Beretta Team

Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
Ετσι οπως το λες...το θεωρεις ''φυσιολογικο''....αυτο καταλαβαινω....
Αλλα ανησυχω για τα σημαδια εχουν βαθος περιπου 8 δεκατα με 1 χιλιοστο...περιπου
Βεβαια το οπλο εχει ριξει πανω απο 120 χιλιαδες φυσιγγια απο το 1995 που το εχω αγορασει...
Πιστευεις οτι δεν πρεπει να ανησυχω ??
Θα το δει ο Δόκτωρ Βάγγος και θα σου βγάλει μία πρώτη διάγνωση να την δούμε και οι υπόλοιποι
 
Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
Ετσι οπως το λες...το θεωρεις ''φυσιολογικο''....αυτο καταλαβαινω....
Αλλα ανησυχω για τα σημαδια εχουν βαθος περιπου 8 δεκατα με 1 χιλιοστο...περιπου
Βεβαια το οπλο εχει ριξει πανω απο 120 χιλιαδες φυσιγγια απο το 1995 που το εχω αγορασει...
Πιστευεις οτι δεν πρεπει να ανησυχω ??
Που να δεις σημάδια που είχε η sx4 που είχα και ήταν 4 ετών. Αν ανησυχείς τόσο πήγαινε σε έναν οπλουργο. Αν το δει ο Βάγγος θα σου απαντήσει.
 
Ελυσα να καθαρισω το οπλο...και ειδα οτι ο καβαλαρης του κλειστρου βρισκει επανω στο
''σωμα'' ( κορμο ) του οπλου .
Μηπως εχει αντιμετωπισει καποιος φιλος η συναδελφος το ιδιο προβλημα....και γνωριζει απο που
προερχεται...και τι φταιει ???

View attachment 53559
View attachment 53561

View attachment 53563
Αν και αποφευγω να λεω πολλα χωρις να το εχω στα χερια μου.τετοιες φθορες δεν πρεπει.να γινονται Στρες μεγαλο βλεπω ,προσεξες εαν υπηρχαν μετα.το κολημα του.κλειστρου? Επισης ποιος σας ειπε οτι βαζουμε φλογα στο κλειστρο? .επισης για ποιο οπλο παραγγειλες ελατηριο επαναταξης βλεπω τεραστιες διαφορες σιγουρα ειναι για 390 φωτο απο 391 με πολλα πολλα.φυσιγγια20220818_112519.jpg
 
Βαγγο δε τα λες καλα στο κλειστρο βαζουμε φλογα μαλακωνει και δε σπαει μετα με τιποτα ισως μετα χτυπα χτυπα πισω λιγο να φουσκωνει και να ακουμπαει στη βαση αχαχαχαχχα
 
Βαγγο δε τα λες καλα στο κλειστρο βαζουμε φλογα μαλακωνει και δε σπαει μετα με τιποτα ισως μετα χτυπα χτυπα πισω λιγο να φουσκωνει και να ακουμπαει στη βαση αχαχαχαχχα
Οπότε κάποια στιγμή εκτός από κλείστρο θα θες και βάση .Όλα στο κουβά της ανακύκλωσης και πας για άλλο όπλο.
 
Αν και αποφευγω να λεω πολλα χωρις να το εχω στα χερια μου.τετοιες φθορες δεν πρεπει.να γινονται Στρες μεγαλο βλεπω ,προσεξες εαν υπηρχαν μετα.το κολημα του.κλειστρου? Επισης ποιος σας ειπε οτι βαζουμε φλογα στο κλειστρο? .επισης για ποιο οπλο παραγγειλες ελατηριο επαναταξης βλεπω τεραστιες διαφορες σιγουρα ειναι για 390 φωτο απο 391 με πολλα πολλα.φυσιγγιαView attachment 53629

