Πράσινη λαίλαπα-Ανεμογεννήτριες-Φωτοβολταϊκά-Υδροηλεκτρικά

Σύσσωμη η Εύβοια ξεσηκώνεται και απαιτεί ούτε μια ανεμογεννήτρια....

Καμμια Ευβοια δεν ξεσηκωνεται...κοιμομαστε ορθιοι.....
Καλά,σύσσωμος ξεσηκωμός, δεν υπήρχε ούτε το 1821.Τί περιμένεις;
Υπάρχουν, πολλοί Κοτζαμπάσηδες,που είναι μέτοχοι,στις εταιρείες,που καταστρέφουν τον τόπο τους.
Στα Άγραφα πάντως,στην περίπτωση της Νιάλας,όσοι αντέδρασαν δικαιώθηκαν,αλλιώς θα είχε ισοπεδωθεί.
 
Να πω την αλήθεια(μου) , εδώ έπρεπε να ήταν το πρώτο topic του φόρουμ, που να μπαίναμε...

Υ.Γ1: εγω ...πρώτος! "Η αλήθεια είναι μαλώτρα", μου έλεγε η συγχωρεμένη η μάνα μου...

Υ.Γ2: Εύγε Δημήτρη , για τις αναρτήσεις!.love.
 
Να πω την αλήθεια(μου) , εδώ έπρεπε να ήταν το πρώτο topic του φόρουμ, που να μπαίναμε...

Υ.Γ1: εγω ...πρώτος! "Η αλήθεια είναι μαλώτρα", μου έλεγε η συγχωρεμένη η μάνα μου...

Υ.Γ2: Εύγε Δημήτρη , για τις αναρτήσεις!.love.
Αγαπητέ,το έχω ξαναγράψει.
Θα ξυπνήσουμε,σε άλλη χώρα.Οι επόμενες γενιές,δεν θα μας το συγχωρήσουν.
Εκτός κι αν είναι τόσο εκφυλισμένες,που δεν θα τις ενδιαφέρει.

Το χειρότερο σε όλο αυτό,πέρα από την καθ'αυτή καταστροφή του περιβάλλοντος, είναι, ότι,από τις όποιες ενέργειες-αντιδράσεις που γίνονται,απουσιάζουν οι επίσημες κυνηγετικές οργανώσεις.
Πέρα από κάποιους, μεμονωμένους,κυνηγετικούς συλλόγους,και κυνηγούς,οι επίσημες οργανώσεις αναλώνονται,σε χλιαρά διαγγέλματα...

Επειδή παρατηρώ ποιοί συμμετέχουν στις αντιδράσεις,οι περισσότεροι,δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη,για τους κυνηγούς.Και δεν μιλάω,για τους φανατικούς αντικυνηγούς.
Την όποια δικαίωση,έρθει,από τους αγώνες και τις ενέργειες που γίνονται, για να σωθούν τα βουνά και όχι μόνο,θα την πιστωθούν αυτοί (οι άλλοι) και όχι άδικα.

Αντί να είμαστε μπροστάρηδες,μένουμε παρατηρητές.
Δεν γίνεται βρε αδερφέ, να σε νοιάζει περισσότερο,αν θα σου αφαιρέσουν δυό τρυγόνια από τη ρυθμιστική,απ'το αν θα ισοπεδωθεί, ένα ολόκληρο βουνό.

Η ιστορία θα γράψει,πως όταν κατέστρεφαν, αυτό που εναβρύνεσαι,ότι αγαπάς,εσύ απουσίαζες...
 
Αγαπητέ,το έχω ξαναγράψει.
Θα ξυπνήσουμε,σε άλλη χώρα.Οι επόμενες γενιές,δεν θα μας το συγχωρήσουν.
Εκτός κι αν είναι τόσο εκφυλισμένες,που δεν θα τις ενδιαφέρει.

Το χειρότερο σε όλο αυτό,πέρα από την καθ'αυτή καταστροφή του περιβάλλοντος, είναι, ότι,από τις όποιες ενέργειες-αντιδράσεις που γίνονται,απουσιάζουν οι επίσημες κυνηγετικές οργανώσεις.
Πέρα από κάποιους, μεμονωμένους,κυνηγετικούς συλλόγους,και κυνηγούς,οι επίσημες οργανώσεις αναλώνονται,σε χλιαρά διαγγέλματα...

Επειδή παρατηρώ ποιοί συμμετέχουν στις αντιδράσεις,οι περισσότεροι,δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη,για τους κυνηγούς.Και δεν μιλάω,για τους φανατικούς αντικυνηγούς.
Την όποια δικαίωση,έρθει,από τους αγώνες και τις ενέργειες που γίνονται, για να σωθούν τα βουνά και όχι μόνο,θα την πιστωθούν αυτοί (οι άλλοι) και όχι άδικα.

Αντί να είμαστε μπροστάρηδες,μένουμε παρατηρητές.
Δεν γίνεται βρε αδερφέ, να σε νοιάζει περισσότερο,αν θα σου αφαιρέσουν δυό τρυγόνια από τη ρυθμιστική,απ'το αν θα ισοπεδωθεί, ένα ολόκληρο βουνό.

Η ιστορία θα γράψει,πως όταν κατέστρεφαν, αυτό που εναβρύνεσαι,ότι αγαπάς,εσύ απουσίαζες...
Επέτρεψε μου, προφητικά αυτά που γράφεις...

Ουδέν περαιτέρω σχόλιο...
 
Back
Top