Έκθεση Κυνηγεσία 2023

Δεν ξέρω την ιεραρχία στη κοζανοστρα.Αναφερω τι ειπώθηκε στην συζήτηση με τον πρόεδρο της ΚΣΕ.
Κατανοητό και αρκούντως χρήσιμο σαν πληροφορία έστω και με την μορφή άτυπης "διαρροής" .

Η κοζανόστρα θέλει ξήλωμα μέχρι τις ρίζες της στο κέντρο της γής (εκεί που ζούν οι εσω-γήϊνοι όπως λένε κάποιοι) και κάψιμο σε θερμοκρασίες αποτεφρωτηρίου.

Αλλιώς δεν θα δούμε ποτέ Θεού πρόσωπο στα κυνηγετικά πράγματα.
 
και τελικα τι μαθαμε ?το τρυγονι οπως περσι και ηλεκτρονικη αδεια μαλλον με point system .μαθαμε κατι αλλο?
Point system ψηφίστηκε αν κατάλαβα καλά ... με τύφλωνε λίγο η καράφλα και ντραλίσκα ... δεν τα συγκράτησα όλα.
Ναι φαγώθηκες με το τρυγόνι ... έχουμε και εκλογές τώρα μην αγχώνεσαι ...

Καλά δίπλα ήμασταν και δεν με χαιρέτησες ? 🤣
 
Point system ψηφίστηκε αν κατάλαβα καλά ... με τύφλωνε λίγο η καράφλα και ντραλίσκα ... δεν τα συγκράτησα όλα.
Ναι φαγώθηκες με το τρυγόνι ... έχουμε και εκλογές τώρα μην αγχώνεσαι ...


Καλά δίπλα ήμασταν και δεν με χαιρέτησες ? 🤣
Ήσουνα κι εσυ μαζι τους Βασιλη και δεν ειπαν τίποτα ;
Θελουν βοιδόπουτσα ! .big smile.
 
Οι Νορβηγοι όμως δεν είναι μέλη της ευρωπαϊκής ένωσης. Εμας εδώ θα μας το επιβάλουν οι απ έξω αφου τα δικά μας φυντάνια , ανεξαρτήτου χρώματος, εφαρμόζουν κατα γράμμα τις αποφάσεις τους εκτός και αν ειναι να φάνε λεφτά οπότε βρίσκουν τα παραθυράκια. Πως έλεγε ο Πινοκιο Αλ6ς θα βαραω το νταούλι και θα χορεύουν οι Ευρωπαίοι??? Την αλήθεια ελεγε από την ανάποδη όμως. Αυτος χόρευε στο ταψί όπως χορεύει και ο Δρακουμελ όπως θα χορεύει και οποιοσδήποτε άλλος.
 
Οι Νορβηγοι όμως δεν είναι μέλη της ευρωπαϊκής ένωσης. Εμας εδώ θα μας το επιβάλουν οι απ έξω αφου τα δικά μας φυντάνια , ανεξαρτήτου χρώματος, εφαρμόζουν κατα γράμμα τις αποφάσεις τους εκτός και αν ειναι να φάνε λεφτά οπότε βρίσκουν τα παραθυράκια. Πως έλεγε ο Πινοκιο Αλ6ς θα βαραω το νταούλι και θα χορεύουν οι Ευρωπαίοι??? Την αλήθεια ελεγε από την ανάποδη όμως. Αυτος χόρευε στο ταψί όπως χορεύει και ο Δρακουμελ όπως θα χορεύει και οποιοσδήποτε άλλος.
Ναι όπως και να έχει δεν είναι κάτι άμεσο, άλλωστε μπορεί απλά να πέταξε ένα πυροτέχνημα, μιας και οι συζητήσεις περί ατσαλινων είναι και της μοδας
 
Είχε ο Μηνάς Ιορδανογλου ομιλία στις 17:00.
Τελικά κατά της 17:30 βγαίνει με μια καραμπίνα στα χέρια και αρχίζει να λέει για το σωστό όπλο και τις διαφορές καταστάσεων μεταξύ σκοπευτηρίου και κυνηγίου.Μπροστα του και κάτω κάθονται 2 παιδάκια.Επωμισε 3-4 φορές σε τραβέρσα και μας πέρασε όλους.Ρωταω τον Βασίλη gvp μου λέει το κλείστρο είναι ανοιχτό.Η ομιλία πάει στα ατσάλινα και ξαφνικά κάνει την εμφάνιση του ο πρόεδρος και πηγαίνει στο βήμα.Κατι λέει δεν άκουσα ποτέ... Ακούω μόνο ένα γλυψιμο του Μηνά "πρόεδρε σε αγαπάμε" και τέλος... Κλασικά έχουμε ανεβάσει πίεση στην παρέα και κάτι λέει εκείνη την στιγμη ο Βασίλης για το Καραούλι και λέει ο Σπύρος...Παω να τον φέρω.Οντως!Έρχεται φορτσατος και ξεκινάει μια ομιλία για το τι έγινε στην απαγόρευση.Σε ερωτήσεις των συναδέλφων για...
*Αυξήσεις στην άδεια κυνηγίου.
*Προσπάθειες να μπει η νεολαία στο κυνήγι.
*Τρυγόνι.
*Μολύβια.
Ο πρόεδρος έριξε ένα ζεϊμπέκικο από τις πολλές στροφές και γίναμε.
Κάποια στιγμή είπε για τους πολλούς δικηγόρους που έχει η ΚΣΕ.Με αφορμή αυτό τον ρώτησα αν είναι ευχαριστημένος με την εικόνα των κυνηγών.Μου απαντά όχι.Τοτε γιατί δεν κάνεις κάτι?Τι να κάνω μου απαντά.Να βάλεις έναν από τους πολλούς δικηγόρους που έχεις να πηδήξει έναν από το Υoutube και έναν από το Facebook που ανεβάζουν παράνομα βίντεο.Αυτοι είναι που ταΐζουν με αποδείξεις τους απέναντι μας.Αμα πέσει σύρμα θα το κόψουν το σπορ.Σκαλωνει με κοιτάει και μου λέει ότι θα το κοιτάξει σοβαρά αυτό.Αυριο το πρωί θα το έχεις ξεχάσει του λέω και εγώ και φεύγω.
 
