Αγορά όπλου

Με μπραου μπορείς να ρίχνεις ως μονοκανο....έχοντας σε λειτουργία το κατ οφ‼️μπαμ κλείστρο πίσω ανοικτό ‼️απεμπλοκή του ΚΑΤ κ είσαι με γεμάτη θαλάμη‼️
ελάτε στην μπραου ελάτε😁
Με όλα μπορείς να ρίξεις σαν μονοκανο αν τους βάζεις ένα φυσίγγι!😄😄😄

Στα μονά τι θα κάνεις αν δεν τα παίρνεις με την πρώτη; Μπαμ, ωχ, cut off, μπαμ, φτου;🤣🤣🤣🤣
 
Με όλα μπορείς να ρίξεις σαν μονοκανο αν τους βάζεις ένα φυσίγγι!😄😄😄

Στα μονά τι θα κάνεις αν δεν τα παίρνεις με την πρώτη; Μπαμ, ωχ, cut off, μπαμ, φτου;🤣🤣🤣🤣
Το χω πάθει σε παπί αυτό(το ξέχασα ον μετά από αλλαγή της θαλάμης) άστα ,,,σφαίρα στο περίπτερο για τσιγαρα‼️ακόμη να ξεχάσω το γεμάτο απορία βλέμμα της θηρίας πάπιας‼️προφανώς δεν της ξανατυχε να τρώει την πρώτη τουφεκιά στα 4 μέτρα κ μετά να ακούει χρατς κλικ χρατς κλικ ,φαααααακ γαμω το κατ οφ‼️τρεις φορές με έκοψε τη μια στην τραβέρσα κ μετά αφού ισιωσε κ έπαιρνε ύψος,μια από αριστερά κ δύο από δεξιά‼️άστα‼️
 
Πάντως μου έχει τύχει να ακούσω συνάδελφο σε διπλανό καρτέρι, εκεί που καθόταν ήσυχος, ξαφνικά άρχισε να την παίζει πάνω κάτω με μανία ( την επαναληπτική του) και μας έδιωχνε τα πουλιά. Ρε σουτ! Ρε ηρέμησε! Τίποτα αυτός. Χλαπα χλουπα, χλαπα χλουπα, χλαπα χλουπα! Ευτυχώς που πήγε ένας σοβαρός άνθρωπος με σούπερ πόζε και του μίλησε και ηρέμησε :)
Tελικα οταν την παιζεις[επαναληπτικη] ακουγεται χραπα η χλαπα ,ειναι σοβαρο θεμα και πρεπει να μαθω.yelling.
 
Με μπραου μπορείς να ρίχνεις ως μονοκανο....έχοντας σε λειτουργία το κατ οφ‼️μπαμ κλείστρο πίσω ανοικτό ‼️απεμπλοκή του ΚΑΤ κ είσαι με γεμάτη θαλάμη‼️
ελάτε στην μπραου ελάτε😁
Από περιέργεια : έτσι δουλεύει και το cut off στην Baikal MP 155;
 
Η benelli με τη Βιντσι και το 828 έδειξε πόσο πρωτοποριακή είναι ,τι είναι ικανή να κατασκευάσει σε μαζική παραγωγή και διάθεση ,όχι κάποια πρωτότυπα μόνο για έκθεση.Οσο για νέο κυνηγο θα πρότεινα ένα αξιόπιστο όπλο για αρχή όπως η m2 comfort και στη πορεία ένα δεύτερο με παρόμοια χαρακτηριστικά για να έχει και λόγο ύπαρξης την θέση του πρώτου αν αυτό είναι στον οπλουργο.
Το έχει δείξει με τη m4 από το 1999 αν θυμάμαι καλά την καινοτομία σε πολλά επίπεδα .Αλλά αυτός ο σωλήνας που φέρει πάνω μια κουκίδα μπροστά μου τα χαλάει.
 
Πφφφφ cut off και μαλακίες ... αδειάζεις την γεμιστήρα και μετά κοιτάς αν έπεσε .very funny.
Το είδα από τα 250-300 μέτρα να πέφτει ...σε ένα ξερό Καναλάκι....πάγος.... σκέφτομαι θα με ακούσει....ώρα για μαγκαζίν κατ λέω😎βγάζω το ν.5 σούπερ κατσιά‼️κ πετσωνω ροντβαιλ 52 γρ.ν2‼️‼️‼️πλησιάζω ακριβώς πάνω απ' το παπί κ αυτό δέχτηκε Φέρμα....αφού φερμαραμε 😆γυρίζω πλάτη ....πρρρρρ το παπί ‼️γυρνάω κ βλέπω έναν πτεροδακτυλο να προσπαθεί να σηκωθεί ‼️οοοοοολη η φάση σε σλοου μοσιον,,,,το αφήνω παίρνει στροφή κ μμμμμππππννντιβαααααα ,1 μέτρο πίσω έκοψα όλες τις βάμβακιες😆το αφήνω ,ισιωνει ΚΛΙΚ(όχι ρε πουστη μη μου κάνεις τέτοια‼️)
Κοιτάζω κλείστρο ανοικτό,κλείνω ,κλικ (ωωωωω να γαμησω,πτανα μπραου)ξανά κλείνω ,ΚΛΙΚ 😭😭😭😭😭😭
ΤΟ παπί πλέον εκτός βολής κ σαν να διακρίνω ,ένα συννεφάκι σκέψης(όπως στα κόμικ)που πάει ο μλκς με μονοκανο😆😆😆😆
1η κυνήγι με την καινούργια καραμπίνα κ με έκοψε τα κυνηγετικά πόδια‼️
 
