BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Συζήτηση γίνεται αυτός δεν είναι ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ;Οταν κάποιος ρωτάει για ένα προϊόν, αν κάνει την δουλειά για την οποία προσφέρεται ,να μην πετάξει τα λεφτά του , απαντήσεις μπορεί να έχει και αρνητικές και θετικές.Η τελική απόφαση θα είναι δική του.
 
Last edited:
ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΗ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ…
Δεν είναι ακριβώς έτσι Ηλία για εμένα.
Ο πελάτης (για να κρίνει αν αξίζει να αγοράσει κάτι ή όχι) μπορεί και πρέπει να ζητά ότι πληροφορία θέλει από τον κατασκευαστή πριν προβεί στην αγορά.
Αν θα την πάρει είναι άλλο θέμα.
Δεν είναι υποχρεωμένος ο κατασκευαστής να την δώσει, αυτό δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται ή είναι λάθος να την ζητάμε.

Ποτέ δεν απαξίωσα τα Brain και πραγματικά είναι τσοκ με πρωτότυπη σχεδίαση. Σε αυτό συμφωνώ.

Απλά ζήτησα να δω μερικές δοκιμές πριν την πιθανή αγορά, γιατί κυνηγάω μόνο γουρούνια.
Αν κάποιος δεν θέλει να δει, δικό του θέμα.

Πάντως εγώ βλέπω τον ίδιο τον κ Ναυπλιώτη να μετέχει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε βίντεο για την προώθηση προϊόντων και να προσπαθεί να πείσει για το προϊόν του και τις βλητικές δυνατότητές του.
Αν τώρα ο Χρίστος το θεωρεί αυτό περιττό, είναι δικαίωμά του, δικό του είναι το μαγαζί και η πολιτική προώθησης και διαφήμισης που ακολουθεί.
Προφανώς θεωρεί ότι αυτό δεν βοηθά ή χρειάζεται τεράστιο χρόνο για να το υλοποιήσει, οκ πάμε παρακάτω.
 
Με ταμπέλα το "μα γι΄ αυτό το λόγο υπάρχουν τα fora, για να υπάρχει πληροφόρηση για τα προΐόντα κλπ" γίνεται προσπάθεια να ξεπλένονται και όλα τα άλλα που γράφονται από ανθρώπους που μόνο αυτό δεν έχουν στο νου τους.

- Βρείτε μου έστω ΜΙΑ ανάρτηση από τις τελευταίες 20 αναρτήσεις που να αναφέρεται σε κριτική προϊόντος μου, θετικά ή αρνητικά αδιάφορο.
- Βρείτε μου τώρα πόσες από τις ίδιες αναρτήσεις αναφέρονται αποκλειστικά σε εμένα προσωπικά, στον χαρακτήρα μου και μάλιστα με ειρωνικό και μειωτικό τρόπο.
0 - 8

Εγώ, το μόνο που έκανα ήταν να παραθέσω μία δοκιμή που είχα σε άμεση διάθεση όπως ζητήθηκε από μέλος του forum και τότε....αυτόματα έγινα έμπορος με ταπεινά κερδοσκοπικά κίνητρα!

Τηρώ με απόλυτο τρόπο το να δέχομαι κάθε κριτική για τα προϊόντα μου, θετική ή αρνητική, χωρίς κανένα απόλύτως σχόλιο. Μερικές φορές, όταν είναι (τεχνικά και μόνο) λάθος, απλά παραθέτω στοιχεία που να καταδεικνύουν την πραγματικότητα και αυτό για την σωστή ενημέρωση των μελών. Η δε ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ αρνητική κριτική είναι ίσως πιό χρήσιμη από κάθε άλλη καθώς μπορεί να σου δείξει κάτι που δεν το είχες σκεφτεί μέχρι τότε.

Τη προσωπικότητά μου όμως δεν την βάζω υπό τη κρίση ΚΑΝΕΝΟΣ, του αρέσουν - δεν του αρέσουν τα προϊόντα μου.
Τόσο απλά αλλά και τόσο ΑΠΟΛΥΤΑ.

