Σκέφτομαι να αγοράσω...

Ευχομαι να το χαρεις για πολλα χρονια εσυ και μετα μαζι με τον εγγονο και το δισσεγγονο!
(Παντως, ο πωλητης επρεπε να στο δωσει στην καλυτερη δυνατη τιμη τωρα. Το χρηματικο δεν ειναι το πρωτο ζητουμενο σε αυτην την περιπτωση)
 
Το όπλο στην οπτική κατάσταση που βρίσκεται δεν είναι για τα χρήματα που ζητάει ο πωλητής.
Ο Γιώργος θα το αποκτήσει,αν το αποκτήσει για άλλους λόγους!
Αυτό που λέει ο Μυρος είναι μια πραγματικότητα.
Δεν σώζεται κάνεις μας με 100-200-300€.
Αν αποκτηθεί και σενιαριστει όπως πρέπει,ότι λέμε τώρα δεν θα έχει καμία σημασία!
Θα μετράει η χαρά και το χαμόγελο του ιδιοκτήτη!🙂
 
Αν μου επιτρέπεις Ηρακλή να σου πω κάποια πράγματα.
Επειδή το συγκεκριμένο όπλο το είχε αγοράσει καινούργιο ο μακαρίτης ο πατέρας μου σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι δουλεμένο όσο νομίζεις λόγω του ότι ήταν δεύτερο όπλο και έβγαινε το πολύ 3-4 φορές το χρόνο για κυνήγι έως που έφυγε από κοντά μας το 1981. Εκτοτε το κυνήγησα εγώ κάποιες φορές και από την στιγμή που το έδωσα λόγω νεανικής απερισκεψίας το όπλο έχει κυνηγήσει ορτύκι και μπεκάτσα το πολύ 10 φορές.
Τα ξύλα ομολογουμένως έχουν κάποιες αβαρίες όχι βέβαια κάτι το φοβερό αλλά τα μηχανικά μέρη, ο καθρέπτης της βάσης όπως και η βάση καθώς και οι κάννες είναι σε άριστη κατάσταση.
Και στα λέω αυτά αφήνοντας στην άκρη το συναισθηματικό κομμάτι αλλά μόνο γεγονότα που τα έζησα στο ίδιο σπίτι.
Συγνώμη για την φλυαρία μου.
Και βεβαια σου επιτρεπω και δεν χρειαζεσαι και αδεια.....εσυ το ξερεις καλιτερα............
Αυτα που φαινωνται απο τις φωτο μου εκαναν αρνητικη εντυπωση για οπλο που εχει κανει πολυ λιγα κυνηγια.......μαλον δεν ετυχε της σωστης χρησης και προσοχης απο τους επομενους κατοχους........οπως και να εχει ειναι πολυ αξιολογο οπλο και αξιζει μιας περιποιησης ετσι ωστε να ζωντανεψουν τα πολυ ωραια ξυλα που εχει.......με το καλο να το αποκτησεις παλι και να το εχεις αναμνηση απο τον πατερα σου!!!!
 
Για τα falco τα 36αρια έχεις κάποιος άποψη ;
Το έχω σε μονοκανο.
Τσοκαρισμα φουλ.
Μια χαρά τουφεκακι,με ωραιότατες καταβολές σε μικροπουλα(τσίχλες,κοτσύφια,σιταρηθρες)με γομωσεις 12-14 γρμ.
Έως και 30μ με #9-10,κανένα παράπονο!🙂
5-6 τρυγόνια που έτυχαν στα 20-25μ,έπεσαν.
Θέλει βαρος στην πάπια,επειδή πισοβαριζει έντονα.kontakia (220).jpg
(Τα ξύλα δεν είναι "μαμά")
 
Back
Top