Φυσίγγια για Τσίχλες

Δεν έχει καμία σχεσει η cip. Με την απόδοση ένωση φυσηγγιου…μόνο για την ασφάλεια του είναι αυτό .. το επιτυχημένο κιχλοφυσηγκο είναι ποιο δύσκολο σαν κατασκευές αυτό μου λέει η εμπηρεια μου στην ιδιογωμοση γιατί πρέπει να ισοροπησης τα υλικά τόσο καλά οστε με της αλλαγές το καιρού να σκωτονη αξιοπρεπούς… αυτό συνεπάγεται πολλές δοκιμές στο κυνηγότοπο ποιος Κατασκευαστής το κάνη αυτό
Αν δεν μπορεί ο κατασκευαστής που έχει και βλητικο σταθμό, υποδομές, παράγει χιλιάδες φυσίγγια και απευθύνεται σε χιλιάδες κυνηγούς στο εσωτερικό και στο εξωτερικό τότε ποιός;;;
 
Αν δεν μπορεί ο κατασκευαστής που έχει και βλητικο σταθμό, υποδομές, παράγει χιλιάδες φυσίγγια και απευθύνεται σε χιλιάδες κυνηγούς στο εσωτερικό και στο εξωτερικό τότε ποιός;;;
Δεν έχεις άδικο σε αυτό καθολου… αλλά συμβενη και στα καλύτερα τα σπίτια !!!!!! Ας προσεχαν
 
Έτσι ακριβώς.
Και τι τα κάνεις αυτά που σου μείνανε; Απαγορεύεται και να τα ρίχνεις στα πανηγύρια (και δικαίως).
Έχω μεινεμένα αρκετά κουτιά από χρόνια.
Μόλις βολευτείς με κάποια τα αλλάζουν και φτου κι απ' την αρχή.
Ελπίζω να μη μου συμβεί και με τα Sipe (NSI) που πέρσι στους καιρούς τους ήταν τουφεκιά και φέρετρο.
 
Δεν έχει καμία σχεσει η cip. Με την απόδοση ένωσωφυσηγγιου…μόνο για την ασφάλεια του είναι αυτό .. το επιτυχημένο κιχλοφυσηγκο είναι ποιο δύσκολο σαν κατασκευές αυτό μου λέει η εμπηρεια μου στην ιδιογωμοση γιατί πρέπει να ισοροπησης τα υλικά τόσο καλά οστε με της αλλαγές το καιρού να σκωτονη αξιοπρεπος… αυτό συνεπάγεται πολλές δοκιμές στο κυνηγότοπο ποιος Κατασκευαστής το κάνη αυτό….τέλος παντός είναι πολύ μεγάλη αυτή κουβέντα που ανήγουμε με πολλούς παραμέτρους….
Άμα θες να σου βγαίνει ίδιο το γλυκό κάθε φορά δεν αλλάζεις ούτε υλικά, ούτε τρόπο μαγειρέματος.
Αλλιώς θα είναι κάτι άλλο, που είτε αρέσει, είτε όχι σε αυτόν που το τρώει....
 
Δεν υπάρχει φυσιγγι από εταιρία για όλους τους καιρούς ,υπάρχει πυρίτιδα που κάνει για όλους τους καιρούς και αυτές κατά κόρον είναι οι διβασικες οι οποίες όμως θέλουν αλλά στησίματα για ζεστή και αλλά για τον υπόλοιπο καιρό.Βεβαια με τις τιμές που έφτασαν τις βλέπω προς εξαφάνιση στο τέλος και θα δουλεύονται μόνο τροποποιημένες μονοβασικες που και αυτές κάνουν δουλειά αλλά με φορτωματα και περισσότερο κόπο για να τις βρεις στα δύσκολα .Μια λύση γιαυτούς που έχουν φυσιγγακια και δεν τραβάνε πλέον λόγο αλλαγής υλικών αλλά θα πρέπει να ξέρουν 5 πράγματα είναι να τα περάσουν από μια ρελιαστεα να τα κατεβάσουν λιγάκι μπας και σώσουν τη παρτίδα ,σώζεται μερικές φορές.
 