Last edited:
Είχε ο Μηνάς Ιορδανογλου ομιλία στις 17:00.
Τελικά κατά της 17:30 βγαίνει με μια καραμπίνα στα χέρια και αρχίζει να λέει για το σωστό όπλο και τις διαφορές καταστάσεων μεταξύ σκοπευτηρίου και κυνηγίου.Μπροστα του και κάτω κάθονται 2 παιδάκια.Επωμισε 3-4 φορές σε τραβέρσα και μας πέρασε όλους.Ρωταω τον Βασίλη gvp μου λέει το κλείστρο είναι ανοιχτό.Η ομιλία πάει στα ατσάλινα και ξαφνικά κάνει την εμφάνιση του ο πρόεδρος και πηγαίνει στο βήμα.Κατι λέει δεν άκουσα ποτέ... Ακούω μόνο ένα γλυψιμο του Μηνά "πρόεδρε σε αγαπάμε" και τέλος... Κλασικά έχουμε ανεβάσει πίεση στην παρέα και κάτι λέει εκείνη την στιγμη ο Βασίλης για το Καραούλι και λέει ο Σπύρος...Παω να τον φέρω.Οντως!Έρχεται φορτσατος και ξεκινάει μια ομιλία για το τι έγινε στην απαγόρευση.Σε ερωτήσεις τον συναδέλφων για...
*Αυξήσεις στην άδεια κυνηγίου.
*Προσπάθειες να μπει η νεολαία στο κυνήγι.
*Τρυγόνι.
*Μολύβια.
Ο πρόεδρος έριξε ένα ζεϊμπέκικο από τις πολλές στροφές και γίναμε.
Κάποια στιγμή είπε για τους πολλούς δικηγόρους του έχει η ΚΣΕ.Με αφορμή αυτό τον ρώτησα αν είναι ευχαριστημένος με την εικόνα τον κυνηγών.Μου απαντά όχι.Τοτε γιατί δεν κάνεις κάτι?Τι να κάνω μου απαντά.Να βάλεις έναν από τους πολλούς δικηγόρους που έχεις να πηδήξει έναν από το Υoutube και έναν από το Facebook που ανεβάζουν παράνομα βίντεο.Αυτοι είναι που ταΐζουν με αποδείξεις τους απέναντι μας.Αμα πέσει σύρμα θα το κόψουν το σπορ.Σκαλωνει με κοιτάει και μου λέει ότι θα το κοιτάξει σοβαρά αυτό.Αυριο το πρωί θα το έχεις ξεχάσει του λέω και εγώ και φεύγω.
δωσε τώρα και ανταπόκριση από τα lambro και πάω να πάρω ναρκωτικά
 
Χθες έτρεχα να προλάβω τις δουλειές μου, για να πάω σήμερα το πρωί στην έκθεση με την ησυχία μου να το ευχαριστηθω χωρίς άγχος. Ε χθες το απόγευμα στις 7+ που τελείωνα, πήγα να φορτώσω κάτι ξύλα που είχα ξεκλαρισει από την Παρασκευή και με τσίμπησε σκορπιός. Δεν μπορώ να περιγράψω τι πόνο έχω τραβήξει και πονάω ακόμα. Να φοράτε δερμάτινα γάντια εργασίας όταν κάνετε τέτοιες δουλειές.

Περαστικά φίλε μου
 
Ο πρόεδρος έριξε ένα ζεϊμπέκικο από τις πολλές στροφές και γίναμε.
Κάποια στιγμή είπε για τους πολλούς δικηγόρους του έχει η ΚΣΕ.Με αφορμή αυτό τον ρώτησα αν είναι ευχαριστημένος με την εικόνα τον κυνηγών.Μου απαντά όχι.Τοτε γιατί δεν κάνεις κάτι?Τι να κάνω μου απαντά.Να βάλεις έναν από τους πολλούς δικηγόρους που έχεις να πηδήξει έναν από το Υoutube και έναν από το Facebook που ανεβάζουν παράνομα βίντεο.Αυτοι είναι που ταΐζουν με αποδείξεις τους απέναντι μας.Αμα πέσει σύρμα θα το κόψουν το σπορ.Σκαλωνει με κοιτάει και μου λέει ότι θα το κοιτάξει σοβαρά αυτό.Αυριο το πρωί θα το έχεις ξεχάσει του λέω και εγώ και φεύγω.
.RESPECT.
 
Back
Top