Beretta Team

@Vaggelis ioannina
Τώρα κοίταξα τα δικά μου στοιχεία ...

12 φυσίγγια έχω δοκιμάσει σε #5 (3 τεμ) - #6 (9 τεμ) με μαμά mod (το #7 δεν το συμπαθώ)

Βγάζοντας εκτός το άχρηστο (για εμένα) MB Long range που πατώνει μόνιμα σε κάθε δοκιμή έχουμε
Στατιστικά
Min 51%
Max 66%
Μέσος όρος 59%

Αν έριξαν τόσο χαμηλά και βλέπεις μόνιμα 10%-25% διαφορές, είναι όντως προβληματικές ...
Αυτές οι διαφορές δεν δικαιολογούνται με τίποτα ...
Δικά σου είναι τα όπλα ?
 
Τωρα για την βλητική που ανέφερα αν μπει στο benelli club μάλλον θα κλαψει
Ευτυχώς που δεν διαβάζουν ΗL.
Θα είχαν ξεχάσει και αυτά που ήξεραν.

Οι Benelli είναι πρώτες σε πωλήσεις μεταξύ όλων των άλλων όπλων ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΟΣΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ 🤣
.sarcastic.
Φανταστείτε και να σκότωναν.
.my man.
 
Last edited:
@Vaggelis ioannina
Τώρα κοίταξα τα δικά μου στοιχεία ...

12 φυσίγγια έχω δοκιμάσει σε #5 (3 τεμ) - #6 (9 τεμ) με μαμά mod (το #7 δεν το συμπαθώ)

Βγάζοντας εκτός το άχρηστο (για εμένα) MB Long range που πατώνει μόνιμα σε κάθε δοκιμή έχουμε
Στατιστικά
Min 51%
Max 66%
Μέσος όρος 59%

Αν έριξαν τόσο χαμηλά και βλέπεις μόνιμα 10%-25% διαφορές, είναι όντως προβληματικές ...
Αυτές οι διαφορές δεν δικαιολογούνται με τίποτα ...
Δικά σου είναι τα όπλα ?
Το δικό μου benelli το πούλησα με τις δύο του κάνες ....... Αλλά μπορώ να το πάρω και αυτό αλλά και αρκετά όπλα φίλων από το σκοπευτήριο.......
 
Το δικό μου benelli το πούλησα με τις δύο του κάνες ....... Αλλά μπορώ να το πάρω και αυτό αλλά και αρκετά όπλα φίλων από το σκοπευτήριο.......
Κάντο Βαγγέλη ... είναι πολύ χαμηλά.
Όχι ότι δεν μπορεί να τύχει, αλλά αν το βλέπεις συνέχεια υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω δοκιμάσει μόνο μια benelli ούτε ένα μόνο όπλο.
Διαφορά πάνω από 10% σε πολλά φυσίγγια είναι αδιανότητο, πόσο μάλλον 25% !!!
Μέτρα τσοκ, κοίτα εσωτερικό κανών, τσέκαρε για κουλές μετατροπές ... αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

Ο @Tolis SBE1 και ο @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ έχουν και είχαν SuperSport ... ας μας πουν την γνώμη τους.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.4211/page-72#post-860744
Ο Γιάννης μάλιστα μου την είχε προτείνει σαν πολύ σφιχτό όπλο !!!
 
Κάντο Βαγγέλη ... είναι πολύ χαμηλά.
Όχι ότι δεν μπορεί να τύχει, αλλά αν το βλέπεις συνέχεια υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω δοκιμάσει μόνο μια benelli ούτε ένα μόνο όπλο.
Διαφορά πάνω από 10% σε πολλά φυσίγγια είναι αδιανότητο, πόσο μάλλον 25% !!!
Μέτρα τσοκ, κοίτα εσωτερικό κανών, τσέκαρε για κουλές μετατροπές ... αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