Όταν σου λέει ότι έχει g3000 μέσα όπως πέρσι και παίρνεις και ρίχνεις και τραβάς τα μαλλιά σου με αυτα που βλέπεις και ανοίγεις και βλέπεις gm3 μέσα. Η σου λέει και φέτος granular και ανοίγεις και βλέπεις πάλι gm3 είναι να μην κουβαλάς σουγιά μαζί μωρέ?????
granulaρ & Gm3 είναι ίδια μπαρούτη
 
Κάτι Rio μαύρα θυμάμαι εγώ σε παπιά ...
Δεν ήταν άσχημα.
Εσυ μου είπες rio μαυρα κ κατάλαβα...

Αλλά κάποτε που είχα ρωτήσει έναν μπαρμπα τι φυσίγγια χρησιμοποιεί κ μου λέει δεν ξέρω μωρε παιδι μου, κάτι κόκκινα, κάτι κιτρινα, κάτι πορτοκαλι..
Τι να καταλάβω????? .sarcastic. .sarcastic.
 
Εσυ μου είπες rio μαυρα κ κατάλαβα...

Αλλά κάποτε που είχα ρωτήσει έναν μπαρμπα τι φυσίγγια χρησιμοποιεί κ μου λέει δεν ξέρω μωρε παιδι μου, κάτι κόκκινα, κάτι κιτρινα, κάτι πορτοκαλι..
Τι να καταλάβω????? .sarcastic.

Νομίζω αυτά ήταν ή κάπως έτσι ... 36gr

1664792424510.png
 
Πάρε αυτά που σ' αρέσουν Γιάννη , 1 ευρώ πάνω στην τιμή δεν κάνει την διαφορά για κάποιον που δε ρίχνει πολλά φυσίγγια .
Το θέμα είναι ότι αυτά που μου αρέσαν έχουν αλλοιωθεί, ή δεν είναι διαθέσιμα. (Navaro 30, Imperial 32).
Η ζητούμενη αντικατάσταση ίσως θα είναι Hit 8 & Rio 20, που δεν έχω ρίξει ούτε ένα.
Άλλο ζευγάρι θα ήταν NSI Ok 30 & MB Classic 32 και για τα κρύα και υγρασία NSI Sipe 32gr.
Για αυτά ψάχνομαι.
 
Το θέμα είναι ότι αυτά που μου αρέσαν έχουν αλλοιωθεί, ή δεν είναι διαθέσιμα. (Navaro 30, Imperial 32).
Η ζητούμενη αντικατάσταση ίσως θα είναι Hit 8 & Rio 20, που δεν έχω ρίξει ούτε ένα.
Άλλο ζευγάρι θα ήταν NSI Ok 30 & MB Classic 32 και για τα κρύα και υγρασία NSI Sipe 32gr.
Για αυτά ψάχνομαι.
Tα nsi δεν θα τα έβαζα στις επιλογές έχουν χαλάσει όλα πολύ βροντερα και το αποτέλεσμα δεν δικαιώνει ούτε τον κρότο ούτε την τιμή δοκίμασε πάλι τα navaro πιστεύω θα είναι μια χαρά και δοκίμασε και τα Rio 20 αν τα βρεις και αυτά εξαιρετικά στο κρύο και τις υγρασίες
 
Το θέμα είναι ότι αυτά που μου αρέσαν έχουν αλλοιωθεί, ή δεν είναι διαθέσιμα. (Navaro 30, Imperial 32).
Η ζητούμενη αντικατάσταση ίσως θα είναι Hit 8 & Rio 20, που δεν έχω ρίξει ούτε ένα.
Άλλο ζευγάρι θα ήταν NSI Ok 30 & MB Classic 32 και για τα κρύα και υγρασία NSI Sipe 32gr.
Για αυτά ψάχνομαι.
Εναλλακτικά αν για κάποιο λόγο θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο για κρύο και υγρασία, θα σου πρότεινα Lambro super tordo 32gr με sipe. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
 
Back
Top