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Και για εσένα ειδικά που "λεφτά βγάζει" και θέλεις δοκιμές, πάρε μία (τη μόνη ever) δοκιμή που δημοσίευσε κάποτε ο Muller, έτσι για να εμπεδώσεις πόσο καλύτεροι είναι οι άλλοι από την BRAIN. Αυτός να δεις τι λεφτά βγάζει από κάτι κοθώνια που ακούνε Muller και φτιάχνονται.
Λοιπόν, πως σου φαίνεται η δοκιμή, διαφωτιστική;;; (την έχει ζωγραφίσει μόνος του με μαρκαδόρο;; σώπα ρε, λες; )


View attachment 73120


Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Δεν έχω δει αυτό το "πράγμα" στο site του, ποτέ.
Σε ποιό site το βρήκες ?
Στο trapshooters μόνο το βρήκα ... αν το είχε βάλει, κατάλαβε το λάθος του και το έβγαλε 🤣

Έχεις δει πόσα βίντεο έχει βγάλει ?
Έχει βάλει και συνδρομή για να δεις τα βίντεό του στο site του 24,95$ ... πουλάει "γνώση".

Muller ούτε έχω ούτε θα πάρω ...

1686391995666.png
 
Last edited:
Συζήτηση γίνεται αυτός δεν είναι ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ.Οταν κάποιος ρωτάει για ένα προϊόν, αν κάνει την δουλειά για την οποία προσφέρεται ,να μην πετάξει τα λεφτά του , απαντήσεις μπορεί να έχει και αρνητικές και θετικές.Η τελική απόφαση θα είναι δική του.
Δεν είναι ακριβώς έτσι Ηλία για εμένα.
Ο πελάτης (για να κρίνει αν αξίζει να αγοράσει κάτι ή όχι) μπορεί και πρέπει να ζητά ότι πληροφορία θέλει από τον κατασκευαστή πριν προβεί στην αγορά.
Αν θα την πάρει είναι άλλο θέμα.
Δεν είναι υποχρεωμένος ο κατασκευαστής να την δώσει, αυτό δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται ή είναι λάθος να την ζητάμε.

Ποτέ δεν απαξίωσα τα Brain και πραγματικά είναι τσοκ με πρωτότυπη σχεδίαση. Σε αυτό συμφωνώ.

Απλά ζήτησα να δω μερικές δοκιμές πριν την πιθανή αγορά, γιατί κυνηγάω μόνο γουρούνια.
Αν κάποιος δεν θέλει να δει, δικό του θέμα.

Πάντως εγώ βλέπω τον ίδιο τον κ Ναυπλιώτη να μετέχει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε βίντεο για την προώθηση προϊόντων και να προσπαθεί να πείσει για το προϊόν του και τις βλητικές δυνατότητές του.
Αν τώρα ο Χρίστος το θεωρεί αυτό περιττό, είναι δικαίωμά του, δικό του είναι το μαγαζί και η πολιτική προώθησης και διαφήμισης που ακολουθεί.
Προφανώς θεωρεί ότι αυτό δεν βοηθά ή χρειάζεται τεράστιο χρόνο για να το υλοποιήσει, οκ πάμε παρακάτω.
Ότι έχει να κάνη με φυσηγγια / οπλα/ τσοκ … ολλα είναι σχετικά κάτι που αρεση σε εσένα εμένα μου είναι άχρηστο .. εδώ αγωρασαμε φυσηγγια εμπορίου που έγραφαν η γράφουν ακόμα δεν ξέρω.. ότι κάνουν για ολλους τους καιρούς … μακριές απόστασης και αλλά τέτοια.. δεν μπορεί ο έμπορας να κάνη δοκιμές με ολλα τα οπλα της αγωρας για να δεις εσυ η εγώ αν όντος είναι έτσι… τέλος παντός όταν αναφερόμαστε σε επαγγελματίες του χώρου μας καλό θα είναι να είμαστε ποιο προσεκτικοί όλλοι μας
 
Όταν χρησιμοποιούμε τα φόρα για να πουλάμε είναι καλά ,όταν αρχίσει και γίνεται κριτική μας πειράζει λέμε ότι δεχόμαστε προσωπική επίθεση , θέλουμε η παρέα κυνηγών που συζητάει για το προϊόν μας να είναι υψηλού επιπέδου για να το (πιάσει στο στόμα της)οκ συνέχισε έτσι .Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές .....που πουλάνε ελπίδες.Κι όπως έγραψε κι ένας άνθρωπος με παντελόνια (αυτά γράφουμε και δεν μπορούμε να σταυρώσουμε διαφήμιση).
 
