Beretta Team

Να σε ρωτήσω τα κυνήγια που κανεις όπως βλέπω είναι λαγός έτσι
Με τη σκυλιά κυνηγάς με ελληνικό ιχνηλάτη
Η με κρητικούς ιχνηλάτες
Εντάξει να μην κολαμε στα καθαρόαιμα μακάρι να έχεις ας είναι και ημιαμα
Λαγός τσίχλα φίλε έχω 2 ημιαιμες που βρήκα στο δρόμο μωρά κάποιος τα είχε πετάξει αυτές γαζώνουν και ένα καθαρόαιμο σεγκουτσι αρσενικό από το σκύλο που μου δηλητηριασαν
 
Έρχεται σύντομα τεστ με εμπορικά και με τις δύο ....... Με τι τσοκ θέλεις ???? Νομίζω με φουλ.........

Βαγγέλη καταρχήν χρόνια πολλά για χθες ...

Σου είπα με Full γιατί με 3* έκανες την προηγούμενη φορά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές-Αρχείο.106/page-671#post-593250

Τα βάζω εδώ να βρίσκονται ... δεν έχω ρίξει αυτά τα φυσίγγια.
=========================================
36,5m
====

Benelli 66cm (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 147 συγκέντρωση 48%
Mary arm #7 Σκάγια 204 συγκέντρωση 51%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 140 συγκέντρωση 46%

Benelli SS (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 144 συγκέντρωση 47%
Mary arm #7 σκάγια 196 συγκέντρωση 49%
Sipe 1,60x33 #6 σκάγια 187 συγκέντρωση 61%

Beretta 391 teknys (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 174 συγκ 57%
Mary arm #7 σκάγια 258 συγκ 65%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 226 συγκ 74%


Περιμένω τις δοκιμές σου με Full.
Ρίξε και με κύλινδρο στα πχ 25m να δούμε τι κάνει μόνο η κάνη, χωρίς την βοήθεια του τσοκ.
Θα ρίξω και εγώ με τα ίδια φυσίγγια και κύλινδρο.
 
Last edited:
Βαγγέλη καταρχήν χρόνια πολλά για χθες ...

Σου είπα με Full γιατί με 3* έκανες την προηγούμενη φορά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές-Αρχείο.106/page-671#post-593250

Τα βάζω εδώ να βρίσκονται ... δεν έχω ρίξει αυτά τα φυσίγγια.
=========================================
Benelli 66cm (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 147 συγκέντρωση 48%
Mary arm #7 Σκάγια 204 συγκέντρωση 51%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 140 συγκέντρωση 46%

Benelli SS (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 144 συγκέντρωση 47%
Mary arm #7 σκάγια 196 συγκέντρωση 49%
Sipe 1,60x33 #6 σκάγια 187 συγκέντρωση 61%

Beretta 391 teknys (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 174 συγκ 57%
Mary arm #7 σκάγια 258 συγκ 65%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 226 συγκ 74%


Περιμένω τις δοκιμές σου με Full.
Ρίξε και με κύλινδρο στα πχ 25m να δούμε τι κάνει μόνο η κάνη, χωρίς την βοήθεια του τσοκ.
Θα ρίξω και εγώ με τα ίδια φυσίγγια και κύλινδρο.
Ευχαριστώ πολύ....... Με φουλ θα ρίξω και με τα δύο όπλα την ίδια στιγμή με όσα περισσότερα εμπορικά βρω.......
 
Βαγγέλη καταρχήν χρόνια πολλά για χθες ...

Σου είπα με Full γιατί με 3* έκανες την προηγούμενη φορά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές-Αρχείο.106/page-671#post-593250

Τα βάζω εδώ να βρίσκονται ... δεν έχω ρίξει αυτά τα φυσίγγια.
=========================================
Benelli 66cm (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 147 συγκέντρωση 48%
Mary arm #7 Σκάγια 204 συγκέντρωση 51%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 140 συγκέντρωση 46%

Benelli SS (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 144 συγκέντρωση 47%
Mary arm #7 σκάγια 196 συγκέντρωση 49%
Sipe 1,60x33 #6 σκάγια 187 συγκέντρωση 61%

Beretta 391 teknys (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 174 συγκ 57%
Mary arm #7 σκάγια 258 συγκ 65%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 226 συγκ 74%


Περιμένω τις δοκιμές σου με Full.
Ρίξε και με κύλινδρο στα πχ 25m να δούμε τι κάνει μόνο η κάνη, χωρίς την βοήθεια του τσοκ.
Θα ρίξω και εγώ με τα ίδια φυσίγγια και κύλινδρο.
Πωπωπωπωπωπωπωπωπωπωπωπωππωωπω
Πηγες μόνο σου στο 2021 και τι βλέπω φτάνει και 16% δεν φτάνει το εγχώριο πρέπει να κάνουμε και εισαγωγή ΤΣΆΙ 😂🤣😂🤣😂🤣😂😂🤣
 
