Έκθεση Κυνηγεσία 2023

Περαστικά και πάλι καλά που δεν εχεις κάποια αλλεργία!!! Δυστυχως όλοι όσοι ασχολούμαστε με τέτοιες δουλειές πρέπει να φοράμε ενισχυμένα γάντια εργασίας όπως λες. Εχω "χαιδεψει" οχιά στα ξύλα και ευτυχώς που ήταν παγωμένη......
Να είσαι καλά Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ. Ναι φίλε, γάντια από εδώ και πέρα για τέτοιες εργασίες.
 
Ωχ περιστατικά ρε Κωστή.
Δεν με εχει τσιμπησει ποτε σκορπιός αλλα την εχω φάει κανα δυο φορες στη θαλασσα απο λεοντόψαρο και ξερω απο τετοια σκηνικα...
Σε ευχαριστώ πολύ Κυργιάκο μου να είσαι καλά.
 
Χθες έτρεχα να προλάβω τις δουλειές μου, για να πάω σήμερα το πρωί στην έκθεση με την ησυχία μου να το ευχαριστηθω χωρίς άγχος. Ε χθες το απόγευμα στις 7+ που τελείωνα, πήγα να φορτώσω κάτι ξύλα που είχα ξεκλαρισει από την Παρασκευή και με τσίμπησε σκορπιός. Δεν μπορώ να περιγράψω τι πόνο έχω τραβήξει και πονάω ακόμα. Να φοράτε δερμάτινα γάντια εργασίας όταν κάνετε τέτοιες δουλειές.
Περαστικά και ταχεία ανάρρωση φίλε Κώστα!
 
Μου έβαλαν στη φλέβα πέντε ορακια. Αντιβίωση, γαστροπροστασια, φενιστιλ, αποτελ , κορτιζόνη και μου έγραψαν για το σπίτι, παυσίπονα, κλαρισιντ αντιβίωση και χάπια κορτιζόνη.
Οπότε μετά από τσίμπημα επιβάλεται να πας σε νοσοκομείο δεν μπορείς να το αγνοήσεις και να περιμένεις να περάσει μόνο του , όπως με δάγκωμα φιδιού.
 
Last edited:
Οπότε μετά από τσίμπημα επιβάλεται να πας σε νοσοκομείο δεν μπορείς να το αγνοήσεις και να περιμένεις να περάσει μόνο του όπως με δάγκωμα φιδιού.
Γιατι με το δάγκωμα φιδιου δηλαδή δεν πας νοσοκομείο;
 
Γιατι με το δάγκωμα φιδιου δηλαδή δεν πας νοσοκομείο;
Για όλα πας νοσοκομείο δεν είναι παιχνίδι αυτά τα πράγματα. Τώρα αν με τσιμπήσει σφήκα ή μέλισσα και αφού γνωρίζω ότι δεν έχω αλλεργίες σε αυτά, εντάξει δεν θα πάω νοσοκομείο.
 
Γιατι με το δάγκωμα φιδιου δηλαδή δεν πας νοσοκομείο;
Αυτό εννοούσα ότι όπως πας για δάγκωμα φιδιού πας και για τσίμπημα σκορπιού δεν μπορείς να το αγνοήσεις και να περιμένεις να περάσει μονο του.Ενα κόμμα έδωσε λάθος νόημα.
 
Για πείτε βρε παιδιά όσοι πήγατε, είχαν καμία προσφορά σε φυσίγγια, ρούχα, παπούτσια, μαχαίρια κλπ;
Εγώ τσίμπησα ένα ζευγάρι Aku Zenith στα 190 από Sportdeals και μερικά ζευγάρια ολόμαλλες κάλτσες από tzelatis στο 10ρικο. Γύρω στο 10-12% κάτω από ότι έπαιζαν διαδικτυακά μέχρι πρότινος. Τα παπούτσια μάλλον λόγω έκθεσης τα κατέβασε στην ίδια τιμή και το survival.gr από ότι είδα στη σελίδα.
 
Αυτό εννοούσα ότι όπως πας για δάγκωμα φιδιού πας και για τσίμπημα σκορπιού δεν μπορείς να το αγνοήσεις και να περιμένεις να περάσει μονο του.Ενα κόμμα έδωσε λάθος νόημα.
Α οκ εγω δεν κατάλαβα.
 
Χθες έτρεχα να προλάβω τις δουλειές μου, για να πάω σήμερα το πρωί στην έκθεση με την ησυχία μου να το ευχαριστηθω χωρίς άγχος. Ε χθες το απόγευμα στις 7+ που τελείωνα, πήγα να φορτώσω κάτι ξύλα που είχα ξεκλαρισει από την Παρασκευή και με τσίμπησε σκορπιός. Δεν μπορώ να περιγράψω τι πόνο έχω τραβήξει και πονάω ακόμα. Να φοράτε δερμάτινα γάντια εργασίας όταν κάνετε τέτοιες δουλειές.
Ω ρε φίλε. Περαστικά και υπομονή να περάσει.
 
Για πείτε βρε παιδιά όσοι πήγατε, είχαν καμία προσφορά σε φυσίγγια, ρούχα, παπούτσια, μαχαίρια κλπ;
Είχαν εκπτώσεις από τις μαρκέ τιμές στα περίπτερα και πιστεύω ότι αν ενδιαφέρουν για κάτι θα το έβρισκες από ρούχα παπούτσια αξεσουάρ , φυσίγγια δεν είδα και από μαχαίρια ήταν το vecchia marina από τη Λαμία που έχει καλή συλλογή.
 
Εγώ τσίμπησα ένα ζευγάρι Aku Zenith στα 190 από Sportdeals και μερικά ζευγάρια ολόμαλλες κάλτσες από tzelatis στο 10ρικο. Γύρω στο 10-12% κάτω από ότι έπαιζαν διαδικτυακά μέχρι πρότινος. Τα παπούτσια μάλλον λόγω έκθεσης τα κατέβασε στην ίδια τιμή και το survival.gr από ότι είδα στη σελίδα.
Καλοφορετα όλα Μιχάλη. Ο Τζελατης εγγύηση, μόνο από αυτόν αγοράζω κάλτσες γενικά. Έχει ποιότητα ο άνθρωπος.
 
Είχαν εκπτώσεις από τις μαρκέ τιμές στα περίπτερα και πιστεύω ότι αν ενδιαφέρουν για κάτι θα το έβρισκες από ρούχα παπούτσια αξεσουάρ , φυσίγγια δεν είδα και από μαχαίρια ήταν το vecchia marina από τη Λαμία που έχει καλή συλλογή.
Ειχε ποτέ φυσιγγια??? εγώ σε όσες έχω πάει δεν θυμάμαι να είχαν φυσιγγια.
 
Χθες έτρεχα να προλάβω τις δουλειές μου, για να πάω σήμερα το πρωί στην έκθεση με την ησυχία μου να το ευχαριστηθω χωρίς άγχος. Ε χθες το απόγευμα στις 7+ που τελείωνα, πήγα να φορτώσω κάτι ξύλα που είχα ξεκλαρισει από την Παρασκευή και με τσίμπησε σκορπιός. Δεν μπορώ να περιγράψω τι πόνο έχω τραβήξει και πονάω ακόμα. Να φοράτε δερμάτινα γάντια εργασίας όταν κάνετε τέτοιες δουλειές.
Περαστικά γρήγορα φίλε
 
Back
Top