Beretta Team

Τι να πω μια κοπέλα ήταν στην γραμμή και με παρέπεμψε σε κάποιον ειδικό αλλα στην τελικη ακρη δεν βρέθηκε.
Οπλουργος Παπαιωαννου...στοα Καιρη....ειναι ή ηταν ο οπλουργος της beretta και εχει ελατηρια! Αλλιως πατα στο ιντερνετ vendors και παρε τηλεφωνο....πρεπει να εχει και αυτος!
 
Οπλουργος Παπαιωαννου...στοα Καιρη....ειναι ή ηταν ο οπλουργος της beretta και εχει ελατηρια! Αλλιως πατα στο ιντερνετ vendors και παρε τηλεφωνο....πρεπει να εχει και αυτος!
Ευχαριστώ για την βοήθεια καλημερα.
 
Έχω beretta al 391 Teknys. Πριν 3 χρόνια έσπασε το κοντάκι, το πήγα σε οπλουργο το κόλλησε το κάρφωσε και ήταν μια προσωρινή λύση,άλλωστε τα τελευταία δύο χρόνια δεν κυνηγούσα.
Σκέφτηκα να αλλάξω κοντάκι και βρήκα ένα από Ιταλία, σε λογική τιμή.

Η ερώτηση μου είναι η εξης: αναγράφει ότι το συγκεκριμένο κοντάκι ταιριάζει με A 390,Al390,Al391.
Επειδή το συγκεκριμένο όπλο, έχει φλατζες κλίσης, γνωρίζει κάποιος αν όντως οι τύποι όπλων που αναγράφονται παραπάνω φοράνε το ίδιο κοντάκι?
 
Last edited:
Το ίδιο φοράνε. Αισθητικές διαφορές έχουν ανάλογα με την έκδοση.
Ευχαριστω, ναι το γνωρίζω για τις αισθητικές διάφορες, εντάξει θα έχω ένα όπλο με κοντάκι σκούρο στο χρώμα της καρυδιάς και πάπια με τιγρέ ξυλινο φιλμ,αλλά δε νομίζω ότι αξίζει να δώσω 450 να πάρω σετ ξύλων από την beretta, για ένα όπλο που η αξία του πλέον ειναι γύρω στα 800,την στιγμή που θα κάνω την δουλειά μου με 150
 
Last edited:
Έχω beretta al 391 Teknys. Πριν 3 χρόνια έσπασε το κοντάκι, το πήγα σε οπλουργο το κόλλησε το κάρφωσε και ήταν μια προσωρινή λύση,άλλωστε τα τελευταία δύο χρόνια δεν κυνηγούσα.
Σκέφτηκα να αλλάξω κοντάκι και βρήκα ένα από Ιταλία, σε λογική τιμή.

Η ερώτηση μου είναι η εξης: αναγράφει ότι το συγκεκριμένο κοντάκι ταιριάζει με A 390,Al390,Al391.
Επειδή το συγκεκριμένο όπλο, έχει φλατζες κλίσης, γνωρίζει κάποιος αν όντως οι τύποι όπλων που αναγράφονται παραπάνω φοράνε το ίδιο κοντάκι?
καλημερα , μήπως αφου θα πας για νεο κοντακι αξιζει να φτιάξεις πανω σου custom?
 
καλημερα , μήπως αφου θα πας για νεο κοντακι αξιζει να φτιάξεις πανω σου custom?
Γειά χαρά,

Το σκέφτηκα και αυτό, σίγουρα τα κοντακια των Ιταλών στα αυταγεμή δεν είναι ότι καλύτερο,χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχουν αντοχές, σίγουρα ένα custom είναι αλλιώς,αλλά είναι τρεις παράγοντες που δρουν ανασταλτικό.
Πρωτον: κόστος
Δεύτερο: χρόνος κατασκευής
Τριτο: επειδή είμαι αριστερόχειρας δεν σου κρύβω, ότι με τις φλατζες αλλαγής κλίσης και 1 με 2 εκατοστά κόψιμο, το κοντάκι μου έρχεται γάντι... κυνηγάω το συγκεκριμένο όπλο από το 2006 , και το έχω βολευτεί,αν αστοχησω,ξέρω ότι εγώ δεν έκανα κάτι σωστά, οπότε είναι και θέμα ψυχολογίας
 
Γειά χαρά,

Το σκέφτηκα και αυτό, σίγουρα τα κοντακια των Ιταλών στα αυταγεμή δεν είναι ότι καλύτερο,χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχουν αντοχές, σίγουρα ένα custom είναι αλλιώς,αλλά είναι τρεις παράγοντες που δρουν ανασταλτικό.
Πρωτον: κόστος
Δεύτερο: χρόνος κατασκευής
Τριτο: επειδή είμαι αριστερόχειρας δεν σου κρύβω, ότι με τις φλατζες αλλαγής κλίσης και 1 με 2 εκατοστά κόψιμο, το κοντάκι μου έρχεται γάντι... κυνηγάω το συγκεκριμένο όπλο από το 2006 , και το έχω βολευτεί,αν αστοχησω,ξέρω ότι εγώ δεν έκανα κάτι σωστά, οπότε είναι και θέμα ψυχολογίας
Δες και στην "Οπλοτεχνική",για κοντάκι.
 
Eπισκευη και κολλημα απο μετρ σε μεταλλο παππιας 302 προσεξτε το πριτσινι απο αλουμινιο .εβαλε οτι του κατεβασε η κουτραView attachment 62286
Εεεε,δεν θα ήθελε να πληρώσει το 10ρικο(€),που χρεώνουν για ένα αντικείμενο που δεν κοστίζει 2 σεντς!!🙂
 
Προσεξε τωρα η τρυπα του πριτσινιου του μαμα ειναι 5,15 Στο πριτσινι απο τρακτερ που εβαλε ο λεβεντης η τρυπα ειναι 2.80 καταλαβαινεις τωρα ετσι
Κάνεις και δύο τρυπουλες 2mm παραδίπλα κι είσαι τούμπανο!!😁
 
Back
Top