Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έκανα μία παραγγελία από Καλκαντζακο με προϊόντα περιποίησης για δερμάτινα αρβύλα (μία κρέμα και ένα κερί της Granger's) κι είπα να βάλω και κάνα δύο κουτάκια φυσίγγια για την περιέργεια.
Ένα Remington Heavy Dove Loads No8 και ένα NSI Clasica No7.5
Απογοήτευση από την γέμιση της Νόμπελ, τα ποτηράκια των συγκεντρωτηρων στραβοβαλμενα....
Μακάρι όλα τα μακάρι σε αυτήν την εταιρεία Baschieri Pellagri μόνο εγγύηση και Λάμπρος Ελλαδαρα
 
Έκανα μία παραγγελία από Καλκαντζακο με προϊόντα περιποίησης για δερμάτινα αρβύλα (μία κρέμα και ένα κερί της Granger's) κι είπα να βάλω και κάνα δύο κουτάκια φυσίγγια για την περιέργεια.
Ένα Remington Heavy Dove Loads No8 και ένα NSI Clasica No7.5
Απογοήτευση από την γέμιση της Νόμπελ, τα ποτηράκια των συγκεντρωτηρων στραβοβαλμενα....
Μακάρι όλα τα μακάρι σε αυτήν την εταιρεία Baschieri Pellagri μόνο εγγύηση και Λάμπρος Ελλαδαρα
Τι τα ηθελες τα classica?
Δεν ρωτουσες πρωτα?

Κρατα τα για το χειμωνα καλυτερα,σε βαρια κρυα.Ισως φανουν αποτελεσματικα εκει.

Στα τρυγονια μην κανεις κανα αστειο και το ριξεις.
Ενα τρυγονι,το τουφεκισα 2 φορες φετος.Πηγα να το παρω μετα την 1η και ενω φαινοταν νεκρο,σηκωθηκε σαν ορτυκι.
Τρωει την 2η και πεφτει ξερο.
Παω να το μαζεψω και ηταν ακομα ζωντανο.Οταν λεω ζωντανο,εννοω δεν ψυχοραγουσε.Φαινοταν σαν να ειχε σπασει μονο η φτερουγα και επρεπε να το πνιξω αναγκαστικα.
Εν τελη,ειχε γυρω στα 10 σκαγια νο 8 πανω του...
Overkill...

Θα συμφωνησω για τα B&P.
Για τα Lampro δεν μπορω να πω οτι με εχουν απογοητευσει,αλλα ουτε και ενθουσιαστικα ομως,περα απο τα 30γρ τα κιτρινα για μια περιοδο...
 
Τι τα ηθελες τα classica?
Δεν ρωτουσες πρωτα?

Κρατα τα για το χειμωνα καλυτερα,σε βαρια κρυα.Ισως φανουν αποτελεσματικα εκει.

Στα τρυγονια μην κανεις κανα αστειο και το ριξεις.
Ενα τρυγονι,το τουφεκισα 2 φορες φετος.Πηγα να το παρω μετα την 1η και ενω φαινοταν νεκρο,σηκωθηκε σαν ορτυκι.
Τρωει την 2η και πεφτει ξερο.
Παω να το μαζεψω και ηταν ακομα ζωντανο.Οταν λεω ζωντανο,εννοω δεν ψυχοραγουσε.Φαινοταν σαν να ειχε σπασει μονο η φτερουγα και επρεπε να το πνιξω αναγκαστικα.
Εν τελη,ειχε γυρω στα 10 σκαγια νο 8 πανω του...
Overkill...

Θα συμφωνησω για τα B&P.
Για τα Lampro δεν μπορω να πω οτι με εχουν απογοητευσει,αλλα ουτε και ενθουσιαστικα ομως,περα απο τα 30γρ τα κιτρινα για μια περιοδο...
Στα περσινά μπασίματα έριξα ένα μικρό περίσσευμα απ' το 2017 Κλάσικα σε νο8 και μάμησαν με 4* μαμά τσοκ.
Αλλά δεν ήταν αυτό το χάλι σε γέμιση.
 
Στα περσινά μπασίματα έριξα ένα μικρό περίσσευμα απ' το 2017 Κλάσικα σε νο8 και μάμησαν με 4* μαμά τσοκ.
Αλλά δεν ήταν αυτό το χάλι σε γέμιση.
Ναι οι παλιες παρτιδες ηταν καλυτερες,ακομα και για τον Αυγουστο.
Επισης αλλες θερμοκρασιες στα μπασιματα.
Για μενα μην το ριξεις στην εναρξη.
 
Φέτος έριξα πρώτη φορά classica. 2 φυσίγγια όλα κι όλα, που μου έδωσε ένας φίλος. Είχαν χρυσαφί παφυλλα. Το 1 το έριξα σε μια τσίχλα ίσα να τη "χαιρετήσω" και τσίμπησε κάνα δυο σκάγια, αλλά δεν έπεσε. Το 2ο μου έδωσε έναν κότσυφα σε νορμάλ απόσταση. Λάκτισμα νορμάλ, ταχύτητες καλές. Δεν ξέρω όμως τι παρτίδα ήταν και φυσικά δεν βγάζω συμπέρασμα με 2 φυσίγγια.
 
Στα περσινά μπασίματα έριξα ένα μικρό περίσσευμα απ' το 2017 Κλάσικα σε νο8 και μάμησαν με 4* μαμά τσοκ.
Αλλά δεν ήταν αυτό το χάλι σε γέμιση.
Και εγώ φοβάμαι να τα ρίξω στα τρυγόνια, τα έριχνα 5 χρόνια συνεχόμενα και πρόπερσι όλα ζωντανά.
 
Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω...
Δεν εννοώ ότι θα ρίξω 2-3 κουτιά!!😅🤣 Απλά μου έχουν περισσέψει! Αν ρίξω 5-6 φυσίγγια, ευχαριστημένος θα είμαι!!!!

Υ. Γ αν πήγαινα για τρυγόνια με τον ΔΟΓΚΑΝΟ στην Κωπαΐδα, θα ήθελα 4-5 κιβώτια!!!🤣🤣🤣
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top