Ο @Tolis SBE1 και ο @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ έχουν και είχαν SuperSport ... ας μας πουν την γνώμη τους.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.4211/page-72#post-860744
Ο Γιάννης μάλιστα μου την είχε προτείνει σαν πολύ σφιχτό όπλο !!!
Ήταν σφιχτό όπλο και το είχα συγκρίνει με πολλά και αν είχες ωραίο φυσίγγι ήθελε χέρια για νά την υποστηρίξεις έχει ο ξάδελφος μου όποιος θέλει κλείνουμε μια Κυριακή στο σχιστό ραντεβού να τις ριξουμε και την ss και την guerini που ακόμη δεν την έχω δοκιμάσει.Αναλογια περίπου ένα τσοκ σφιχτοτερα από το αναγραφόμενο σε άλλα όπλα δηλ αυτό που έβγαζα με το 3* τα περισσότερα ήθελαν 2* .Το ίδιο σε σύγκριση με sc3 αχρωμιωτη που είχα κάνει αλλά είχε η Αμερικάνα καλύτερες κατανομές που αν κ,εντοντουφεκουσες τις έριχνες σε μέτρα όμως με την ss.Ειχα 2 ss μαζί με του πατέρα μου .
 
Ευτυχώς που δεν διαβάζουν ΗL.
Θα είχαν ξεχάσει και αυτά που ήξεραν.

Οι Benelli είναι πρώτες σε πωλήσεις μεταξύ όλων των άλλων όπλων ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΟΣΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ 🤣
.sarcastic.
Φανταστείτε και να σκότωναν.
.my man.
Σε βγάζει από το από δίλημμα όταν θες ένα όπλο για κοντά!:p
 
ΜΒ Long Range λέμε και κλαίμε 🤣 ... σταθερά πρώτα ...
Μάλλον έπεσα σε χαλασμένα.

View attachment 69281
κοιτα αμα θες γρηγορο ανοιγμα για κοντινες αποστασεις ειναι μια χαρα,εγω λεω να το παρει ο χομπιστας για μπεκατσα περδικα για αυτον θα ειναι το ιδανικο.
 
ΜΒ Long Range λέμε και κλαίμε 🤣 ... σταθερά πρώτα ...
Μάλλον έπεσα σε χαλασμένα.

View attachment 69281
Έχω την εντύπωση Βασίλη ότι αυτό το βύσμα αποσπωμενου πάτου ίσως αποδίδει καλύτερα με 3*,το πολύ 2*.
Κανε μια δοκιμή και με το LM... Ίσως δούμε κάτι καλύτερο.
 
Κάντο Βαγγέλη ... είναι πολύ χαμηλά.
Όχι ότι δεν μπορεί να τύχει, αλλά αν το βλέπεις συνέχεια υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω δοκιμάσει μόνο μια benelli ούτε ένα μόνο όπλο.
Διαφορά πάνω από 10% σε πολλά φυσίγγια είναι αδιανότητο, πόσο μάλλον 25% !!!
Μέτρα τσοκ, κοίτα εσωτερικό κανών, τσέκαρε για κουλές μετατροπές ... αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

Ο @Tolis SBE1 και ο @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ έχουν και είχαν SuperSport ... ας μας πουν την γνώμη τους.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.4211/page-72#post-860744
Ο Γιάννης μάλιστα μου την είχε προτείνει σαν πολύ σφιχτό όπλο !!!
Εμένα πέρασαν από τα χέρια μου 2 super

sport Βασίλη..
Στον πίνακα και οι 2 τίποτα ιδιαίτερο,στα σκοτωματα μια χαρά..
 
Κάντο Βαγγέλη ... είναι πολύ χαμηλά.
Όχι ότι δεν μπορεί να τύχει, αλλά αν το βλέπεις συνέχεια υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω δοκιμάσει μόνο μια benelli ούτε ένα μόνο όπλο.
Διαφορά πάνω από 10% σε πολλά φυσίγγια είναι αδιανότητο, πόσο μάλλον 25% !!!
Μέτρα τσοκ, κοίτα εσωτερικό κανών, τσέκαρε για κουλές μετατροπές ... αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

Ο @Tolis SBE1 και ο @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ έχουν και είχαν SuperSport ... ας μας πουν την γνώμη τους.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.4211/page-72#post-860744
Ο Γιάννης μάλιστα μου την είχε προτείνει σαν πολύ σφιχτό όπλο !!!
Βασίλη σε έχω χάσει!!!! Τι είναι πολύ χαμηλά????? Πιο 25%. ????
Μήπως μιλάμε για διαφορετικά πράγματα????? Εξήγησε μου τι εννοείς!!!!
 
