Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ταχογραφησεις, σεταπ κ δωσεεεε....o_Oo_O.hair....πω πω....πονοκεφαλος με πειανει...
Πρέπει να δω αν επιτρέπεται στο πεδίο βολής του αεροδρομίου, που θα της κάνουμε της δοκιμές ;; θα μας κυνηγήσουν αν αρχίσουμε τα μπαμ μπουμ..think.
 
Πρέπει να δω αν επιτρέπεται στο πεδίο βολής του αεροδρομίου, που θα της κάνουμε της δοκιμές ;; θα μας κυνηγήσουν αν αρχίσουμε τα μπαμ μπουμ..think.
Ωχ σορυ ρε φίλε Τριανταφυλλος ήθελα να πω
Έχω ένα γνωστό που τον λένε όπως εσένα και όλο γαρύφαλο τον λέω
 
Μην ανησυχείτε για τα ατσάλινα κτλ. Είπα, θα πάρω τηλ στη lambro να βγάλει με βισμούθιο και TSS για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!!
Και όμως γεγονός.
Κάποιες δοκιμαστικές συνταγές που έχει βγάλει, εχω δεί σε ερασιτεχνικό βίντεο 2-3 τουφεκιες στον έβρο κ έτριβα τα μάτια μου..
 
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο οπλα για ατσαλια θα πάρουμε όλα ωραία..Αυτοί όμως που ασχολούνται με ιδιογομωση και έχουν μεγάλο στοκ σε πυριτιδες και σκάγια μολυβδινα τι θα γίνει θα τα πετάξουν δεν τα ρίξουν??Η θα βγάλουν κανένα νομο σε έλεγχο θυροφυλακης να μας ελέγχουν και τι έχουμε
 
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο οπλα για ατσαλια θα πάρουμε όλα ωραία..Αυτοί όμως που ασχολούνται με ιδιογομωση και έχουν μεγάλο στοκ σε πυριτιδες και σκάγια μολυβδινα τι θα γίνει θα τα πετάξουν δεν τα ρίξουν??Η θα βγάλουν κανένα νομο σε έλεγχο θυροφυλακης να μας ελέγχουν και τι έχουμε
Καταρχήν να Ρίχνουμε με ατσάλινα παντού δεν θα γίνει αυτό ακόμα ποτέ, δεύτερον πες ότι θα γίνει θα δώσουν από τότε που θα το ανακοινώσουν θα πούνε πχ το 2025 απαγορεύεται πλήρως το μολύβι παντού, οπότε εσύ μέχρι τότε να το έχεις χρησιμοποιήσει, κάπως έτσι.
 
Ωχ σορυ ρε φίλε Τριανταφυλλος ήθελα να πω
Έχω ένα γνωστό που τον λένε όπως εσένα και όλο γαρύφαλο τον λέω
Χάρη κάνε δουλειά σου, λουλούδι είναι και αυτό, ο άλλος με έχει πει και ζουμπούλι, δεν περνώ χαμπάρι από τέτοια, τρέλα θέλει η ζωή χάρη. .sarcastic. .sarcastic. .love.
 
Και όμως γεγονός.
Κάποιες δοκιμαστικές συνταγές που έχει βγάλει, εχω δεί σε ερασιτεχνικό βίντεο 2-3 τουφεκιες στον έβρο κ έτριβα τα μάτια μου..
Όντως? Πολύ καλό αυτό!! Με τι είχε γεμίσει για δοκιμές? TSS, βισμούθιο ή άλλο μέταλλο?
 
Με ίδια αρχική ταχύτητα, για να έχουν τα σκάγια ίδια διάτρηση πρέπει να έχουν διάμετρο 1 χιλιοστό μεγαλύτερη πχ 2,5 μολυβδινα =3,5 ατσάλινα. Αν τηρηθεί αυτή η αναλογία, τα ατσάλινα θα έχουν ίδια διάτρηση αλλά μεγαλύτερη φονικοτητα λόγω μεγέθους, η λογική 2 ή 3 νούμερα μεγαλύτερα σκάγια για την δική μας αρίθμηση σημαίνει 0,4 με 0,6 χιλιοστά μεγαλύτερη διάμετρο που για να έχουν παρόμοια φονικοτητα και βεληνεκές, πρέπει να έχουν πολύ ψηλότερες αρχικές. Όλα τα όπλα, ακόμη και αυτά που είναι δοκιμασμένα στα 900 bars ,μπορούν να ρίχνουν κοινά ατσάλινα φυσίγγια, αρκεί η σύσφιξη να μην ξεπερνά τα 2* και η διάμετρος σκαγιων τα 3,25 χιλιοστά.
 
Δε ξέρω τι να σου πω τρεις που έχουν στην παρέα crio όλες πάνω και αριστερά
Εγώ και άλλοι δυο που έχουμε τη ραφαελο λούσο η δικιά μου και άλλη μια εναλασωμενα τσοκ η άλλη σταθερό τρία με σεντιετεν κάνη τα πάνε τάπα
Αυτές οι τρείς crio,το κάνουν σε πολλα-διαφορετικα μονοβολα;Με όλα τα τσοκαρισματα;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top