Θα μπορείς να έχεις αυτήν την πρόθεση φίλε όταν έχεις κάτι να πεις κάτι να δείξεις δεν έχω δει ποτέ ούτε θηράματα από εσένα ούτε ψάρια και στη θεωρία εισαι πρώτος και επειδή το es 100 που λες μου το είχαν αφήσει κάποτε για λίγο μόνο για αστείο μπορώ να πάρω τη σύγκριση που πας να κάνεις
Δηλαδή εσύ για να πειστείς αν κάποιος έχει γνώσεις θες φωτογραφίες?Ποια σύγκριση πάω να κάνω?Είναι η δεν είναι η es 100 ίδια σε χαρακτηριστικά κάννης με μια benelli?εκτός του crio.Τελικα είσαι 25 χρόνων?Για να προσδιορίσω το κάποτε
Σε αντιπαράθεση θα έρθω μαζί σου γιατί κράζεις όπλα που δεν έχεις.Και το λες και μόνος σου.
 
Δηλαδή εσύ για να πειστείς αν κάποιος έχει γνώσεις θες φωτογραφίες?Ποια σύγκριση πάω να κάνω?Είναι η δεν είναι η es 100 ίδια σε χαρακτηριστικά κάννης με μια benelli?εκτός του crio.Τελικα είσαι 25 χρόνων?Για να προσδιορίσω το κάποτε
Σε αντιπαράθεση θα έρθω μαζί σου γιατί κράζεις όπλα που δεν έχεις.Και το λες και μόνος σου.

Συγνωμη δηλαδη....Αλλα πιστευεις οτι κανεις σοβαρη συζητηση με αυτον ?? :rolleyes:
 
Βαγγέλη καταρχήν χρόνια πολλά για χθες ...

Σου είπα με Full γιατί με 3* έκανες την προηγούμενη φορά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές-Αρχείο.106/page-671#post-593250

Τα βάζω εδώ να βρίσκονται ... δεν έχω ρίξει αυτά τα φυσίγγια.
=========================================
Benelli 66cm (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 147 συγκέντρωση 48%
Mary arm #7 Σκάγια 204 συγκέντρωση 51%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 140 συγκέντρωση 46%

Benelli SS (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 144 συγκέντρωση 47%
Mary arm #7 σκάγια 196 συγκέντρωση 49%
Sipe 1,60x33 #6 σκάγια 187 συγκέντρωση 61%

Beretta 391 teknys (3*)
Lampro καφέ #6 σκάγια 174 συγκ 57%
Mary arm #7 σκάγια 258 συγκ 65%
Sipe 1,60x33 #6 σκαγια 226 συγκ 74%


Περιμένω τις δοκιμές σου με Full.
Ρίξε και με κύλινδρο στα πχ 25m να δούμε τι κάνει μόνο η κάνη, χωρίς την βοήθεια του τσοκ.
Θα ρίξω και εγώ με τα ίδια φυσίγγια και κύλινδρο.
Α κάνε καλά τον χομπίστα τώρα όλα τα τσαγια απο την άπω Ανατολή θα φέρει
Θα πλακώσει τα exit polls μέχρι τις εκλογές θα έχουμε τα κόμματα θα έχουμε και τα ποσοστά του Νικόλα
 
Συγνωμη δηλαδη....Αλλα πιστευεις οτι κανεις σοβαρη συζητηση με αυτον ?? :rolleyes:
Κύριε Νίκο προσπαθώ να καταλάβω το μένος που έχουν κάποιοι όπως ο Σταύρος για τις benelli.Που να τονίσω δεν είμαι καν κάτοχος.
Είναι σαν να μπω τώρα στο fabarm club και να αρχίσω να κράζω και στο τέλος να λέω δεν έχω πάρει καν fabarm και ούτε πρόκειται.
Υποτίθεται ότι είναι ένα forum ενημερωτικό για υποψήφιους αγοραστές.Και για κάποιους που θέλουν να μάθουν 5 πράγματα για την βλητική του λειοκανου.Αν διαβάζουν τέτοια post πάει....
 
