Οι κήποι μας..

Και προσοχη στα σκυλια σας!

Πολυ συχνα το περνουν στο στομα
Το αποτελεσμα ειναι να λιωσει η γλωσσα τους!!!
Το εχω δει με τα ματια μου!

https://www.corfuanimalclinic.com/single-post/κάμπια-των-πεύκων-ή-πιτυοκάμπη-ένας-μεγάλος-κίνδυνος-για-τα-κατοικίδια-ζώα-1
Κουταβιτσα μου πηγε και τα εγλυψε και μετα απο λιγο επεσε κατω εκανε εμετο,εβγαζε κιτρινους αφρους και ειχε σπασμους..
Την πηρα αγκαλια για το αυτοκινητο.
Ισως να καταπιε και κανενα...
 
Κουταβιτσα μου πηγε και τα εγλυψε και μετα απο λιγο επεσε κατω εκανε εμετο,εβγαζε κιτρινους αφρους και ειχε σπασμους..
Την πηρα αγκαλια για το αυτοκινητο.
Ισως να καταπιε και κανενα...
Ετσι ειναι
Το ποση βλαβη θα παθει το ζωο εξαρταται
Ελπιζω να επανηλθε το σκυλακι:(
 
Δεν είχε διάθεση να αναπτυχθεί, έβγαλε και λεμονακι και τεμπελιάσε..
Χαράκωσα και εγώ τον κορμό και ξύπνησε!

View attachment 49726
Είχες πάρει καρποφόρο μάτι.Εγώ από λαίμαργα παίρνω γιατί είναι τα ιδανικά για μπόλιασμα και βρίσκεις και εύκολα.Σκέψου περσινό μπόλιασμα και το 3πλάσιο ανάπτυξης από το δικό σου αλλά χωρίς καρπό ή έστω ανθό.Λένε στα 3 χρόνια θα δώσει αφού θα έχει και καλή ανάπτυξη.Άλλοι λένε όχι από λαίμαργα, άβυσσος η ψυχή...Εξάλλου ότι μπόλιασμα και να κάνεις ή καινούριο δέντρο να φυτέψεις μετά από 3 χρόνια σίγουρα θα δώσει.Στήριξε το καλά ειδικά αν κρατήσει το λεμόνι!
 
Είχες πάρει καρποφόρο μάτι.Εγώ από λαίμαργα παίρνω γιατί είναι τα ιδανικά για μπόλιασμα και βρίσκεις και εύκολα.Σκέψου περσινό μπόλιασμα και το 3πλάσιο ανάπτυξης από το δικό σου αλλά χωρίς καρπό ή έστω ανθό.Λένε στα 3 χρόνια θα δώσει αφού θα έχει και καλή ανάπτυξη.Άλλοι λένε όχι από λαίμαργα, άβυσσος η ψυχή...Εξάλλου ότι μπόλιασμα και να κάνεις ή καινούριο δέντρο να φυτέψεις μετά από 3 χρόνια σίγουρα θα δώσει.Στήριξε το καλά ειδικά αν κρατήσει το λεμόνι!
Ηδη εχει πεταξει βλασταρια και ετοιμαζεται να το ριξει.
Αλλα και αν δεν το εριχνε,θα το εκοβα εγω ...
 
Ηδη εχει πεταξει βλασταρια και ετοιμαζεται να το ριξει.
Αλλα και αν δεν το εριχνε,θα το εκοβα εγω ...
Ωραίος! Θα δώσει μέχρι κάποια στιγμή που θα μείνει στάσιμο λόγω καλοκαιριού-ζέστης.Αλλά από την ερχόμενη άνοιξη θα δεις τρομερή ανάπτυξη γιατί θα έχει πλέον ένα υπόβαθρο να πατήσει!
 
Last edited:
@Hunternick Φίλε Νίκο, ξαναπροσπάθησες φέτος στα ξινά;
Καλημέρα Χρήστο
Δυστυχώς σχεδόν όλα πλην ενός πορτοκαλεώνα κάηκαν - τσουρουφλιστικαν από τη φωτιά.
Οπότε είχα πολλά κοψίματα και από του χρόνου βλέπουμε...
 
Ωραίος!!!!Πολύ ξύλο έχεις αφήσει από πάνω, είχες κάνει και άλλο ενοφθαλμισμό κατά μήκος; Τελοσπάντων, δεν πειράζει λειτουργεί και ως στήριγμα.Τρένο πάει, κόψε ή φθινόπωρο ή άνοιξη το περίσσειο ξύλο κοντά στο μάτι,βάλε πάστα και στήριγμα.Να δεις πόσο θα πάρει του χρόνου την άνοιξη!!!
 
Ωραίος!!!!Πολύ ξύλο έχεις αφήσει από πάνω, είχες κάνει και άλλο ενοφθαλμισμό κατά μήκος; Τελοσπάντων, δεν πειράζει λειτουργεί και ως στήριγμα.Τρένο πάει, κόψε ή φθινόπωρο ή άνοιξη το περίσσειο ξύλο κοντά στο μάτι,βάλε πάστα και στήριγμα.Να δεις πόσο θα πάρει του χρόνου την άνοιξη!!!
Ελα, το ξερο το εχω χαρακωσει και το χρησιμοποιω για στηριγμα.
Το αφαιρω μετα απο μερικα χρονια .
 
Back
Top