Ο συγκυνηγος μου είναι αριστερόχειρας με κυρίαρχο αριστερό μάτι..... χρόνια κυνηγούσε με δεξιά όπλα.....( Beretta 687,benelli beccacia l , fabarm elos, browning auto 5, Remington 1100,robust 222......) Του έφευγαν οι μπεκάτσες..... πήγε έφτιαξε κοντάκια αριστερά στα δύο όπλα του ( elos και montefeltro left).... δοκίμασε πολλά διαφορετικά φυσίγγια....του έλεγα όλα τα χρόνια..... κάνε ξηρά προπόνηση..... έδωσε λεφτά για να φτιάξει κοντάκια αριστερά στα δύο όπλα του.... απολύτως στα μέτρα του..... φέτος το Φλεβάρη έφτασε να κυνηγάει με το εργοστασιακό κοντάκι του fabarm επειδή ήταν 200 γραμμάρια ελαφρύτερο από το custom αριστερό στα μέτρα του και πήρε όσες μπεκάτσες τουφεκισε.....
το να φτιαξεις κοντακι στα μετρα σου δεν υποθετη οτι θα εχεις τελιωσει κ εισαι 100% ευστοχος υπαρχει πολυς δρομος μεχρι να φτασεις στο 100
επισεις οταν φτιαξεις ενα κοντακι αν δεν εχεις μια υποτιποδες σταθερη επωμηση ως προς την χρηση που θες ειναι δωρο αδωρων
 
Κάντο Βαγγέλη ... είναι πολύ χαμηλά.
Όχι ότι δεν μπορεί να τύχει, αλλά αν το βλέπεις συνέχεια υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω δοκιμάσει μόνο μια benelli ούτε ένα μόνο όπλο.
Διαφορά πάνω από 10% σε πολλά φυσίγγια είναι αδιανότητο, πόσο μάλλον 25% !!!
Μέτρα τσοκ, κοίτα εσωτερικό κανών, τσέκαρε για κουλές μετατροπές ... αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

Ο @Tolis SBE1 και ο @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ έχουν και είχαν SuperSport ... ας μας πουν την γνώμη τους.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.4211/page-72#post-860744
Ο Γιάννης μάλιστα μου την είχε προτείνει σαν πολύ σφιχτό όπλο !!!
Βασίλη σε έχω χάσει!!!! Τι είναι πολύ χαμηλά????? Πιο 25%. ????
Μήπως μιλάμε για διαφορετικά πράγματα????? Εξήγησε μου τι εννοείς!
 
Βασίλη σε έχω χάσει!!!! Τι είναι πολύ χαμηλά?????
Χαμηλά σε συγκέντρωση με το ίδιο φυσίγγι.
Πιο 25%. ???? ... Μήπως μιλάμε για διαφορετικά πράγματα????? Εξήγησε μου τι εννοείς!
Μιλάω για τις δοκιμές με 3* που είχες κάνει εδώ
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές-Αρχείο.106/page-671#post-593250

=========================================
36,5m
====
Benelli crio comfort 66cm (3*)

Lampro καφέ #6 σκάγια 147 συγκέντρωση 48%
Mary arm #7 Σκάγια 204 συγκέντρωση 51%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 140 συγκέντρωση 46%

Benelli Super Sport (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 144 συγκέντρωση 47%
Mary arm #7 σκάγια 196 συγκέντρωση 49%
Sipe 1,60x33 #6 σκάγια 187 συγκέντρωση 61%


Beretta 391 teknys (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 174 συγκ 57% (~+10% με τα άλλα 2 όπλα)
Mary arm #7 σκάγια 258 συγκ 65% (~+15% με τα άλλα 2 όπλα)
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 226 συγκ 74% (+28% με το πρώτο όπλο και +13% με το δεύτερο όπλο)
 
το να φτιαξεις κοντακι στα μετρα σου δεν υποθετη οτι θα εχεις τελιωσει κ εισαι 100% ευστοχος υπαρχει πολυς δρομος μεχρι να φτασεις στο 100
επισεις οταν φτιαξεις ενα κοντακι αν δεν εχεις μια υποτιποδες σταθερη επωμηση ως προς την χρηση που θες ειναι δωρο αδωρων
Μα αυτό ακριβώς είπα..... όταν σταθεροποίησε την επωμιση του και απέβαλε το άγχος της καρπωσης έπαιρνε πουλιά με τα εργοστασιακά δεξιά κοντάκια..... όντας αριστερόχειρας,αριστεροεπωμιζων και με αριστερό κυρίαρχο μάτι..... και σίγουρα δεν υπάρχει το 100 % σε κυνήγι.....
 
Back
Top