Φυσίγγια για Τσίχλες

Δεν έχω δει ποτέ πείραγμα στα συγκεκριμένα και είμαι πολύ σταθερός σε αυτά
Εγώ Σταύρο τα έριχνα 3-4 χρόνια φανατικά από Αυγούστο μέχρι Φλεβάρη. Όταν αγόρασα νέο κιβώτιο δεν πίστευα αυτά που έβλεπα. Ουτε καθιστά στα 20 μέτρα δεν πέφτανε ξερά. Έδωσα σε άλλους 2 (πάντα αυτό κάνω για να αποκλείσω ότι το θέμα το έχω εγώ και τα όπλα μου μονο) από 50 φυσιγγια και ήταν το ίδιο χάλι. Μιλάω για αρκετά χρόνια πίσω. Τα περσινά που δοκίμασα πάλι ήταν όντως πολύ καλά! Τώρα αν γεμιζει με psb πλέον όπως λέει και ο @outlander είναι άλλο φυσιγγι πλέον!
 
Εγώ Σταύρο τα έριχνα 3-4 χρόνια φανατικά από Αυγούστο μέχρι Φλεβάρη. Όταν αγόρασα νέο κιβώτιο δεν πίστευα αυτά που έβλεπα. Ουτε καθιστά στα 20 μέτρα δεν πέφτανε ξερά. Έδωσα σε άλλους 2 (πάντα αυτό κάνω για να αποκλείσω ότι το θέμα το έχω εγώ και τα όπλα μου μονο) από 50 φυσιγγια και ήταν το ίδιο χάλι. Μιλάω για αρκετά χρόνια πίσω. Τα περσινά που δοκίμασα πάλι ήταν όντως πολύ καλά! Τώρα αν γεμιζει με psb πλέον όπως λέει και ο @outlander είναι άλλο φυσιγγι πλέον!
Είναι σίγουρο ότι γεμίζει από φέτος psb
 
Και πως θα ξέρουμε ότι είναι περσινά;;;; Από που θα το καταλάβουμε;
Μόνο άμα το κόψεις και δεις πυρίτιδα. Τα περσινά είναι με csb τα φετινά με psb. Τουλάχιστον έτσι υποτίθεται. Η πρώτη είναι οβάλ και η δεύτερη τετραγωνάκια.
 
Μόνο άμα το κόψεις και δεις πυρίτιδα. Τα περσινά είναι με csb τα φετινά με psb. Τουλάχιστον έτσι υποτίθεται. Η πρώτη είναι οβάλ και η δεύτερη τετραγωνάκια
Ευχαριστώ συντοπίτη, αλλά πρακτικά αδύνατον. Θα πάω στο μαγαζί να το κόψω; Όχι βέβαια. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πάρω ένα κουτί για σφάξιμο. Και άντε και βγήκε καλό. Μετά πρέπει να πάω τρέχοντας να πάρω τα υπόλοιπα. Ε, δεν αξίζει το κόπο....
 
Ρε παιδιά, νομίζω ότι γίνεται πολύ κακό για το τίποτα.....
Ποιος πρόλαβε και έριξε φετινά με PSB και είπε ότι είναι μάπα;
Πάρτε εκεί να κάνετε το κέφι σας, ρίξτε και δείτε.
Αυτό είπαμε, είναι καινούργια πια η θα σού αρέσει η Όχι. Δεν είπαμε κάτι διαφορετικό.
 
Ευχαριστώ συντοπίτη, αλλά πρακτικά αδύνατον. Θα πάω στο μαγαζί να το κόψω; Όχι βέβαια. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πάρω ένα κουτί για σφάξιμο.
Αν πιστευεις οτι με τα "σημερινά" μπορει να φας φόλα..
Τότε μπορείς να ρωτήσεις τον μαγαζατορα αν είναι περσινες παρτιδες, η αν έχεις ψωνίσει από εκεί θα θυμάσαι ποσα τέτοια έχουν μείνει στα ράφια κ αν τα έχει ανανεώσει φέτος...

Και άντε και βγήκε καλό. Μετά πρέπει να πάω τρέχοντας να πάρω τα υπόλοιπα. Ε, δεν αξίζει το κόπο....
Δεν ξέρω την απόσταση, αλλά ναι αξίζει...
Κανονικά έτσι θα επρεπε να αγοραζουμε αν πρόκειται για αγορά ποσοτητας....
 
Λοιπόν ενημέρωση για φυσίγγια Victory από Κρήτη. Τα lucky 33.5 γρ 9.90 ( απλησίαστα για μένα όσο και να θέλω να δοκιμάσω) παρήγγειλα όμως δέκα κουτιά Victory 36 gr νούμερο 5 στα δέκα ευρώ το κουτί που ήταν ευκαιρία πιστεύω. Μόλις παραλάβω με το καλό θα ανεβάσω φωτογραφία. Τα αδέρφια από Κύπρο τι άποψη έχουν για τα συγκεκριμένα ( 36 γρ) ;
 
Λοιπόν ενημέρωση για φυσίγγια Victory από Κρήτη. Τα lucky 33.5 γρ 9.90 ( απλησίαστα για μένα όσο και να θέλω να δοκιμάσω) παρήγγειλα όμως δέκα κουτιά Victory 36 gr νούμερο 5 στα δέκα ευρώ το κουτί που ήταν ευκαιρία πιστεύω. Μόλις παραλάβω με το καλό θα ανεβάσω φωτογραφία. Τα αδέρφια από Κύπρο τι άποψη έχουν για τα συγκεκριμένα ( 36 γρ) ;
Πολύ καλή τιμή! Περιμένουμε φώτο για τις ευχές!!!
 
γιατι φαγωνεστεεεε με τα 32 γρ στην τσιχλα εφωσον ειναι σχετικα ολα ακριβαααα,,δουλεψτεεε 28 30 γρ με ωραιες ταχυτιτες και θα απωλαυσετεεεε τουφεκιεςςςς,,οχι ωμος στον θεοοοοο και μετα γιατι δεν πευτηηηηηη .think.
imperial από τον Γκιουλέκααααααααα....
 
imperial από τον Γκιουλέκααααααααα....
ακριβαααα και αυτα φιλεμουυυυ,, ;) δεν σκωρπαω αυτη την στιγμη πωλα λεφτα για την τσιχλαααα,,και με 24 γρ πεφτη στο περπατιτο και στο καρτερι παντα σε λογικες απωστασηςςςςς,,εγω καρτερακι δουλευω κυλινδροοο μιας και της τουφεκαω το πωλη στα 20 μετραααα.big smile.
 
γιατι φαγωνεστεεεε με τα 32 γρ στην τσιχλα εφωσον ειναι σχετικα ολα ακριβαααα,,δουλεψτεεε 28 30 γρ με ωραιες ταχυτιτες και θα απωλαυσετεεεε τουφεκιεςςςς,,οχι ωμος στον θεοοοοο και μετα γιατι δεν πευτηηηηηη .think.
Σακηηη 36 γραμμάρια νούμερο πέντε για τα μπασιματαααα είναι καλααααα;;; .hunter. .exciting.
 
Back
Top