Συγνωμη που παρεμβαίνω …. Αλλά θα Πάρο την θέσει του εμπόρου και του κάθε εμπόρου που πλασαρη ένα προϊόν στην αγωρα ο άνθρωπος δεν υποχρέωσε κανεναν να το αγοραση λογικο σε κάποιους να αρεση και σε κάποιους οχι δεν χρειάζεται να απαξιώνουμε τίποτα επηδει εμάς δεν μας σας αρεση..θα σας άρεσε να κάνουν για σας το ίδιο με ότι ασχολείται ο καθένας οχι βέβαια…είναι κρίμα να μιδενηζουμε της γνώση και τον κόπο άνθρωπον.. ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΗ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΩΡΑΖΟΥΜΕ…ολλα τα αλλά είναι απλά δικαιολογίες.. Υ.Γ (δεν με έβαλε κανένα κέντρο η μιστηκη υπηρεσία να γραψω!!!!ούτε έχω αγοράσει ποτέ το συγκεκριμένο προϊόν)
Ουτε εγω εχω αγορασει τσοκ ,εχουν φιλοι μου ομως .Μονο και μονο που σου λεει αν δεν σου κανει στειλτο μου πισω φτανει .Εγω εκανα τις παραγγελιες των φιλων μου που εμειναν ευχαριστημενου και εμενα μου ειπε δοκιμαστετα και αν δεν στειλτε τα πισο
 
Σωστά, τι να σου πει εσένα η Φυσική; άμα λάχει την ξαναγράφεις.
Δεν ξαναγράφω φυσική εγώ.
Δεν είδα να πείθεται κανένας στο shotgunworld για την "δική σου φυσική" πάντως.
Τα τσοκ μου είναι ότι πιό πρωτότυπο και καινοτόμο έχει εμφανιστεί στον τομέα των τσοκ εδώ και δεκαετίες (λένε άλλοι, όχι εγώ) αλλά εγώ δεν έχω ιδέα από τσοκ. Βρε συ, τι τυχερός που ήμουνα και χωρίς να έχω ιδέα από τσοκ εφηύρα και σχεδίασα το choke-in-choke στη τύχη!
Είναι καινοτόμα, σε αυτό συμφωνώ.
Ώστε εσύ είσαι ο Έλλην που συζητιέται στις διεθνείς εκθέσεις σπό τους κατασκευαστές τσοκ και που όλοι φοβούνται μην τους γράψεις;
Ακριβώς.
Μάλλον δεν θα έφτασαν τα γράμματά σου, χάλια τα ταχυδρομεία... Ξαναγράψε τους, τα περιμένουν.
Μέχρι και η Benelli δεν μου απαντάει, φαντάσου τι ζητάω και τι τους σέρνω 🤣
Η ισχύς εν τη ενώσει! Το μέτωπο των γνωστών haters, ξυνισμένων και τοξικών παραμένει αρραγές, συνεχίστε έτσι, αυτές είναι οι μικροχαρές της ζωής.
Όταν κάποιος σου ζητάει κάτι, μετέτρεψέ το σε πλεονέκτημα μην τον στολίζεις με κοσμητικά επίθετα.
Και δεν εννοώ τον Pantelist. Απλά ξανασκέψου τι σημαίνει να ζητάει κάποιος πληροφορίες για το BR, να αναρτάς άμεσα διαθέσιμη δοκιμή και να σου καταλογίζει "ειδικός του χαρτονιού" (υποφέρουν από αυτό το είδος όλα τα fora παγκοσμίως) ανεπάρκεια σε στοιχεία "καθώς αυτός δίνει δωρεάν" ενώ εγώ "πουλάω τα τσοκ μου και βγάζω λεφτά".
Ευχαριστώ για το ειδικός του χαρτονιού, μου αρέσει.
Με μια δοκιμή που διέθεσες πραγματικά πιστεύεις ότι βγαίνει συμπέρασμα ?

