιζοντας....
Εχεις την Beretta ,οποτε θες :
1) Eνα αδρανειας ως 3 κιλα.
2) Με κανη 66cm.
3) Να ειναι αξιοπιστο , να μη σου βγαζει προβληματα
4) Να εχει καλη κανη και να μη θελει καθαρισμα ( αυτα τα λεω εγω )

Αντε τωρα να βρεις τετοιο οπλο... :cool:

View attachment 86017
Το ίδιο ακριβώς είναι και το pasion 80..
Σωστά; ;; δεν διαφέρει σε κάτι και τα δύο Ισπανίας και τα δύο αντίγραφα της 123 απλά είναι μια φθηνή αξιόπιστη σειρά; ;;
 
Το ίδιο ακριβώς είναι και το pasion 80..
Σωστά; ;; δεν διαφέρει σε κάτι και τα δύο Ισπανίας και τα δύο αντίγραφα της 123 απλά είναι μια φθηνή αξιόπιστη σειρά; ;;
Το ποσό που μπορείς να διαθέσεις είναι το πιο καθοριστικό.
Bellmonte δεν είχα, μόνο την έχω περιεργαστεί καλά. Μου άφησε πολύ καλή εντύπωση, αλλά δεν αμφισβητώ ότι λένε οι άλλοι συνάδελφοι.
Το ίδιο και η pasion.
Για τη vitoria έχω πολύ καλή εικόνα, γιατί την έχω αγοράσει 2 φορές. Και την παλιά και την καινούργια. Είναι άψογη σε όλα, εκτός από τη βαφή (όχι η ντελούξ, οι απλές που είχα)
 
Τραγικό δεν είναι.. απλά. Το ήθελα ποιο εξειδικευμένο..
Ας πούμε 3κιλα..
Επομισα αλλά όπλα η λάβει της μοντελφεδρο22 μου άρεσε πολύ..
Ουτε θα το πουλήσω ούτε τίποτα.. απλά σκέφτομαι ένα 2ρο όπλο πχι ότι το εχ και ανάγκη φυσικά.
Σε μεταχειρισμενο μπορείς να βρεις μια benelli raffaello crio, το πρώτο όπλο που πήρα, 66cm κάνη, 3 κιλά βαρος και πολύ καλό ζύγισμα. Το έχω 21 χρόνια ούτε μια εμπλοκή η ζημιά μόνο λίγο λαδάκι πού και πού στο κλείστρο . Για καινούριο της ίδιας κατηγορίας θα πρέπει νά βάλεις το χέρι λίγο πιο βαθιά στην τσέπη...
 
Σε μεταχειρισμενο μπορείς να βρεις μια benelli raffaello crio, το πρώτο όπλο που πήρα, 66cm κάνη, 3 κιλά βαρος και πολύ καλό ζύγισμα. Το έχω 21 χρόνια ούτε μια εμπλοκή η ζημιά μόνο λίγο λαδάκι πού και πού στο κλείστρο . Για καινούριο της ίδιας κατηγορίας θα πρέπει νά βάλεις το χέρι λίγο πιο βαθιά στην τσέπη...
Είδα 3ης που έχουν φίλοι και την Evo ίδια κατηγορία με το δικό σε αίσθηση
 
Έχει φίλος την super 90 extra light σε 66εκ σταθερό 3* με 70αρα θαλάμη. Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Ωραίο όπλο γενικά. Το βάρος της είναι όνειρο για περπάτημα. Το μόνο μείον του συγκεκριμένου είναι στο περπατητό για τσίχλες που κατά κανόνα ρίχνεις πολλά φυσίγγια με ενοχλούσε η ανάκρουση της ακόμα και με 32γρ. Αυτό βέβαια είναι δική μου άποψη και κάποιον άλλον μπορεί να μην τον ενοχλεί καθόλου.
 
Έχει φίλος την super 90 extra light σε 66εκ σταθερό 3* με 70αρα θαλάμη. Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Ωραίο όπλο γενικά. Το βάρος της είναι όνειρο για περπάτημα. Το μόνο μείον του συγκεκριμένου είναι στο περπατητό για τσίχλες που κατά κανόνα ρίχνεις πολλά φυσίγγια με ενοχλούσε η ανάκρουση της ακόμα και με 32γρ. Αυτό βέβαια είναι δική μου άποψη και κάποιον άλλον μπορεί να μην τον ενοχλεί καθόλου.

Και εμένα πλεον με ενοχλούν τα αδράνειας σε πολλές τουφεκιές

Για πέρδικα μπεκάτσα όμως γουστάρω
 
Έχει φίλος την super 90 extra light σε 66εκ σταθερό 3* με 70αρα θαλάμη. Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Ωραίο όπλο γενικά. Το βάρος της είναι όνειρο για περπάτημα. Το μόνο μείον του συγκεκριμένου είναι στο περπατητό για τσίχλες που κατά κανόνα ρίχνεις πολλά φυσίγγια με ενοχλούσε η ανάκρουση της ακόμα και με 32γρ. Αυτό βέβαια είναι δική μου άποψη και κάποιον άλλον μπορεί να μην τον ενοχλεί καθόλου.
Με ιδιογομωση 24 - 28 γραμμαρια θα ειναι ονειρο!
 
Και εμένα πλεον με ενοχλούν τα αδράνειας σε πολλές τουφεκιές

Για πέρδικα μπεκάτσα όμως γουστάρω
Ερχόμενος από super pose και πλέον με καραμπίνα αερίων τα αδρανείας δεν μου άρεσαν καθόλου σαν αίσθηση της ανάκρουσης. Όσα και να δοκίμασα ένιωθα σαν να "κλωτσάει 2 φορές" το όπλο κατά την τουφεκιά. Σκέψου σε πολλές τουφεκιές όπως στο περπατητό τσίχλας που κυνηγάω πολύ. Δεν είναι αυτό το απότομο κοφτό κλώτσιμα του δίκαννου. Στο δίκαννο είχα το κλασικό πέλμα από βακελίτη και δεν ένιωσα ποτέ ενόχληση. Η αερίου είναι απόλαυση για αυτό και κατέληξα σε αυτό το σύστημα λειτουργίας.
 
Back
Top