Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
γιωργο εαν μπορουσα να κατασκευασω οπλο αεριων θα εφτιαχνα ξανα μια 304 με ελαχιστες τροποποιησεις και τελος .Για μενα το καλυτερο αυτογεμες της Βερεττα
Δεν είχα την τύχη να πιάσω ποτέ στα χέρια μου μια 304 πάντως έχω διαβάσει τα καλύτερα αν και πήγε άκλαυτη
 
Γιωργο μαλλον στο κειμενο χτυπησε ο δαιμων του τυπογραφειου Η 304 Δεν ειχε ιδιο κλειστρο με 302-303 το ιδιο ισχυει και για καποια απαρτια στην σκανδαλοθηκη. το πιστονι αεριων της 304 ειναι τελειως διαφορετικο σε διαστασεις απο τα υπολοιπα μοντελα το ιδιο ισχυει για παπια καννη κλπ Επισης μια φωτο στο κειμενο ειναι απο 390
 
Ισως λογω 70αρας θαλαμης την ''εφαγε'' η μαγκνουμητηδα.....
Τι το θες το ίσως αυτό την έφαγε
Ειδικά για την Ελλάδα εμφανίστηκε και σε εποχές που άρχισαν να πληθαίνουν οι γουρουνοκυνηγοί και εκεί το μάγκνουμ χρειάζεται
Εγώ στην παρέα θυμάμαι άτομα με 302 303 και 390 με 304 κανένας
 
Τι το θες το ίσως αυτό την έφαγε
Ειδικά για την Ελλάδα εμφανίστηκε και σε εποχές που άρχισαν να πληθαίνουν οι γουρουνοκυνηγοί και εκεί το μάγκνουμ χρειάζεται
Εγώ στην παρέα θυμάμαι άτομα με 302 303 και 390 με 304 κανένας
εχεις απολυτο δικιο γιωργο μας εφαγε το γα/,/,/νο μαγκνουμ ,περα απο τους γουροκυνηγους δεν βλεπω αλλη εφαρμογη.Ο ασσος της φρανκι και αυτος δεν πηγε υπερπιστεως? τιμιο ντουφεκι και αυτο
 
Αυτο ειναι το αποτελεσμα του MARKETING!!!!..........Οπλα στολισμενα με χρυσοσκαλισματα και φορτωμενα με ενα σωρο αχρηστα μπιχλιμπιδια.....
Χαθηκε η ποιοτητα......η χειροποιητη εργασια ακομα και σε ποιο φτηνα μοντελα........η ποιοτητα των υλικων.......η σωστη επεξεργασια των τμηματων των οπλων....οι βαφες των μεταλων....
Μπηκε το πλαστικο στην κατασκευη.......ακομα και η ψηφιακη τεχνολογια εκανε την εμφανηση της πανω στο οπλο(βλεπε Beretta)
Τι να πω..........οτι λενε οι ποιο πολλοι........που ειναι εκεινα τα οπλα τα παλια και καλα!!!!!!
Εβγαλε πριν λιγες μερες ενα ωραιο οπλο ο Παρδαλακης για πουλημα......ενα Beretta 304 ατουφεκιστο στο κουτι του!!!!!!!!!!!!!!! Τιμη 700 ευρω!!!!!!!
Αυτο ειναι πραγματι μια ευκαιρια !!!!!!!!! θα το ειχα παρει αλλα δεν ειμαι της καραμπινας.......
Εχω μια αλλη Franchi 612 ενος φιλου σε κατασταση βιτρινας με ενα κλειστρο επιπλεον και πολυ ωραια ξυλα και τρια τσοκακια........ενα απο τα οπλα που ανεβασε την εταιρια ψηλα στην εκτιμηση των κυνηγων ...ενα οπλο απο τα παλια και καλα κομματια.........και αυτος την δινει αλλα ειπαμε.....δεν ειμαι ''καραμπινατος''
Δυο απο τα πολλα παραδειγματα που υπαρχουν και απο προσωπικη μου εκτιμηση οταν βρεθουν τετοια οπλα σε τετοια κατασταση ειναι πραγματικα λαχεια!!!!!!!!
 