Το ότι "πουλάς τα τσοκ και βγάζεις λεφτά" τι δουλειά έχει και το αναφέρεις ?
Δοκιμές σου ζήτησα (και όχι μόνο από εσένα), δεν τις θεωρείς απαραίτητες ή πολυέξοδες, οκ δεκτό.
Δεν συμφωνώ μαζί σου ότι αυτά θα έπρεπε να κάνουν οι επαγγελματίες του χώρου, τη δε άποψή του θα μπορούσε να την εκφράσει χωρίς υποβόσκουσες προσβολές που αναγνώριζε από μόνος του ("...όσο και να στεναχωρεί").
Το πως το "...όσο και να στεναχωρεί" το θεωρείς "υποβόσκουσα προσβολή" μόνο εσύ το ξέρεις.
Πάντως εσύ με στόλισες στα ίσια, οπότε είμαστε πάτσι.
Ζητάω λοιπόν και την ανάλογη διαφοροποίηση στην αντιμετώπιση.
Και εμείς το δικαίωμα να εκφράζουμε άποψη και να ζητάμε πληροφορίες.
Κανένας δεν είπε ότι δεν φτιάχνεις σωστά τσοκ. Ξεκόλλα.
Επιπλέον πληροφορίες ζητάμε και αντ' αυτού εισπράτουμε χαρακτηρισμούς.
 
Last edited:
Για να μην ψαχνόμαστε.
https://oplognosia.com/?p=11058
Εγώ πάλι θα έλεγα να ψαχτούμε λίγο:

Για δες την πάνω τουφεκιά πόσο οβάλ μακρόστενη στον κάθετο άξονα είναι, σε σχέση με την κάτω που είναι κανονική κυκλική. Αμφιβάλω δε κατά πόσο είναι ίδιας σύσφιγξης (ούτε καν αναφέρεται κάτι τέτοιο αλλά δες πυκνότητα η πάνω σε σχέση με την κάτω).
Το να παραθέτεις φωτό δεν σημαίνει τίποτα αν δεν ξέρεις να τις "διαβάσεις", έστω επιφανειακά.
Δοκιμή της πλάκας στη κυριολεξία.

Τελείως πρόχειρη και απλουστευτική προσέγγιση που προκύπτει από κάτι που έκανε κάποιος κάποτε με μία παλιά καραμπίνα. Το "σφυρί - χωνί" δεν....

Άλλες χιλιάδες δοκιμές επί δεκαετίες και από πολυάριθμους, πολύ έμπειρους και έγκριτους βλητικούς, με τον κλασσικό επιστημονικό πειραματικό τρόπο (αλλαγή μίας παραμέτρου τη φορά για παρατήρηση του τι / πως / πόσο επηρεάζει αυτή η παράμετρος) έχουν αποδείξει πέρα από κάθε αμφιβολία πως οι διαφορές εσωτερικού προφίλ στα τσοκ (ίδιας διαμέτρου εξόδου) επηρεάζουν σε τεράστιο βαθμό την απόδοση.

Συμπαθώ πραγματικά τον Νικήτα (και ίσως είμαι και από τους πρώτους που του έβαλαν διαφήμιση όταν έβγαλε το Κυνήγι και Σκοποβολή εκεί στα τέλη των ΄80).
Τώρα δεν βάζω πουθενά, εδώ ήρθα ως sponsor, κάτι που μερικοί το ξεχνάνε και έχω κατηγορηθεί κιόλας γι΄ αυτό.

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes

ΥΓ Περιέργως, στο περί ου ο λόγος άρθρο περιέχεται κάτι πολύ σωστό που αξίζει να τονίσω :
"Αν το παράλληλο τμήμα του τσοκ είναι μακρύ τότε παύει να δρα σαν τσοκ και δρα σαν μια πρόσθετη κάννη χωρίς τσοκ" Το έχω αναφέρει κάποτε εδώ μέσα με το όνομα που του έδωσα "μνήμη της γόμωσης". Το έχω βρει μετά από πολλές δοκιμές και χρησιμοποιήσει μερικώς στη σχεδίαση των BRAIN.
 
- Βρείτε μου έστω ΜΙΑ ανάρτηση από τις τελευταίες 20 αναρτήσεις που να αναφέρεται σε κριτική προϊόντος μου, θετικά ή αρνητικά αδιάφορο.
ΟΚ, πάμε στο δια ταύτα λοιπόν.
Γιατί να επιλέξω BR ανάμεσα σε τόσα διαφορετικά τσοκ για δράμια που κυκλοφορούν εξειδικευμένα ή απλά.
Τι το διαφορετικό ή το επιπλέον προσφέρουν τα BR ?

