Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εσυ το εκανες αυτο;;; είσαι ωραίος επιστημονικος 😁😁😁
Ναι, δικό μου χειρόγραφο zipαρισμενο, γιατί δεν το φόρτωνε... Μηχανικός είμαι, κάηκα λίγο στο Πολυτεχνείο με αυτά!😁🤣🤣 Αλλά τα όπλα, το κυνήγι και η βλητική ήταν η αιτία να μάθω φυσική και μαθηματικά!!!!!
 
Στην παραπάνω παρουσίαση, για το τυπικό αν θέλετε, αναφέρομαι σε μια τυχαία χρονική στιγμή κατά τη διαδρομή των σκαγιων στην κάννη. Αν μελετήσουμε το φαινόμενο πλήρως, θα μπλέξουμε και ρυθμούς μεταβολής της πίεσης, αλλά θεωρώ ότι δεν έχει νόημα στη συγκεκριμένη περίπτωση.
 
Ναι, δικό μου χειρόγραφο zipαρισμενο, γιατί δεν το φόρτωνε... Μηχανικός είμαι, κάηκα λίγο στο Πολυτεχνείο με αυτά!😁🤣🤣 Αλλά τα όπλα, το κυνήγι και η βλητική ήταν η αιτία να μάθω φυσική και μαθηματικά!!!!!
Μπράβο φίλε!!!
Η γνώμη σου μετράει η BERETTA έχει 10% καλητερη κάννη από την BENELLI 🤔🤔🤔
 
Ρε χομπίστα όλο με το 10%εισαι ούτε exit poll να ήσουν :)
Ξέρω ότι έχεις benelli και δεν σου αρέσει αυτή η διαφορά στο 10% 😁😁😁 ετσι το πατάω συνέχεια για χαβαλέ...
Αλλα κόλλησε η βελόνα, στο 10% η μήπως είναι παραπάνω🤔🤔🤔
 
Μπράβο φίλε!!!
Η γνώμη σου μετράει η BERETTA έχει 10% καλητερη κάννη από την BENELLI 🤔🤔🤔
Το ψάχνω το θέμα, γιατί μου κεντρίζει το ενδιαφέρον! Το 10% όμως είναι στα όρια του αποδεικτικού σφάλματος. Γενικά, στις επιστήμες το αποδεκτό σφάλμα είναι 5%, αλλά εδώ έχουμε να εξετάσουμε 3 παραμέτρους: κάννη, φυσίγγι, τσοκ! Οπότε και οι 3 παράμετροι έχουν "δικαίωμα" τέτοιου σφάλματος!😉😉

Εντάξει, όταν μιλάμε για τσοκ, δεν εννοούμε να αποδώσουν κατανομή άλλης σύσφιξης..
 
Ξέρω ότι έχεις benelli και δεν σου αρέσει αυτή η διαφορά στο 10% 😁😁😁 ετσι το πατάω συνέχεια για χαβαλέ...
Αλλα κόλλησε η βελόνα, στο 10% η μήπως είναι παραπάνω🤔🤔🤔
Να ξέρεις αδερφέ ότι δε με πειράζει καθόλου ριχτά όπως θες
Αλλά όχι και 10% κόψε κάτι
 
Εσύ θα μας πεις!!!.my man.
Δε σε λέω γιατί άμα ξεκινήσω την άλλη εξίσωση που καταλαβαίνεις για ποιο πλι εννοώ θα γίνει η ενότητα απο βλητικές δοκιμές σε π@υτς@ μπάλα και τραμπάλα
Καλά ήμαστε εδώ και συγνώμη που βγήκα εκτός θέματος
 
Παραδέχεσαι την βλητική της BERETTA 😁😁😁
Αρα θες να κατεβάσουμε την διαφορά του 10%😅😅😅
Δεν έχω ρίξει τόσο πολύ με μπερετα για να δω κάποια διαφορά
Έχω δει στην xlr όμως κάτι πράματα που με εντυπωσίασαν πολύ
 
Δεν εννοω την απόδοση Βασίλη.
Τι είναι αυτό που έχουν οι καινούριες κ μπορούν να ρίχνουν ατσαλια;
Κ αφού είναι δοκιμασμένες γιατί πρέπει τα ατσαλια να είναι όλα μέσα στον συγκεντρωτηρα;
Μηπως είναι μόνο η σφραγίδα δοκιμής;
Μεγαλύτερο πάχος τοιχώματος πριν το τσοκ.
Αυτό υποθέτω.
Αλλά ακόμα και να μη εχουν καμία διαφορά, ρισκάρεις την κάνη με χοντρά ;
Αυτό που λέγεται ότι, έριξα και δεν επαθε τίποτα, είναι μούφα.
Δεν είδα τέτοια δοκιμή με high performance και χοντρά πχ #2 και κάτω.
Το ξεχείλωμα επίσης μπορεί να είναι αθροιστικό.
Θα ρίξεις 500 φυσίγγια και στο 501 θα στην κανει.
Θα μάθουμε όμως ... πολλοί θα ρίξουν με παλιά όπλα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top