Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ε όχι και για τα μπάζα. 25cm ανοιγμα μια χαρα ειναι. Ποσο ποιο στενο να βγει ?

Δεν ειναι για την ''μαζεμενη'' τουφεκια...Σε πολλους γουρουναδες δεν αρεσει...την θελουν ποιο ανοιχτη..
Εγω παλι λεω...ανοιχτε τσοκ...
Βρε Σταματη μου...διαβαζεις...βλεπεις τι γινεται...τα γουστα και τα ''θελω'' του καθε ενος ειναι εντελως
διαφορετικα...
Το θεμα ειναι οτι αρεσει σε μενα σε καποιους αλλους φιλους...και αυτο μου φτανει φιλε !!
 
Δεν ειναι για την ''μαζεμενη'' τουφεκια...Σε πολλους γουρουναδες δεν αρεσει...την θελουν ποιο ανοιχτη..
Εγω παλι λεω...ανοιχτε τσοκ...
Βρε Σταματη μου...διαβαζεις...βλεπεις τι γινεται...τα γουστα και τα ''θελω'' του καθε ενος ειναι εντελως
διαφορετικα...
Το θεμα ειναι οτι αρεσει σε μενα σε καποιους αλλους φιλους...και αυτο μου φτανει φιλε !!

Και εμένα μου αρέσουν στα δραμια κλειστές τουφεκιες. Δύσκολο να τις βρεις σε εμπορικα όμως. Στα 30 μετρα με 2* τσοκ έχει περίπου 45 cm ανοιγμα.
 
Και εμένα μου αρέσουν στα δραμια κλειστές τουφεκιες. Δύσκολο να τις βρεις σε εμπορικα όμως. Στα 30 μετρα με 2* τσοκ έχει περίπου 45 cm ανοιγμα.

Αλλα τα ματια του λαγου...και αλλα της κουκουβαγιας φιλε !!:)
Η ιδιογομωση εχει βαλει γυαλια σε πολλα εμπορικα....και αυτο ειναι κατι που δεν μπορει να το αρνηθει
κανείς !!! :cool:
 
To πιο ανοιχτό με το ίδιο τσοκ στα ίδια μέτρα από τα 10 που είχα ρίξει περίπου ήταν αυτό

View attachment 70794

Το hoghammer δεν το έχω δοκιμάσει. Αλλά γενικά τα ρεμι τα έχω σταματήσει εδώ και καιρό. Είχα παρει ποιο παλιά ενα γουρούνι με ρεμι. Όχι το hoghammer με το απλό με μπαφερ.
 
Για αυτό το φυσίγγι η Remington προτείνει το full. Οπότε λογικό που άνοιξε τόσο πιστεύω.
Δεν έχω τέτοια θέματα Κώστα ... μια χαρά είναι και το ανοιχτό και το κλειστό αν την σκάσεις πάνω του.
Πιο κοντά θα πάνε πιο σφιχτά και πιο μακρυά πιο ανοιχτά ... δεν ξέρεις που θα σου βγει.
 
Και σημερινη με βολια...Το σεταπ του Μιχαλη ελλ. με Μ92ς...
10 βολο ''παντρεμενο'' με 6 βολια 11/0 και 4βολια 12/0.

εικόνα_Viber_2023-04-27_12-39-33-939.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-27_12-39-44-291.jpg
7βολια στα 28χ28 εκατοστα...το ενα ακριβως στο κεντρο του στοχου με το μαυρο σημαδι...εχω βαλει και
κοκκινο μαρκαρισμα...αλλα δεν φαινεται καλα.
Οποιος θελει το σεταπ....Απο τον Μιχαλη να το ζητησει !! :)
 
1682591813137.pngεδω η φωτό απ'τη σελίδα του gualandi.Πως γίνεται να προτεινει 7-8 χιλιοστά ρελιου, όταν η απόσταση απ'τη στεφάνη της βολίδας,έως και την ακίδα αυτής(c και a πάνω δεξιά) έχουν απόσταση 8χιλ.;Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει να έχει τουλάχιστον 10χιλ ρελι,με ότι συνεπάγεται στον ελεύθερο χωρο,εξασφαλίζοντας τουλάχιστον 2χιλ. απ'τη μύτη εως το χείλος του ρελιου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top