Παλιά φυσίγγια

Τα λόγια είναι περιττά για αυτό το φυσίγγι όταν το έχεις δεί εν δράσει. Πυρκαλ Αρτεμις
Εχω φυλαξει μισο κουτι.
Τα τρυγονια τα εκαιγε τον Αυγουστο.
Εχω κανει πολυ ωραιες τουφεκιες με αυτο.
Νο 7 και 3*...
 
Τα λόγια είναι περιττά για αυτό το φυσίγγι όταν το έχεις δεί εν δράσει. Πυρκαλ Αρτεμις
Το φυσίγγιο Θρυλος της πυρκαλ....περασμένα μεγαλεία....μιλάμε ότι κατεβαίναμε τη δεκαετία του 80 και 90 με 100ριες τσίχλες ο καθένας απ' Στυλίδα Πελασγία Ράχες Γλύφα ....!!!! Περασμένα μεγαλεία....Εμείς τα ζήσαμε .....κρίμα για τα παιδιά μας....το ξαναλέω ....το φυσίγγιο θρύλος.....
 
Όσο ψάχνω ξεθάβω, και συνεχίζω.
Nobelsport Tordo. Ακόμα δεν είχε χαλασει τη συνταγή. Πυρίτιδα gm3, συγκεντρωτήρας αποσπώμενου πάτου και λίγο πιο ψηλό μέταλλο στον κάλυκα σε σχέση με το προγενέστερο maionchi tordo. Ακριβώς δίπλα το τωρινο gm3 fast με συγκεντρωτήρα nsi gt.
 

Attachments

  • 20220816_163811.jpg
    20220816_163811.jpg
    198,7 KB · Προβολές: 37
Last edited:
Για το τέλος τρία μοναδικά κομμάτια.

Πυρκάλ μαύρο παλιό (πάνω από 30 έτη, δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς), όχι από τα τελευταία.
Στοκας S32 το φθηνό τσιχλοφύσιγγο
Ένα cobra καφέ που ούτε ξέρω που το βρήκα. Μάλλον μου το είχε δώσει φίλος. Αν ξέρει κάποιος λεπτομέρειες για το Cobra ας γράψει. Μιλάμε για εποχή πριν περίπου 20 έτη.
 

Attachments

  • 20220816_163911.jpg
    20220816_163911.jpg
    171,3 KB · Προβολές: 31
Last edited:
Για το τέλος τρία μοναδικά κομμάτια.

Πυρκάλ μαύρο παλιό (πάνω από 30 έτη, δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς), όχι από τα τελευταία.
Στοκας S32 το φθηνό τσιχλοφύσιγγο
Ένα cobra καφέ που ούτε ξέρω που το βρήκα. Μάλλον μου το είχε δώσει φίλος. Αν ξέρει κάποιος λεπτομέρειες για το Cobra ας γράψει. Μιλάμε για εποχή πριν περίπου 20 έτη.
Τα Cobra τα έφτιαχναν στο περισσό ,πολύ καλά φυσίγγια.
 
Όχι μόνο έκλεισε αυτή η εταιρεία που θα μπορούσε να πουλάει όχι μόνο σε κυνηγούς αλλά και να εξοπλιζει τις ένοπλες δυνάμεις και να πουλάει και έξω. Έλεος πρέπει να κλείσουν όλα και μόνο να αγοράζουμε απ έξω? Ειχαμε Goodyear ειχαμε Pirelli είχαμε Nissan είχαμε Pitsos είχαμε Ιζόλα. Τώρα μην πώ καλύτερα τι έχουμε. Και δεν φτάνει ότι έκλεισε η πυρκάλ, έχει και ένα σωρό στόκ φυσίγγια που αντί να πουληθούν και έστω να επωφεληθεί το κράτος, σαπίζουν στις αποθήκες.
 
Όχι μόνο έκλεισε αυτή η εταιρεία που θα μπορούσε να πουλάει όχι μόνο σε κυνηγούς αλλά και να εξοπλιζει τις ένοπλες δυνάμεις και να πουλάει και έξω. Έλεος πρέπει να κλείσουν όλα και μόνο να αγοράζουμε απ έξω? Ειχαμε Goodyear ειχαμε Pirelli είχαμε Nissan είχαμε Pitsos είχαμε Ιζόλα. Τώρα μην πώ καλύτερα τι έχουμε. Και δεν φτάνει ότι έκλεισε η πυρκάλ, έχει και ένα σωρό στόκ φυσίγγια που αντί να πουληθούν και έστω να επωφεληθεί το κράτος, σαπίζουν στις αποθήκες.
Γιατι αραγε?
 
Back
Top