Λαχείο είναι και η 390 ενός μπάρμπα μου που εγώ την έδεσα όταν την πήρε και μου έχει πει τη πουλάω 500 € και έχει ρίξει 50 φυσίγγια κυριολεκτικά .Το γιατί δεν τη έχω πάρει ακόμη μόνο ι Θεός το ξέρει που λένε που όλο μου μπαίνουν τρικλοποδιές από το πουθενά.Αλλα και 304 είναι από τα αγαπημένα μου όπλα την έχουν δύο φίλοι μου και την έχω ρίξει μερικές φορές πολύ μπροστά για την εποχή τής.
 
Λαχείο είναι και η 390 ενός μπάρμπα μου που εγώ την έδεσα όταν την πήρε και μου έχει πει τη πουλάω 500 € και έχει ρίξει 50 φυσίγγια κυριολεκτικά .Το γιατί δεν τη έχω πάρει ακόμη μόνο ι Θεός το ξέρει που λένε που όλο μου μπαίνουν τρικλοποδιές από το πουθενά.Αλλα και 304 είναι από τα αγαπημένα μου όπλα την έχουν δύο φίλοι μου και την έχω ρίξει μερικές φορές πολύ μπροστά για την εποχή τής.
Την 304 την βάζω μαζη με την greystone.. για μένα τα καλητερα οπλο που έβγαλε η μπερετα αλλά τα έφαγε το 12/70…αν και θεωρό την 304 με καλητερη σκοπευτηκι γραμμή και μια σκανδάλη για σεμινάρια οπλουργον…
 
Την 304 την βάζω μαζη με την greystone.. για μένα τα καλητερα οπλο που έβγαλε η μπερετα αλλά τα έφαγε το 12/70…αν και θεωρό την 304 με καλητερη σκοπευτηκι γραμμή και μια σκανδάλη για σεμινάρια οπλουργον…
Την 304 την βάζω μαζη με την greystone.. για μένα τα καλητερα οπλο που έβγαλε η μπερετα αλλά τα έφαγε το 12/70…αν και θεωρό την 304 με καλητερη σκοπευτηκι γραμμή και μια σκανδάλη για σεμινάρια
 
Μετά από εκτεταμένη έρευνα για αγορά όπλου έχω καταλήξει σε δυο τουφέκια. Από την μια είναι η m1 super 90( που είναι και σε προσφορά αυτή την στιγμή) και από την άλλη η affinity 3. Το καθένα έχει τα υπέρ του αλλά κλίνω προς την franchi... παιδιά τα φώτα σας.
Υ.γ. τα όπλα επιλέχθηκαν με βάση το διαθέσιμο μπάτζετ.
 
Μετά από εκτεταμένη έρευνα για αγορά όπλου έχω καταλήξει σε δυο τουφέκια. Από την μια είναι η m1 super 90( που είναι και σε προσφορά αυτή την στιγμή) και από την άλλη η affinity 3. Το καθένα έχει τα υπέρ του αλλά κλίνω προς την franchi... παιδιά τα φώτα σας.
Υ.γ. τα όπλα επιλέχθηκαν με βάση το διαθέσιμο μπάτζετ.
Affinity elite από εμένα έτσι και αλλιώς μια benelli είναι και αυτή απλά είναι πιο ωραία από την Μ1....
 