Νομίζω ότι αυτή είναι η πρώτη ερωτηση που θα σου έκανε ο καθένας.
Τη προσωπικότητά μου όμως δεν την βάζω υπό τη κρίση ΚΑΝΕΝΟΣ, του αρέσουν - δεν του αρέσουν τα προϊόντα μου.
Τόσο απλά αλλά και τόσο ΑΠΟΛΥΤΑ.
Όλοι μας, όχι μόνο εσύ (για την προσωπικότητα).
Δεν μπορώ να κρίνω αν μου αρέσει ένα προϊόν από την εμφάνιση, specs δεν υπάρχουν.
Για αυτό ζητάω περισσότερες πληροφορίες.
 
Ουτε εγω εχω αγορασει τσοκ ,εχουν φιλοι μου ομως .Μονο και μονο που σου λεει αν δεν σου κανει στειλτο μου πισω φτανει .Εγω εκανα τις παραγγελιες των φιλων μου που εμειναν ευχαριστημενου και εμενα μου ειπε δοκιμαστετα και αν δεν στειλτε τα πισο
Αυτό είναι πολύ καλό αλλά δεν έχω δει να γράφεται στο site
https://brainchokes.com/el/sixnes-erotiseis/
Δείξτε μου που το γράφει ...

Αν ισχύει ας το επιβεβαιώσει με την προϋπόθεση ότι επιστρέφεται πλήρως το ποσό, όχι ότι μένει στον λογαριασμό για επόμενη αγορά.
 
Αυτό είναι πολύ καλό αλλά δεν το έχω δει να γράφεται στο site
https://brainchokes.com/el/sixnes-erotiseis/
Δείξτε μου που το γράφει ...

Αν ισχύει ας το επιβεβαιώσει με την προϋπόθεση ότι επιστρέφεται πλήρως το ποσό, όχι ότι μένει στον λογαριασμό για επόμενη αγορά.
Αν ισχύει κάτι τέτοιο, θα είναι η απόλυτη εγγύηση ,του θετικού αποτελέσματος ‼️
 
Άλλες χιλιάδες δοκιμές επί δεκαετίες και από πολυάριθμους, πολύ έμπειρους και έγκριτους βλητικούς, με τον κλασσικό επιστημονικό πειραματικό τρόπο (αλλαγή μίας παραμέτρου τη φορά για παρατήρηση του τι / πως / πόσο επηρεάζει αυτή η παράμετρος) έχουν αποδείξει πέρα από κάθε αμφιβολία πως οι διαφορές εσωτερικού προφίλ στα τσοκ (ίδιας διαμέτρου εξόδου) επηρεάζουν σε τεράστιο βαθμό την απόδοση.
Μπορείς να αναφέρεις πηγές, με ενδιαφέρει.

Αντιγράφω από το site σου τα κόκκινα.
Μου κάνει εντύπωση το "ΟΛΑ είναι πανομοιότυπα" αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου.

Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ BRAIN και συμβατικών τσοκ;
Τα συμβατικά σχέδια είναι δύο: κωνικό ή κωνικό – παράλληλο. Τελεία και παύλα. Ολοι οι κατασκευαστές τσοκ παράγουν ακολουθώντας ένα από τα δύο σχέδια, χωρίς καμμία εξαίρεση. Μερικοί ισχυρίζονται ότι τα τσοκ τους είναι καλύτερα από των άλλων εξαιτίας της «ειδικής σχδίασης» ή «γεωμετρίας», αλλά κανείς δεν λέει πως ή που διαφέρουν τα τσοκ τους από όλα τα άλλα. Απλά τα δηλώνουν ως … «τα καλύτερα» (και μερικοί ακόμα και «καλύτερα στον κόσμο»!)
Όμως, μετρώντας τα με τα ειδικά εργαλεία, μπορεί να δει κανείς ότι ΟΛΑ είναι πανομοιότυπα. Εάν κάνετε δοκιμές σε χαρτιά με καλλυμένα τα ονόματα των κατασκευαστών των τσοκ που χρησιμοποιήσατε, δεν θα μπορείτε να ξεχωρίσετε ποιό τσοκ χρησιμοποιήθηκε κάθε φορά καθώς όλα αποδίδουν πάνω – κάτω το ίδιο χωρίς να ξεχωρίζει κανένα. Είναι γνήσια διαφημιστική υπερβολή, ρίξτε μιά ματιά και στα σχετικά forums.
Tα τσοκ ΒΡΑΙΝ είναι τα μόνα που έχουν το μοναδικό, καινοτόμο εσωτερικό προφίλ “Choke in Choke” («Τσοκ μέσα στο Τσοκ») που τα ξεχωρίζει από όλα τα συμβατικά με τα συνεπαγόμενα πλεονεκτήματα.
 