Το είδα από τα 250-300 μέτρα να πέφτει ...σε ένα ξερό Καναλάκι....πάγος.... σκέφτομαι θα με ακούσει....ώρα για μαγκαζίν κατ λέω😎βγάζω το ν.5 σούπερ κατσιά‼️κ πετσωνω ροντβαιλ 52 γρ.ν2‼️‼️‼️πλησιάζω ακριβώς πάνω απ' το παπί κ αυτό δέχτηκε Φέρμα....αφού φερμαραμε 😆γυρίζω πλάτη ....πρρρρρ το παπί ‼️γυρνάω κ βλέπω έναν πτεροδακτυλο να προσπαθεί να σηκωθεί ‼️οοοοοολη η φάση σε σλοου μοσιον,,,,το αφήνω παίρνει στροφή κ μμμμμππππννντιβαααααα ,1 μέτρο πίσω έκοψα όλες τις βάμβακιες😆το αφήνω ,ισιωνει ΚΛΙΚ(όχι ρε πουστη μη μου κάνεις τέτοια‼️)
Κοιτάζω κλείστρο ανοικτό,κλείνω ,κλικ (ωωωωω να γαμησω,πτανα μπραου)ξανά κλείνω ,ΚΛΙΚ 😭😭😭😭😭😭
ΤΟ παπί πλέον εκτός βολής κ σαν να διακρίνω ,ένα συννεφάκι σκέψης(όπως στα κόμικ)που πάει ο μλκς με μονοκανο😆😆😆😆
1η κυνήγι με την καινούργια καραμπίνα κ με έκοψε τα κυνηγετικά πόδια‼️
Τι την θες την τεχνολογία και τα κουμπάκια ?
Μόνο ένα κουμπί είναι χρήσιμο αλλά δεν υπάρχει το ρημάδι ... Full auto !!!
😂
 
Κι εγω λεφτα για 525 ποτε!!! Μαλακιες δε με παιρνει, ουτε θα κοψω απο αλλου, ουτε και θα χρεωθω
Μήπως να το ξανασκεφτείς; πέρασαν από τα χέρια μου τρία ΙΖ27 και τρία Τοζ34. Εβγαλα ρίγες , έκανα πόρτινγκ, μερεμέτησα κοντάκια, τα έκανα και anglai ... Τελικά κράτησα το ένα ΙΖ27 (που με τις μετατροπές που του είχα κάνει έφτανε το 1000ρικο ) μέχρι ... που πήρα το 525 και έφυγε κι αυτό. Καλά τα ΙΖ27 και τα ΤοΖ - όντως τα εκτιμώ πολύ - αλλά ότι σέλα και να βάλεις στο μουλάρι σε κούρσες δεν τρέχει.
 
Μήπως να το ξανασκεφτείς; πέρασαν από τα χέρια μου τρία ΙΖ27 και τρία Τοζ34. Εβγαλα ρίγες , έκανα πόρτινγκ, μερεμέτησα κοντάκια, τα έκανα και anglai ... Τελικά κράτησα το ένα ΙΖ27 (που με τις μετατροπές που του είχα κάνει έφτανε το 1000ρικο ) μέχρι ... που πήρα το 525 και έφυγε κι αυτό. Καλά τα ΙΖ27 και τα ΤοΖ - όντως τα εκτιμώ πολύ - αλλά ότι σέλα και να βάλεις στο μουλάρι σε κούρσες δεν τρέχει.
Το μουλάρι ....είναι για τα γκρέμια....όπως το τζιπ για το βουνό‼️αν πας με άλογο θα μετρήσεις τον γκρεμό‼️
 
Μήπως να το ξανασκεφτείς; πέρασαν από τα χέρια μου τρία ΙΖ27 και τρία Τοζ34. Εβγαλα ρίγες , έκανα πόρτινγκ, μερεμέτησα κοντάκια, τα έκανα και anglai ... Τελικά κράτησα το ένα ΙΖ27 (που με τις μετατροπές που του είχα κάνει έφτανε το 1000ρικο ) μέχρι ... που πήρα το 525 και έφυγε κι αυτό. Καλά τα ΙΖ27 και τα ΤοΖ - όντως τα εκτιμώ πολύ - αλλά ότι σέλα και να βάλεις στο μουλάρι σε κούρσες δεν τρέχει.
Ειχα μπαικαλ παλια. Οχι USSR, το RUSSIA. Μου αρεσε, δεν ηταν τοσο ασχημο. Δεν μου ειχε φανει τοσο γκουμουτσα. Αυτα που δεν μου αρεσαν ηταν οι εφαρμογες ξυλο με μεταλλο, η βαφη και η ριγα ηταν πολυ αιχμηρη και στις ακμες της αλλα και στη χαραξη που ειχε. Επισης ειχε βαριες σκανδαλες. Το τελευταιο το εφτιαξα αμεσως. Αλλαξα και το πλαστικο πελμα. Με τα αλλα δεν ειχα ασχοληθει. Παλιο σοβιετικο δεν εχω δοκιμασει.
 
Back
Top