Και τα δύο όπλα είναι πολύ κοντά. Το m1 είναι στην ουσία ένα m2 με άλλο κοντάκι,πέλμα και πάπια. Το franchi είναι ένα m2 με το επανατατικό ελατήριο γύρω από την αποθήκη. Διορθώσετε με εάν κάνω κάποιο λάθος. Αφού λοιπόν έχεις καταλήξει σε αυτά τα δύο τουφέκια όπου οι ομοιότητες είναι περισσότερες από τις διάφορες το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις και να επωμήσεις και τα δύο τουφέκια και να πάρεις αυτό που σου κάθεται καλύτερα. Στα υπόψην σου γύρω από αυτή τη τιμή μπορείς να κοιτάξεις επίσης για καινούρια bellmonte, es100, stoeger m3000 αλλά και fabarm h4 και remington 1187 sportsman. Σε τι κυνήγι θα χρησιμοποιήσεις το τυφέκι;
 
Last edited:
Μετά από εκτεταμένη έρευνα για αγορά όπλου έχω καταλήξει σε δυο τουφέκια. Από την μια είναι η m1 super 90( που είναι και σε προσφορά αυτή την στιγμή) και από την άλλη η affinity 3. Το καθένα έχει τα υπέρ του αλλά κλίνω προς την franchi... παιδιά τα φώτα σας.
Υ.γ. τα όπλα επιλέχθηκαν με βάση το διαθέσιμο μπάτζετ.
Κανένα από τα δύο ψάξε να βρεις μια 391 optima 2 και θα με θυμηθείς στο μελλον
 
Και τα δύο όπλα είναι πολύ κοντά. Το m1 είναι στην ουσία ένα m2 με άλλο κοντάκι,πέλμα και πάπια. Το franchi είναι ένα m2 με το επανατατικό ελατήριο γύρω από την αποθήκη. Διορθώσετε με εάν κάνω κάποιο λάθος. Αφού λοιπόν έχεις καταλήξει σε αυτά τα δύο τουφέκια όπου οι ομοιότητες είναι περισσότερες από τις διάφορες το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις και να επωμήσεις και τα δύο τουφέκια και να πάρεις αυτό που σου κάθεται καλύτερα. Στα υπόψην σου γύρω από αυτή τη τιμή μπορείς να κοιτάξεις επίσης για καινούρια bellmonte, es100, stoeger m3000 αλλά και fabarm h4 και remington 1187 sportsman. Σε τι κυνήγι θα χρησιμοποιήσεις το τυφέκι;
Λαγο και γουρουκ
Και τα δύο όπλα είναι πολύ κοντά. Το m1 είναι στην ουσία ένα m2 με άλλο κοντάκι,πέλμα και πάπια. Το franchi είναι ένα m2 με το επανατατικό ελατήριο γύρω από την αποθήκη. Διορθώσετε με εάν κάνω κάποιο λάθος. Αφού λοιπόν έχεις καταλήξει σε αυτά τα δύο τουφέκια όπου οι ομοιότητες είναι περισσότερες από τις διάφορες το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις και να επωμήσεις και τα δύο τουφέκια και να πάρεις αυτό που σου κάθεται καλύτερα. Στα υπόψην σου γύρω από αυτή τη τιμή μπορείς να κοιτάξεις επίσης για καινούρια bellmonte, es100, stoeger m3000 αλλά και fabarm h4 και remington 1187 sportsman. Σε τι κυνήγι θα χρησιμοποιήσεις το τυφέκι;
Λαγό και γουρούνι κυνηγάω κυρίως και που και που κανα παπί. Στην επώμηση που έχω δοκιμάσει την affinity μου κάθεται πολύ καλά...την άλλη δεν την έχω δοκιμάσει... όσον αφορά την bellmonte με χαλάει το κουμπί δυο θέσεων πράγμα που αντιμετώπιζα στην es100. Η fabarm σαν εταιρεία δεν με συγκινεί και πόσο μάλλον τα όπλα αερίων. Όσο για την stoeger αποφεύγω τη συγκεκριμένη διότι έχει βαρια σκανδάλη και ειναι χοντροκομμένη. Remington στο ίδιο φάσμα με την fabarm.
Υ.γ. δεν κοιτάω μεταχειρισμένα θέλω κάτι του κουτιού.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top