BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Με bell και διασποράς μια φορα επιχείρησα φετος στις μαυρες. Ότι πέρασε μέχρι 20 μέτρα σαρωθηκε. Δεν συμφέρουν όμως από οικονομικής πλευράς τα διασποράς στην τσιχλα και ουσιαστικά με ένα 28αρι piston skeet και το bell δεν χρειάζονται.
 
Όντως το δίκαννο υπερέχει σαφώς σε αυτό το τομέα. Το έχω με 3* και 4*, δυστυχώς για μένα τώρα μου πέφτει λίγο βαρύ (3.430gr), όχι πως δεν το χρησιμοποιώ, αλλά βολεύτηκα περισσότερο τη καραμπίνα (κάτω από 3Kg).
Στην ώρα του θα δοκιμάσω αυτά που λέμε π.χ. να αλλάξω το mr με το μαμίσιο 5άρι για να δω τι μου βγαίνει βολικότερο.
Πάντως οι συμβουλές όλων είναι απόλυτα ευπρόσδεκτες, ευχαριστώ, και θα αξιοποιηθούν στην ώρα τους.
https://www.car.gr/xyma/view/316082939-plires-set-tsok-brain-inv-ds
Γιάννη κοίταξε στο πάνω λινκ πωλούνται τσοκ brain για σπείρωμα invector προς 60€ το ένα.
 
Εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι τσοκακια φοράει το betincoli και από ποιο ταιριάζουν και δεν βρίσκω άκρη έλεγα ότι είναι τα κλασικά mobile όπως τις παλιές μπενελι δεν κάνουν που δοκίμασα θα αναγκαστω να πάρω τηλ οπλουργο στο τέλος
 
Φυσιγγάρα!!!! Αλλά και ο πίστον σκιτ δεν πάει πίσω πατρίδα μου!!!!
Ε μια 500αρα με πιστον σκητ θα την τσιμπησω και φέτος αλλά και μια 500αρα 24άρια σκητ!!! Το quail το έφερνε ο Λεκκας και κάθε Αύγουστο αγόραζα 10 κουτια. Τι κηδείες έκανα με αυτά ρε!!!! Ακριβά βέβαια αλλά όπως το λες , φυσιγγαρα!!! Πέρισυ δεν είχε φερει και δεν εριξα ουτε ενα. Γενικά η ποικιλία που είχε κάποτε έχει εκλείψει.
 
Ε μια 500αρα με πιστον σκητ θα την τσιμπησω και φέτος αλλά και μια 500αρα 24άρια σκητ!!! Το quail το έφερνε ο Λεκκας και κάθε Αύγουστο αγόραζα 10 κουτια. Τι κηδείες έκανα με αυτά ρε!!!! Ακριβά βέβαια αλλά όπως το λες , φυσιγγαρα!!! Πέρισυ δεν είχε φερει και δεν εριξα ουτε ενα. Γενικά η ποικιλία που είχε κάποτε έχει εκλείψει.
Έχω 9 κουτάκια quail απόθεμα σπίτι!Πότε θα πάρεις από Αντρέα, έχεις κάνει κίνηση/μιλήσει;
 
Γνωρίζει κάποιος αν τ BL με μάλλινοταπο έχει την μέγιστη δυνατή απόδοση σαν τσοκ;;

Με μαλλινη 7αρι 35γρ 15μετρα...
Το μπελ δεν άνοιγε με τα διασποράς..
Το μπελ έχει καλύτερη κατανομή...
Απο το 5τσοκ και τα μέτρα του είναι εως 25 ασφαλές μετά θες κάτι ποιο Σφιχτό.
 
Ε μια 500αρα με πιστον σκητ θα την τσιμπησω και φέτος αλλά και μια 500αρα 24άρια σκητ!!! Το quail το έφερνε ο Λεκκας και κάθε Αύγουστο αγόραζα 10 κουτια. Τι κηδείες έκανα με αυτά ρε!!!! Ακριβά βέβαια αλλά όπως το λες , φυσιγγαρα!!! Πέρισυ δεν είχε φερει και δεν εριξα ουτε ενα. Γενικά η ποικιλία που είχε κάποτε έχει εκλείψει.
Από εκεί παίρναμε τα άριστον ,την καλύτερη τιμή σε όλη την Ελλάδα.Τωρα είναι πιο ακριβά και από τα καλά εισαγωγής .
 
Από εκεί παίρναμε τα άριστον ,την καλύτερη τιμή σε όλη την Ελλάδα.Τωρα είναι πιο ακριβά και από τα καλά εισαγωγής .
Κάποτε ήταν ασυναγωνιστος πανελλαδικα σε τιμές και ειχε μεγαλη ποικιλια. Τώρα , περα από χοντρά , εισαγωγής δεν έχει τίποτα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top