Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Καθόλου απλά έχω την απορια
Κλείνουν με ρίσκο και προσεκτική δουλειά αλλά δε θα κερδίσεις κάτι ίσως από κατανομή και αναπήδηση στομίου χάσεις κιόλας αλλά εάν είναι το ντουφέκι μικρότερο των 71 εκ και δε φοράς ωτοασπιδες μπορεί να κερδίσεις μακροζωία στην ακοή .Στο λέω για είχα 3 όπλα με πορτινγκ και αυτό που έχω τώρα πάλι εχει πορτινγκ 4 άρτο.Μπαινεις σε δύσκολα μονοπάτια που θα χρειαστείς χρήμα επαναβαφες γυάλισμα τα έσω έξω κτλ
 
Κλείνουν με ρίσκο και προσεκτική δουλειά αλλά δε θα κερδίσεις κάτι ίσως από κατανομή και αναπήδηση στομίου χάσεις κιόλας αλλά εάν είναι το ντουφέκι μικρότερο των 71 εκ και δε φοράς ωτοασπιδες μπορεί να κερδίσεις μακροζωία στην ακοή .Στο λέω για είχα 3 όπλα με πορτινγκ και αυτό που έχω τώρα πάλι εχει πορτινγκ 4 άρτο.Μπαινεις σε δύσκολα μονοπάτια που θα χρειαστείς χρήμα επαναβαφες γυάλισμα τα έσω έξω κτλ
Και μετά την παντρεύεσαι,Καλύτερα πούλημα , ανταλλαγή ότι σε συμφέρει.
 
Είμαι ο πρώτος που είναι εναντίον σε κάθε μη αναστρέψιμη παρέμβαση στη κανη του όπλου.παρολα αυτά τόλμησα το porting στο μπαικαλ με 18,2 αυλούς 1-3 τσοκ σταθερά και 1,5 ποντο κώνο.η διαφορά παιδιά υπάρχει και στην αναπήδηση και στην ανάκρουση.εστω και ελάχιστη αλλά είναι εκει
 
Είμαι ο πρώτος που είναι εναντίον σε κάθε μη αναστρέψιμη παρέμβαση στη κανη του όπλου.παρολα αυτά τόλμησα το porting στο μπαικαλ με 18,2 αυλούς 1-3 τσοκ σταθερά και 1,5 ποντο κώνο.η διαφορά παιδιά υπάρχει και στην αναπήδηση και στην ανάκρουση.εστω και ελάχιστη αλλά είναι εκει
Έτσι. .shake hands. Είναι σαν να ρίχνεις με άλλο όπλο, και της πρώτες τουφεκιές το κοιτάς, και λες κάτι έπαθε, ενώ είναι το ίδιο όπλο.
 
Ευριπιδη είδες διαφορά κ στον ήχο της τουφεκιάς?
Βεβαίως αυτό σε καμία περιπτωση δεν αποτελεί μειονέκτημα όπως αρκετοί νομίζουν κ αυτό γιατί παντοτε πρεπει να φοράμε ωτοασπίδες.....
Όχι Τάσο.απλα τώρα πραγματικά με από 28 ως 32 γραμ είναι σα να ρίχνω με άλλο όπλο φιλε
 
Ευριπιδη είδες διαφορά κ στον ήχο της τουφεκιάς?
Βεβαίως αυτό σε καμία περιπτωση δεν αποτελεί μειονέκτημα όπως αρκετοί νομίζουν κ αυτό γιατί παντοτε πρεπει να φοράμε ωτοασπίδες.....
Τάσο. Δεν έχω καταλάβει κάτι στον θόρυβο όταν ρίχνω εγώ, ότι δεν αντέχετε. Στον κουμπάρο μου που του την έδωσα, κυνηγουσαμε περπατητο για καψοραχεους, για να ακούσω όταν ρίχνει άλλος, στο τελείωμα του μπαμ ακούς και ένα ελαφρύ φύσημα, σαν σφύριγμα, κάπως έτσι. Εμένα μου αρέσει αυτό.
 
Είμαι ο πρώτος που είναι εναντίον σε κάθε μη αναστρέψιμη παρέμβαση στη κανη του όπλου.παρολα αυτά τόλμησα το porting στο μπαικαλ με 18,2 αυλούς 1-3 τσοκ σταθερά και 1,5 ποντο κώνο.η διαφορά παιδιά υπάρχει και στην αναπήδηση και στην ανάκρουση.εστω και ελάχιστη αλλά είναι εκει
Ευρι
Ηφαιστο;
 
Σε θυμάμαι πριν κάμποσα χρόνια....😇
Τώρα να το πω η να μην το πω???
Ε θα το πω..

Μονο Remington, Beretta κ τωρα monofranchi...

Και προηγουμένως..... :
"Αδελφέ δικαννο baikal κ Άγιος ο θεος τέρμα τα όπλα τώρα"...

Οχι πως το πιστεψα γιατί ξέρω τα χούγια του, αλλά μια ελπίδα την είχα ο καψερός.. .sarcastic. .sarcastic.
 
Τώρα να το πω η να μην το πω???
Ε θα το πω..

Μονο Remington, Beretta κ τωρα monofranchi...

Και προηγουμένως..... :
"Αδελφέ δικαννο baikal κ Άγιος ο θεος τέρμα τα όπλα τώρα"...

Οχι πως το πιστεψα γιατί ξέρω τα χούγια του, αλλά μια ελπίδα την είχα ο καψερός.. .sarcastic. .sarcastic.
Δεν υπάρχει ελπίδα!
 
Back
Top