Δεν είναι Λουκά!
Έχει διαφορά στον κώνο(τουλάχιστον 10mm μακρύτερο)και στον αυλό κατά 1/10.
Ενδέχεται να διαφέρει και στο υλικό κατασκευής...
Έστω κυριε Γιάννη!Εγώ περισσότερο ήθελα να το πάω στο θέμα ότι είναι 18.4 (τουλάχιστον έτσι αναγράφει η δικιά μου).και σκοτώνει μια χαρά.Εχω κυνηγήσει 2 σεζόν και με montefeltro.Σκοτωνε πάλι μια χαρά!
Από αξιοπιστία νομίζω δεν χωράει αμφισβητηση
 
Υποτίθεται ότι είναι ένα forum ενημερωτικό για υποψήφιους αγοραστές.Και για κάποιους που θέλουν να μάθουν 5 πράγματα για την βλητική του λειοκανου.Αν διαβάζουν τέτοια post πάει....
Δεν υπάρχει βασιμη περίπτωση να ΜΑΘΕΙ κάνεις,απλά διαβάζοντας ένα forum όπως είναι αυτό που συμμετέχουμε!
Κακά τα ψέματα!
Υπάρχουν γνώμες εκ διαμέτρου αντίθετες σε πολλά αντικείμενα!
Όλα είναι συζητήσιμα και αμφισβητήσιμα...🙂
 
Έστω κυριε Γιάννη!Εγώ περισσότερο ήθελα να το πάω στο θέμα ότι είναι 18.4 (τουλάχιστον έτσι αναγράφει η δικιά μου).και σκοτώνει μια χαρά.Εχω κυνηγήσει 2 σεζόν και με montefeltro.Σκοτωνε πάλι μια χαρά!
Από αξιοπιστία νομίζω δεν χωράει αμφισβητηση
Η Βιτόρια είναι απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. Όπλο για πολύ σκληρή χρήση και πολύ ευκολοσυντηρητη. Οι δικές μου δεν εχουν κάνει ποτέ εμπλοκή. Χωρίς κλικ και με γρηγορότερο κλείστρο.
 
Έστω κυριε Γιάννη!Εγώ περισσότερο ήθελα να το πάω στο θέμα ότι είναι 18.4 (τουλάχιστον έτσι αναγράφει η δικιά μου).και σκοτώνει μια χαρά.Εχω κυνηγήσει 2 σεζόν και με montefeltro.Σκοτωνε πάλι μια χαρά!
Από αξιοπιστία νομίζω δεν χωράει αμφισβητηση
Όσο λέει είναι με ελάχιστη ή καθόλου απόκλιση!
Ίσως κάποια 10τα συν η πλην...
Ότι σκοτώνει,σκοτώνει!
Από αξιοπιστία....ότι είδες!😉
(Στα όπλα που χρησιμοποίησες!)
 
Δεν υπάρχει βασιμη περίπτωση να ΜΑΘΕΙ κάνεις,απλά διαβάζοντας ένα forum όπως είναι αυτό που συμμετέχουμε!
Κακά τα ψέματα!
Υπάρχουν γνώμες εκ διαμέτρου αντίθετες σε πολλά αντικείμενα!
Όλα είναι συζητήσιμα και αμφισβητήσιμα...🙂
Την γνώμη όμως όταν την εκφέρεις πρέπει να την βασίζεις κάπου.Οταν θα μπει κάποιος να διαβάσει από ΚΑΤΌΧΟΥΣ για την αξιοπιστία των όπλων τους,θα τον βοηθήσει να προβεί σε μια αγορά.Τωρα για την βλητική που ανέφερα αν μπει στο benelli club μάλλον θα κλαψει
 
Κύριε Νίκο προσπαθώ να καταλάβω το μένος που έχουν κάποιοι όπως ο Σταύρος για τις benelli.Που να τονίσω δεν είμαι καν κάτοχος.
Είναι σαν να μπω τώρα στο fabarm club και να αρχίσω να κράζω και στο τέλος να λέω δεν έχω πάρει καν fabarm και ούτε πρόκειται.
Υποτίθεται ότι είναι ένα forum ενημερωτικό για υποψήφιους αγοραστές.Και για κάποιους που θέλουν να μάθουν 5 πράγματα για την βλητική του λειοκανου.Αν διαβάζουν τέτοια post πάει....

Εχεις απολυτο δικιο....Αλλα οπως θα καταλαβες ο ανθρωπος ειναι αλαλουμ...Δυο λαλουν και τρεις
χορευουν....Οτι γουσταρει λεει χωρις να εχει γνωσεις ουτε καν το ιδιο οπλο...
Και δεν ειναι ετσι μονο στο θεμα των οπλων....Σε ολα τα θεματα το ιδιο κανει....ολο ασυναρτησιες λεει τις
οποιες βεβαια δεν μπορει να τις τεκμηριωσει...
Μην χαλας φαια ουσια....τσαμπα παει....Τον κοσμο δεν μπορουμε να φτιαξουμε εμεις φιλε μου !!

ΥΓ, Περα απο αυτο...ειναι ειρωνας και αγενης....Νομιζω οτι θεμα χρονου να του δειξουν την ''πορτα''...!!
 
Last edited:
Back
Top