Αν ισχύει κάτι τέτοιο, θα είναι η απόλυτη εγγύηση ,του θετικού αποτελέσματος ‼️
πχ
https://trulockchokes.com/trulock_guarantee.html
Μερικοί το γράφουν ξεκάθαρα ...

Ιf for any reason you are not satisfied with our product within 60 days from the date of purchase it can be returned to us for exchange or refund of the purchase price.

Τrulock ούτε έχω ούτε σκοπεύω να πάρω.
Εδώ γιατί να γίνεται στο μιλητό ?
 
Αυτό είναι πολύ καλό αλλά δεν έχω δει να γράφεται στο site
https://brainchokes.com/el/sixnes-erotiseis/
Δείξτε μου που το γράφει ...

Αν ισχύει ας το επιβεβαιώσει με την προϋπόθεση ότι επιστρέφεται πλήρως το ποσό, όχι ότι μένει στον λογαριασμό για επόμενη αγορά.
Βασίλη όντως το έχω δεί, μη με ρωτήσεις που, δεν θυμάμαι. Και όχι μόνο αυτό, θυμάμαι περιπτώσεις, όπου προς τιμήν του έχει αντικαταστήσει δωρεάν τσοκ με άλλο σπείρωμα μετά από αλλαγή όπλου, νομίζω και για αλλαγή χρώματος-δεν νομίζω ότι το κάνουν πολλοί αυτό. Το σωστό να λέγεται, όπως και το λάθος...
 
Μπορείς να αναφέρεις πηγές, με ενδιαφέρει.

Αντιγράφω από το site σου τα κόκκινα.
Μου κάνει εντύπωση το "ΟΛΑ είναι πανομοιότυπα" αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου.

Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ BRAIN και συμβατικών τσοκ;
Τα συμβατικά σχέδια είναι δύο: κωνικό ή κωνικό – παράλληλο. Τελεία και παύλα. Ολοι οι κατασκευαστές τσοκ παράγουν ακολουθώντας ένα από τα δύο σχέδια, χωρίς καμμία εξαίρεση. Μερικοί ισχυρίζονται ότι τα τσοκ τους είναι καλύτερα από των άλλων εξαιτίας της «ειδικής σχδίασης» ή «γεωμετρίας», αλλά κανείς δεν λέει πως ή που διαφέρουν τα τσοκ τους από όλα τα άλλα. Απλά τα δηλώνουν ως … «τα καλύτερα» (και μερικοί ακόμα και «καλύτερα στον κόσμο»!)
Όμως, μετρώντας τα με τα ειδικά εργαλεία, μπορεί να δει κανείς ότι ΟΛΑ είναι πανομοιότυπα. Εάν κάνετε δοκιμές σε χαρτιά με καλλυμένα τα ονόματα των κατασκευαστών των τσοκ που χρησιμοποιήσατε, δεν θα μπορείτε να ξεχωρίσετε ποιό τσοκ χρησιμοποιήθηκε κάθε φορά καθώς όλα αποδίδουν πάνω – κάτω το ίδιο χωρίς να ξεχωρίζει κανένα. Είναι γνήσια διαφημιστική υπερβολή, ρίξτε μιά ματιά και στα σχετικά forums.
Tα τσοκ ΒΡΑΙΝ είναι τα μόνα που έχουν το μοναδικό, καινοτόμο εσωτερικό προφίλ “Choke in Choke” («Τσοκ μέσα στο Τσοκ») που τα ξεχωρίζει από όλα τα συμβατικά με τα συνεπαγόμενα πλεονεκτήματα.
Χάθηκε το πράσινο❓για πες τώρα ,ποια είναι τα ειδικά εργαλεία ❓❓❓❓
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top