Πλαγιόκαννο

ενα τουφεκιιι του σχωρεμενου θειουμουυυ εχη κατεβαση τους λαγους και γουρουνιαααα ,gkoyp esen κανες 1,2 72 ποντους κανη,,,μπιμπελοοοοο ;)
Βγάλε μια καθαρή φωτό στα πλάγια της αριστερής κάνης να δω τι γράφει.

Να το δικό μου ... Krupp Essen γράφουν οι κάνες από την πάνω μεριά αλλά είναι κατασκευή Rino Galesi (1958).

21.JPG
 
Last edited:
τα ειδια γραφη φιλε βασιλη, απλα το μοντελο αυτο δεν εχη τα σκαλησματα του οπλουσουυυυ
Και εγώ και ο πατέρας μου και ο παππούς μου Κρουπ Έσεν το λέγαμε αλλά είναι ιταλικό του Ρίνο Γκάλεσι.
Το δικό μου είναι φουλ, έξτρα φουλ.
Σε σχετικά καλή κατάσταση, εκτός κοντακίου που είναι μια μαλακία και μισή :) :) :)
Το έσπασε ο πατέρας μου το μαμίσιο.
 
Γιαυτό είχα πει πιο πάνω για μαύρη χρωμίωση εξωτερικά.
Μαύρη χρωμίωση εξωτερικά έκανε στα οπλα της η Ισπανική Λαυρόνα. Έχει ένα συν όταν είναι καινούριο αλλά όταν αρχίσουν οι φθορές, οι παραδοσιακές βαφές είναι καλύτερες.
 
Και εγώ και ο πατέρας μου και ο παππούς μου Κρουπ Έσεν το λέγαμε αλλά είναι ιταλικό του Ρίνο Γκάλεσι.
Το δικό μου είναι φουλ, έξτρα φουλ.
Σε σχετικά καλή κατάσταση, εκτός κοντακίου που είναι μια μαλακία και μισή :) :) :)
Το έσπασε ο πατέρας μου το μαμίσιο.
Καλημέρα Βασίλη!:)

Εμ' σ' αφήνουνε τα βαλιτσάκια και τα μπενελάκια να πας να φτιάξεις κοντάκι του τουφεκιού , που είναι και οικογενειακό κειμήλιο?.yel..sarcastic.
 
Μαύρη χρωμίωση εξωτερικά έκανε στα οπλα της η Ισπανική Λαυρόνα. Έχει ένα συν όταν είναι καινούριο αλλά όταν αρχίσουν οι φθορές, οι παραδοσιακές βαφές είναι καλύτερες.
Για τα φθηνά όπλα είναι ιδανική λύση.Εκτος από αντιοξειδωτική προστασία και το οπτικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλό .Οι παραδοσιακές βαφές έχουν εργατοώρες και το αποτέλεσμα πηγαίνει με το κόστος.Ετσι όπως αλλάζει όπλο ο Έλληνας κυνηγός ,με λίγο σωστή συντήρηση δεν προλαβαίνει να πάθει τίποτε.
 
Back
Top