ΜΑΣΤΟΡΑ - Κατ'αρχην σε ευχαριστω για την απαντηση....Δεν ησουν υποχρεωμενος να απαντησεις !!!
Το οπλο μου ειναι η Α390 - SILVER MALLARD..MAGNUM.
Για αυτο το οπλο εκανα την παραγγελια και τα ελατηρια της φωτο...ειναι παλιο και το καινουργιο...
Το καινουργιο ειναι το μακρυ και το παλιο το κοντο. Το παλιο εχει ριξει περιπου 120.000 φυσιγγια
Δεν ξερω εαν πρεπει να μπει φλογα στο κλειστρο...Αλλα για τον οπλουργο που το κολλησε μου
ειπαν τα καλυτερα λογια ...πριν στειλω το κλειστρο !!!
Στο επαγγελμα μου ( Μηχ. Αυτ/των ) φλογα στα μεταλλα βαζουμε......βεβαια αλλο το κλειστρο...και αλλο
το γραναζι του βολαν....και σεβομαι την αποψη σου !!!
Ωστοσο πρεπει να στο πω αυτο....Σε ενα πραγματικο μπουρλοτο που εριξα με βολια ...το φυσιγγιο
ηταν παρα πολυ δυνατο εβγαλε V1,5-659m/s... το οπλο παρα λιγο να το χασω απο τα χερια μου
ευτυχως ζημια δεν επαθε ουτε το οπλο ουτε το κλειστρο μετα το κολλημα.
Τα σημαδια τα ειχε και πριν το κολλημα του κλειστρου....χρονια τα εχει....απλα ειπα να ρωτησω...για να
μην την πατησω παλι οπως με το ελατηριο επαναφορας...
Χωρις να ξερω απο οπλα...ολοι οι φιλοι...μου λενε οτι εχω ενα απο τα πολυ καλα οπλα της Beretta..
και παραλληλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτο το οπλο και δεν θελω παλι απο αγνοια να του
κανω και αλλη ζημια.!!!
Αυτος ειναι ο λογος που ''ψαχνω'' για ποιον λογο εγιναν τα σημαδια!!!
 
ΜΑΣΤΟΡΑ - Κατ'αρχην σε ευχαριστω για την απαντηση....Δεν ησουν υποχρεωμενος να απαντησεις !!!
Το οπλο μου ειναι η Α390 - SILVER MALLARD..MAGNUM.
Για αυτο το οπλο εκανα την παραγγελια και τα ελατηρια της φωτο...ειναι παλιο και το καινουργιο...
Το καινουργιο ειναι το μακρυ και το παλιο το κοντο. Το παλιο εχει ριξει περιπου 120.000 φυσιγγια
Δεν ξερω εαν πρεπει να μπει φλογα στο κλειστρο...Αλλα για τον οπλουργο που το κολλησε μου
ειπαν τα καλυτερα λογια ...πριν στειλω το κλειστρο !!!
Στο επαγγελμα μου ( Μηχ. Αυτ/των ) φλογα στα μεταλλα βαζουμε......βεβαια αλλο το κλειστρο...και αλλο
το γραναζι του βολαν....και σεβομαι την αποψη σου !!!
Ωστοσο πρεπει να στο πω αυτο....Σε ενα πραγματικο μπουρλοτο που εριξα με βολια ...το φυσιγγιο
ηταν παρα πολυ δυνατο εβγαλε V1,5-659m/s... το οπλο παρα λιγο να το χασω απο τα χερια μου
ευτυχως ζημια δεν επαθε ουτε το οπλο ουτε το κλειστρο μετα το κολλημα.
Τα σημαδια τα ειχε και πριν το κολλημα του κλειστρου....χρονια τα εχει....απλα ειπα να ρωτησω...για να
μην την πατησω παλι οπως με το ελατηριο επαναφορας...
Χωρις να ξερω απο οπλα...ολοι οι φιλοι...μου λενε οτι εχω ενα απο τα πολυ καλα οπλα της Beretta..
και παραλληλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτο το οπλο και δεν θελω παλι απο αγνοια να του
κανω και αλλη ζημια.!!!
Αυτος ειναι ο λογος που ''ψαχνω'' για ποιον λογο εγιναν τα σημαδια!!!
Οκ
 
Θα τους αγοράσει όλους η Ber
Δεν κόβει πουθενά
https://www.inewsgr.com/288/i-beret...me-epitychia-tin-exagora-tis-ruag-ammotec.htm

Αυτό με την Browning δεν το γνώριζα


Ο όμιλος της Beretta κατέχει τις ιταλικές φίρμες Benelli, Franchi, Uberti.
Έχει εξαγοράσει τις Sako, Stoeger, Tikka, Burris Optics και πρόσφατα την εμβληματική Holland & Holland.
Επίσης διατηρεί ένα ποσοστό συμμετοχής κοντά στο 20% στην (ανταγωνίστρια της) Browning
 
Απορώ πως τους ξέφυγε η Remington που την δίναν και κοψοχρονιά. Μάλλον δεν τους ενδιέφερε. .yel.
Έχει μαζέψει σχεδόν όλη την οπλοβιομηχανία της Ευρώπης...δεν νομίζω να την ενδιέφερε να ασχοληθεί με άλλη Ήπειρο και πόσο μάλλον όταν έχει την πλειοψηφία της αγοράς παγκοσμίως.
 
Back
Top