Άρβυλα ( Αγορά )

Αυτό που είδα με τα Salomon που αγόρασα τελευταία είναι ότι με πολύ νερό κάτω,αισθάνεσαι μια υγρασία στα πόδια στην πάνω μεριά που σημαίνει ότι κάτι περνάει από την γλώσσα.
Κατά τ'αλλα,ενώ φαίνεται σκληρό αρβυλο,είναι πολύ πολύ άνετο στο περπάτημα όπως και σε στατικό κυνήγι.
Κρατάνε ζεστά τα πόδια.
 
Αυτό που είδα με τα Salomon που αγόρασα τελευταία είναι ότι με πολύ νερό κάτω,αισθάνεσαι μια υγρασία στα πόδια στην πάνω μεριά που σημαίνει ότι κάτι περνάει από την γλώσσα.
Κατά τ'αλλα,ενώ φαίνεται σκληρό αρβυλο,είναι πολύ πολύ άνετο στο περπάτημα όπως και σε στατικό κυνήγι.
Κρατάνε ζεστά τα πόδια.
μπεκατσοπαντελονο η γκετες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
 
Καλησπέρα σας.
Έχετε άποψη για το παρακάτω Solomon; είναι για λογαριασμου φίλου. Προορίζεται για κυνήγι μπεκάτσας σε δάσος και βάτα και ελάχιστα σε πέτρα. Θέλει ένα ελαφρύ και όσο γίνεται ανθεκτικό αρβυλο.
View attachment 85735
Καλησπέρα,

Τα συγκεκριμένα τα έχω στην κατοχή μου από το 2020. Πολύ άνετο και ελαφρύ παπούτσι, μέχρι και σήμερα δεν έχει παρουσιάσει κάποια φθορα σημαντική εμφανισιακά πέρα από τις σόλες που έχουν αρχίσει να δείχνουν σημάδια από τα χλμ. Ηχρήση τους ήταν μόνο σε πεζοπορίες και κυνήγι (είτε τσίχλα, είτε μπεκάτσα, είτε αγριογούρουνα). Τα πρώτα 2 χρόνια χρήσης, τόσο σε κυνήγι όσο και σε πεζοπορίες (Όλυμπος 2 φορές, Δρακόλιμνη 3 φορές κα )ήταν εξαιρετικά και σε θέμα αδιαβροχοποίησης. Στη συνέχεια κάποια στιγμή και μετά από καθάρισμα που τους έκανα με πιεστικό (μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός) αρχισαν να βάζουν νερό, οπότε πλέον τα χρησιμοποιώ όταν ο καιρός είναι καλός. Αλλά πραγματικά θεωρώ οτι αξίζουν τον κόπο και είναι όντως πολύ άνετα για πολύωρο περπάτημα. Να σημειώσω εδώ ότι δεν τα είχα περιποιηθεί ποτέ με τίποτα (μόνο καθάρισμα από λασπη). Ουτε σπρεί ούτε λίπος ούτε τίποτα. Πλεόν τα περνάω με ένα κεράκι και αρχίζουν να βάζουν νερό μετά από κανα 2ωρο.
 
100% μουφα!
Έκανα και γω μια κίνηση με ρίσκο πήρα από e bay τα crispi nevada από ιταλικό σαιτ με 275ε με.μεταφορικα διάβασα 90 καλα σχόλια για τον πωλητή αλλά μέχρι να ρθουν να τα δω κρατάω μικρό καλάθι κάτω από 370 εδώ δε τα βρισκα όπως έχω ξαναγράψει...τη βελάκια την έκανα τότε που πήρα τα μειντλ ροκ 280 και τα Νεβάδα έκαναν 300 μετά πέταξε τ πουλάκι...
 
Χαζεύοντας να περάσει η ώρα βρήκα αυτό, ισχύουν όντως τόσο μεγάλες εκπτώσεις;View attachment 85886
Αυτό είναι να σου περισσεύουν τα 100 καξ να πεις θα πάρω ένα ζευγάρι να δω αν και τι θα στείλουν αλλά νομίζω αυτοί οι πονηριαρηδες δεν δουλεύουν αντικαταβολη
 
Το Νεβάδα είναι κορυφεο μποτάκια
Τα χα νικο τα μόνα π βγάλαν 2 σεζόν περδικα και δεν τρυπησαν και έβγαλα άλλες 2 σολιασμενα ακόμα τα χω και θα τα βάλω ξανά αλλά τα χα παρει ούτε 260 μετά τη πάτησα με τα ροκ που μου φάνηκαν πιο γερά και τη πάτησα δεν τα βρήκαμε ποτέ και τα χάρηκα σε ένα φίλο μετά από 1 2 φόλες είπα να δοκιμάσω και το e bay
 
100% μουφα!
Έκανα και γω μια κίνηση με ρίσκο πήρα από e bay τα crispi nevada από ιταλικό σαιτ με 275ε με.μεταφορικα διάβασα 90 καλα σχόλια για τον πωλητή αλλά μέχρι να ρθουν να τα δω κρατάω μικρό καλάθι κάτω από 370 εδώ δε τα βρισκα όπως έχω ξαναγράψει...τη βελάκια την έκανα τότε που πήρα τα μειντλ ροκ 280 και τα Νεβάδα έκαναν 300 μετά πέταξε τ πουλάκι...
Παναγιώτη αν τα πλήρωσες με PayPal δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα
 
Back
Top