Αγριόχοιρος

Καλησπερα παιδες! Δυστυχως φετος δεν πηγα για αγριογουρουνα λογω βεβαρημενων οικογενειακων υποχρεωσεων....πριν λιγο μιλησα με κατι φιλους και μου ειπανε οτι δεν πηγανε για κυνηγι αυτο το 2ημερο γιατι παρουσιαστηκαν κρουσματα ψευδολυσσας στα γουρουνια η οποια κολλαει τα σκυλια οταν ερθουν σε επαφη με τα γουρουνια, ακομα και αν πιουν απο το ιδιο νερο! Προσοχη μαγκες! Ψοφησανε πολλα σκυλια....
Οντως δεν υπάρχει φάρμακο απ όσο γνωρίζω ,αλλά και απ ότι εχω ακούσει δεν ειναι εύκολο να μεταδοθεί απο το νερο η τόσο απλά τελος πάντων. Πρέπει σκυλος να εχει καταναλώσει κρέας ωμο απο το γουρούνι..
 
Περιοχη Πωγωνιου! Εχουν στειλει δειγμα απο τα σκυλια που ψοφησαν σε καποια υπηρεσια της Αθηνας για να βρουν μηπως καποιο εμβολιο θα βοηθησει!
Αναμενουμε την απαντηση απο σενα φιλε μου παρακαλω
 
Last edited:
Για εμάς τέλος, ... οι γουρούνες κάνουν sex ...
Να τους φάνε τα γουρούνια όλους για πρωϊνό αχαχαχα

Ντουμάνια.....

View attachment 40258
Καλά κάνετε. Πρόβλημα ο υπερπληθυσμός, αλλά πρέπει να υπάρχει και σεβασμός απέναντι στο θήραμα.
Δυστυχώς ειδικά στο κυνήγι αυτό έχει χαθεί τα τελευταία χρόνια.
 
Οντως δεν υπάρχει φάρμακο απ όσο γνωρίζω ,αλλά και απ ότι εχω ακούσει δεν ειναι εύκολο να μεταδοθεί απο το νερο η τόσο απλά τελος πάντων. Πρέπει σκυλος να εχει καταναλώσει κρέας ωμο απο το γουρούνι..
Δεν εχω ιδεα Δημητρη.....οτι
μου ειπαν τα παιδια που κυνηγαμε μαζι!
 
Αυτή αδερφέ.... κρατάει πολλά δραμια και μονοβολα...χαχαχα...... τρέχεις τρέχω....ΚΥΝΗΓΩ.....ΑΝ σε πιάσω σε γ@μω..... καμπανάκια και μαλακίες δεν έχει
Και όταν σε πιάσει,θα ρουφήξει ο κωλος σου το σεντόνι,θα φωνάζεις απεγνωσμένα φύσα!!
 
Back
Top