Όταν το τσοκ (choke) καλοβολεύεται στην κάννη ...

Όπως φανερώνει και ο τίτλος, ένα καινούριο τσοκ 3* (mobil) ήρθε στα χέρια μου και το φόρεσα - με το γρασάκι του - στην καραμπίνα, πριν το σκοπευτήριο.
Μάλλον τα βρήκαν με την κάννη γιατί - 4 κουτιά μετά, δεν θέλει να την αποχωριστεί με τίποτα ....

Τι να κάνω; έχει κανείς καμιά ιδέα, πριν το στείλω στον οπλουργό;
Δυο άνθρωποι προσπαθούμε από το πρωί να το αφαιρέσουμε κι αυτό δεν λέει να βγει ... :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 
Όπως φανερώνει και ο τίτλος, ένα καινούριο τσοκ 3* (mobil) ήρθε στα χέρια μου και το φόρεσα - με το γρασάκι του - στην καραμπίνα, πριν το σκοπευτήριο.
Μάλλον τα βρήκαν με την κάννη γιατί - 4 κουτιά μετά, δεν θέλει να την αποχωριστεί με τίποτα ....

Τι να κάνω; έχει κανείς καμιά ιδέα, πριν το στείλω στον οπλουργό;
Δυο άνθρωποι προσπαθούμε από το πρωί να το αφαιρέσουμε κι αυτό δεν λέει να βγει ... :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Helix;
 
ααα Helix εννοούσες τη μάρκα του τσοκ;;;; ...κι εγώ έψαχνα στο ιντερνετ για κανένα σπρέυ .sarcastic..yelling.

ένα "απλο" carlsons 3* έιναι...mobile

(φωτό δεν έχει γιατί είναι μέσα στην κάννη και δεν κουνιέται τρίχα....big smile. )
 
Last edited:
Δοκίμασε με κανά καλό τσοκοκλειδο. Όχι αυτά που είναι επίπεδα ταφ
Μόνο ταφ έχω ... να πεταχτώ να πάρω κάτι τέτοιο; λογικά δουλεύουν σωστότερα ...
Και με γράσο και κόλλησε ? Περίεργο
κι εμένα μου έχει κάνει εντύπωση ... ήταν ολοκαίνουριο και το έβαλα για δοκιμή στο σκοπευτήριο κι όταν θέλησα να το βγάλω για να βάλω πάλι το "παλιό" μου, αυτό πείσμωσε :(
 
Μόνο ταφ έχω ... να πεταχτώ να πάρω κάτι τέτοιο; λογικά δουλεύουν σωστότερα ...

κι εμένα μου έχει κάνει εντύπωση ... ήταν ολοκαίνουριο και το έβαλα για δοκιμή στο σκοπευτήριο κι όταν θέλησα να το βγάλω για να βάλω πάλι το "παλιό" μου, αυτό πείσμωσε :(
Δανεισου από κανέναν μην αγοράζεις τώρα. Βάλε κανά σπρευ τυπου wd40
 
Όπως φανερώνει και ο τίτλος, ένα καινούριο τσοκ 3* (mobil) ήρθε στα χέρια μου και το φόρεσα - με το γρασάκι του - στην καραμπίνα, πριν το σκοπευτήριο.
Μάλλον τα βρήκαν με την κάννη γιατί - 4 κουτιά μετά, δεν θέλει να την αποχωριστεί με τίποτα ....

Τι να κάνω; έχει κανείς καμιά ιδέα, πριν το στείλω στον οπλουργό;
Δυο άνθρωποι προσπαθούμε από το πρωί να το αφαιρέσουμε κι αυτό δεν λέει να βγει ... :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Την ίδια μέρα και κόλλησε;
 
Ελπίζω να το λύσεις.... Αυτό κάτω είναι μια περίπτωση απίθανη.... Έσπασε,μετά απ' όλους τους πιθανούς τρόπους,θέρμανση - ψύξη,χημική διείσδυση ,οοοοοτι μπορεί κάποιος να κάνει, όταν τελικά έπιασα στο τορνο το τσοκοκλειδο και απέναντι το τσοκ! Ήταν προέκταση τζεμινι που είχε κάτσει με το τσοκ 2-3 χρόνια,φίλου τσιχλά!
 

Attachments

  • 20170624_145755.jpg
    20170624_145755.jpg
    99,9 KB · Προβολές: 87
Ελπίζω να το λύσεις.... Αυτό κάτω είναι μια περίπτωση απίθανη.... Έσπασε,μετά απ' όλους τους πιθανούς τρόπους,θέρμανση - ψύξη,χημική διείσδυση ,οοοοοτι μπορεί κάποιος να κάνει, όταν τελικά έπιασα στο τορνο το τσοκοκλειδο και απέναντι το τσοκ! Ήταν προέκταση τζεμινι που είχε κάτσει με το τσοκ 2-3 χρόνια,φίλου τσιχλά!
ω μι τζι και ω να σου... , που λεν και στο χωριό μου! Μακριά από μας φτου φτου φτου
 
τα σπρέυ δεν εχουν κάνει τίποτα απ' το πρωί ... και το θερμοπίστολο που μου ΄φανηκε ωραία ιδέα, δεν είχε αποτέλεσμα :(
Σε βραστό νερο και μετά σε κρύο πρόσεχε μην καείς .Αν δεν λύσει πήγαινε το στον οπλουργο.
 
Όπως φανερώνει και ο τίτλος, ένα καινούριο τσοκ 3* (mobil) ήρθε στα χέρια μου και το φόρεσα - με το γρασάκι του - στην καραμπίνα, πριν το σκοπευτήριο.
Μάλλον τα βρήκαν με την κάννη γιατί - 4 κουτιά μετά, δεν θέλει να την αποχωριστεί με τίποτα ....

Τι να κάνω; έχει κανείς καμιά ιδέα, πριν το στείλω στον οπλουργό;
Δυο άνθρωποι προσπαθούμε από το πρωί να το αφαιρέσουμε κι αυτό δεν λέει να βγει ... :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Μπήκε εύκολα δηλαδή και δεν ξεβιδώνει ?
Ήταν σίγουρα σωστό το σπείρωμα και το μήκος σπειρώματος ?
Προεξέχει από την κάνη το τσοκ ?
Τσέκαρες όταν το έβαλες αν η φούστα έχει καθήσει πίσω από τον αυλό ?
Περίεργο ...
Οπλουργό προβλέπω και να παρακαλάς να μην έχουν πάθει κάτι τα σπειρώματα της κάνης.
 
Οχι αλλά εξωεργοστασιακα τσοκ. Βλάπτουν σοβαρά την ψυχική υγεία.
Δεν έχεις δίκιο, μερικά έχουν ωραία χρώματα ... είναι γ@μάτα.
"Γράφουν" ωραία στις φωτογραφίες.

πχ
https://www.briley.com/c-458-spectrum-choke-colors.aspx
Να τα πάρεις όλα αυτά να μην ξέρεις ποιο να πρωτοβάλεις.
 
Back
Top