Μαγκάλια και Σούβλες

Τελευταία βραδιά στην Κάρυστο και μετά από ερώτηση σε διερχόμενο Τσοπάνη
μου έδωσε ακριβής οδηγίες που θα βρω καλή προβατίνα

View attachment 52966
Κώστα από δω και για κανένα μήνα ακόμη, αν έχεις άκρη σε τσοπάνη, κοίτα να εφοδιαστείς. Φτιάξε μερίδες και κατάψυξη.
 
Επειδή είχα ρωτήσει εδώ πριν λίγο καιρό για μια ψησταριά υγραερίου της weber , κοιτάξτε να δείτε τι έγινε . Την παρήγγειλα από τον Κωτσόβολο επειδή είχε τη χαμηλότερη τιμή στην αγορά και έβαζε και τις περισσότερες άτοκες δόσεις . Τη φέρνουν την πρώτη φορά και ήταν χτυπημένο το καπάκι της , την επιστρέφω και τη δεύτερη φορά φέρνουν μία που είχαν στραβώσει τα πόδια της και δεν μπορούσε να σταθεί όρθια ! Πως κάνετε έτσι μου λένε έχει χρειαστεί να πάμε και τρίτη , αλλά και τέταρτη φορά για να πετύχουμε τη σωστή .ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! Τελικά ακύρωσα την παραγγελία , πράγμα όχι και τόσο απλό αν έχεις χρεώσει πιστωτική κάρτα , και την αγόρασα από την KYSO ακριβότερη μεν και με λιγότερες δόσεις , αλλά τουλάχιστον αυτοί την πέτυχαν με την πρώτη !
 
Last edited:
Απο το κινημα σωστε τους πετεινους του Κοσμου μας καλειτε; .love. .big smile..sarcastic.
Χρυσανθε εδώ που μένω από πίσω έχει ένα κτήμα πρέπει να είναι και Συνάδελφος ο ιδιοκτήτης γιατί έχει δύο ποιντερ
Έχει λοιπόν τέσσερα κοκκορια που το πούπουλο τους γυαλιζει λέμεεεε
θρεφταρια
Κάθε πρωί στις 06.00 βαράνε συναγερμό σαν να μου φωνάζουν με χυλοπιτεεες :p :p
 
Χρυσανθε εδώ που μένω από πίσω έχει ένα κτήμα πρέπει να είναι και Συνάδελφος ο ιδιοκτήτης γιατί έχει δύο ποιντερ
Έχει λοιπόν τέσσερα κοκκορια που το πούπουλο τους γυαλιζει λέμεεεε
θρεφταρια
Κάθε πρωί στις 06.00 βαράνε συναγερμό σαν να μου φωνάζουν με χυλοπιτεεες :p :p
Ωχ, λίγες οι μέρες τους μου φαίνεται.
 
Back
Top