Το κατάλληλο μπεκατσοντουφεκο

Μπα δεν θέλω να αγοράσω ένα όπλο που δεν έχει δείξει την αντοχή του στο χρόνο και πόσο μάλλον και τουρκικό
Δέχομαι την άποψη σου αλλά θα σου πω τη δική μου.
Είχα μια Μοντεφελτρο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
Όταν αγόρασα το ατα πουλήθηκε.
Μετά αγόρασα ένα φαμπαρμ έλος.
Και πάλι όμως κυνηγάω με το ατα.
Αυτά...
 
Δέχομαι την άποψη σου αλλά θα σου πω τη δική μου.
Είχα μια Μοντεφελτρο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
Όταν αγόρασα το ατα πουλήθηκε.
Μετά αγόρασα ένα φαμπαρμ έλος.
Και πάλι όμως κυνηγάω με το ατα.
Αυτά...
Αφού δεν την έχεις κυνηγήσει ρε στέλιο την φάμπαρμ.Συν ότι το άτα, πάει όντως άτα( 🚗 ), στο δίνεται δεν δίνεται....

Πάντα φιλικά
Χρήστος
 
Last edited:
Τη
Αφού δεν την έχεις κυνηγήσει ρε στέλιο την φάμπαρμ.Συν ότι το άτα πάει όντως άτα στο δίνεται δεν δίνεται....

Πάντα φιλικά
Χρήστος
Την έχω κυνηγήσει και έχω ανεβάσει και φωτο εδώ.

Το δίνεται δεν δίνεται δεν είναι για θέμα του όπλου.
Είναι θέμα του μυαλού μου που πετάει.
 
Τη

Την έχω κυνηγήσει και έχω ανεβάσει και φωτο εδώ.

Το δίνεται δεν δίνεται δεν είναι για θέμα του όπλου.
Είναι θέμα του μυαλού μου που πετάει.
Δηλαδή η 391 που πουλήθηκε πουλήθηκε επειδή δεν ήταν καλό οπλο;
Η Μοντεφελτρο μου που πουλήθηκε μήπως πουλήθηκε επειδή δεν ήταν καλη;

Απλώς με τρώει ο κωλος μου γι αυτό τα πωλητήρια.
 
Δημήτρη καλησπέρα, απο το 2007 χρησιμοποιώ SKB 605/66cm, μαμα choke (briley) 5* & 3* μαλλινοταπα ή μισοταπα . Στιβαρό όπλο , τέλειο ζύγισμα 3260gr. Προερχόμενος απο Beretta ultra light/71cm 2800gr,
( στην κατοχη μου ακομα). Προσπαθώ να μεταπηδήσω σε customised πλάγιο baikal αλλα ειναι σαν να μην βλεπω την 2η σκανδάλη. SKB και πάλι SKB. Συμβουλη :μην μπερδευτης με πολλα οπλα. Στο λεει ο μπερδεμένος 😂😂😂😂.
 
Δημήτρη καλησπέρα, απο το 2007 χρησιμοποιώ SKB 605/66cm, μαμα choke (briley) 5* & 3* μαλλινοταπα ή μισοταπα . Στιβαρό όπλο , τέλειο ζύγισμα 3260gr. Προερχόμενος απο Beretta ultra light/71cm 2800gr,
( στην κατοχη μου ακομα). Προσπαθώ να μεταπηδήσω σε customised πλάγιο baikal αλλα ειναι σαν να μην βλεπω την 2η σκανδάλη. SKB και πάλι SKB. Συμβουλη :μην μπερδευτης με πολλα οπλα. Στο λεει ο μπερδεμένος 😂😂😂😂.
Κωνσταντίνε και εγώ μπερδεμένος είμαι . Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλω να μεταπήδησω σε δίκανο από καραμπίνα. Τώρα τι θα πάρω ειδωμεν
 
Κοιτάω για μεταχειρισμένο και να δώσω max 1300-1400€
Δες τη περίπτωση των μεταποιημένων Baikal.... Θα σου έρθει αρκετά πιο οικονομικά ,με στάνταρ τσοκ ή τα δικά του. Δε σπάει δε χαλάει, επίπεδο χειροποίητου πολύ πιο ακριβού,στο βάρος που θες και το περνάς μέσα από τα πουρνάρια και τις βατσινιες χωρίς να σε πιάνει η καρδιά σου.....
 
Κωνσταντίνε και εγώ μπερδεμένος είμαι . Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλω να μεταπήδησω σε δίκανο από καραμπίνα. Τώρα τι θα πάρω ειδωμεν
Γνωμη μου: αλληλεπιθετο(sp) & μονοσκανδαλο, (ομοιάζει με το αυτογεμες), απο 66-68cm (αναλόγως την εταιρία).
 
Εγώ θα σου πρότεινα πέρα από το Browning που ανέφεραν ποιο πάνω.... Beretta ultralight, fabarm elos Tula,franchi falconet..... Εφόσον θέλεις ελαφρύ όπλο.... νομίζω ότι το ergal είναι μονόδρομος.....αν θέλεις ατσάλινο.... μπορείς να πάρεις ένα Baikal 66 με τσοκ και να του φτιάξεις ένα κοντάκι.....να βγάλεις και όλες τις ρίγες και να γίνει ένα εργαλείο.... εγώ έχω ένα κομμένο 61 εκατοστά 3140 gr που το θεωρώ εργαλείο... όπως επίσης είμαι πολύ ευχαριστημένος από το ultralight 2730 με δύο τσοκ briley diffusion και 3αστρα... αλλά και από το franchi falconet που είχα..... συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... για μπεκάτσα μόνο δίκανο IMG_20211121_111615.jpgIMG_20201226_113053.jpg
 
Back
Top